Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Muziejai ir jų lankymas

2020 05 20


2020 m. Lietuvos kultūros ministerija siūlo nemokamai kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį aplankyti Nacionalinius Lietuvos muziejus, išsamesnė informacija: https://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/nemokamas-muzieju-lankymas
Siaučiant korona viruso COVID-19 pandemijai, 2020 m. kovo mėn. akcijos organizatoriai 2020 m. Europos muziejų nakties akciją iš gegužės 16 d. perkėlė į lapkričio 14 d.
Nepamirškime galimybės aplankyti muziejus (tai jau galima daryti nuo balandžio 27 d. laikantis saugaus atstumo) ir jeigu turite dar baimių, tai darykite virtualiai:
https://www.muziejai.lt/Virtuali_galerija/Virtuali_galerija.lt.asp?id=9&name=Virtual%C5%ABs%20turai
Baubliai: seniausias Lietuvos muziejus ąžuolo kamiene
Keliaujantiems automagistrale Vilnius–Klaipėda, pakeliui rekomenduoju aplankyti Šilalės rajone įsikūrusią senąją Bijotų dvarvietę. Pastaroji dažniausiai žinoma ne dėl kažkada čia klestėjusio Paškevičių giminės dvaro, o dėl kultūrininko Dionizo Poškos palikimo.
Palikimo būta unikalaus – tai du neįprasti namukai, žmonių vadinami Baubliais. 18 a. pabaigoje Bijotų dvarą įsigijo bajoras, teisininkas, rašytojas ir istorikas Dionizas Poška. Naujasis šeimininkas 1812 m., dvarvietės teritorijoje, išskobto milžiniško ąžuolo (Baublio) viduje įrengė pirmąjį Lietuvoje senienų muziejų. Ši idėja tuo metu sukėlė tikrą sensaciją!
Ąžuolas Baubliu pramintas dėl drevėje ūbaudavusio vėjo. Kai beveik tūkstantmetį skaičiavusio medžio jėgos išseko, D. Poška Baublio kamieną vietinių gyventojų paprašė pastatyti greta sodybos. Kamiene įsirengė darbo ir poilsio kambarėlį su langeliais ir nedidelėmis durelėmis. Jame rašė knygas, kūrė poemas, o svarbiausia – kaupė surinktus senovinius radinius. Kiek daugiau nei po dešimtmečio, šalia Baublio buvo pastatytas antrasis ąžuolo kamienas, pavadintas Baublio broliu. Vieni pirmųjų muziejų aplankė Napoleono kariai. Deja, Baublys buvo nuniokotas, sukauptos gėrybės – išvogtos. Ne visas jų pavyko atgauti, tačiau D. Poška nenuleido rankų ir toliau kolekcionavo istorines vertybes, o apie Baublyje kaupiamas senienas gandas sklido po visą šalį. Didžiajame Baublyje D. Poška sudėjo sukauptus archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, įžymių žmonių portretus, senovės dievų atvaizdus bei biblioteką. Eksponatų būta apie šimtą, knygų – per du šimtus. Ypatingai atvykėlių dėmesį traukdavo senoviški ginklai, buities ir puošybos daiktai, kulto rakandai. D. Poškai mirus, surinktos senienos jo paties valia pasklido po Lietuvą. Deja, didžioji jų dalis pražuvo Pirmojo pasaulinio karo metu.
Baublių muziejus atkurtas dar praėjusio amžiaus viduryje. Prieš keletą dešimtmečių mediena užkonservuota, apsaugota nuo besikeičiančių oro sąlygų stikliniais gaubtais. Šiandien iš ąžuolo drevių sukurti namukai ištisus metus laukia lankytojų demonstruodami, kad smagios idėjos gali tapti tikromis vertybėmis.
Informaciją surinko mokytojas Česlovas Abromaitis
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif
Ugdymas_nuo_kovo_30d.jpg
pagalba.jpg