Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Žolės ir atliekų deginimas – piktybinis nusikaltimas

2020 04 06


Kiekvieną pavasarį padaugėja skambučių bendruoju pagalbos telefonu 112 – ugniagesiai gelbėtojai kviečiami gesinti padegtos pernykštės žolės ar atliekų ir kurių degimo padegėjai nebesugeba suvaldyti. Tokie nevaldomi gaisrai padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta žmonės. Gaila, bet šiemet jau žuvo vienas žmogus, kuris nepaisė draudimų.
PRISIMINKITE IR ĮSIDĖMĖKITE:
• Draudžiama sugrėbtas (surinktas) žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės ir kitas atliekų krūvas deginti miestuose ir miesteliuose, miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 100 m nuo miško.
• Draudžiama deginti nenupjautą žolę ir ražienas – liepsnos gali persimesti į miškus, gyventojų sodybas, o tokių gaisrų pasekmės dažnai būna neprognozuojamos ir skaudžios.
• Su ugnimi reikia elgtis atsargiai: nemėtyti degančių degtukų ir neužgesintų nuorūkų.
• Augalinės kilmės atliekas deginkite tik tam skirtose vietose sugrėbtas (surinktas) į krūvas ir ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų. Tačiau atminkite, jog pats aplinkai draugiškiausias šių atliekų tvarkymo būdas – kompostavimas.
• Laužą kurti tik tam paruoštose vietose, prieš kuriant laužą pagalvoti, ar bus saugu. Nekurti laužo, kai pučia stiprus vėjas. Baigus kūrenti – užpilti žarijas vandeniu.
• Tėveliai, priminkite savo vaikams, kad už žaidimą ugnimi, gaisro sukėlimą Jums gresia piniginės baudos.
• Žaliąsias atliekas galite pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės Lietuvoje.
(Visas rasite čia http://atliekos.gamta.lt/cms/index?rubricId=525a61d5-b45b-4e88-82e1-3b1e87b1fe43)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai kartu su policija šalyje pradeda rengti reidus populiariose gyventojų susibūrimo vietose ir informuoti juos apie karantino sąlygų laikymąsi bei gaisrų prevenciją atvirose teritorijose. Kadangi pastaruoju metu šalyje padidėjo žolės gaisrų skaičius, reidų metu bus siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į šią problemą ir informuoti juos apie šių gaisrų pavojų. Pareigūnai patruliuos automobiliais ir įspės gyventojus apie žolės deginimo pavojus ir galimas pasekmes. Reidai bus rengiami kiekviename rajone. Kartu pareigūnai padės kontroliuoti ir karantino sąlygų laikymąsi. Šiemet šalyje atvirose teritorijose jau kilo 587 gaisrai, jų metu išdegė 377 ha pievų, ražienų ir miško paklotės. Gyventojams už sausos žolės deginimą gresia baudos nuo 30 iki 300 eurų.
Informaciją surinkta civilinės saugos mokytojo Česlovo Abromaičio. Informacijos šaltinis - Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vieša informacija.
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif