Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Artėja Verbų sekmadienis

2020 04 03


Velykų laukimas pasideda nuo Verbų sekmadienio. Jis švenčiamos paskutinį sekmadienį prieš didžiausią pavasario šventę Velykas. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš gluosnio ir kadagio šakelių – tai anksti pavasarį prabundančių medžių ir krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų šakelės. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.
Rišant verbas naudojami paprasti įrankiai: peilis ir žirklės. Rišti pradedama nuo viršūnės, ant pagaliuko tvirtai rišant siūlu įvairius augalus. Suformavus viršūnę, prie jo guldomi žiedai ir renkamas raštas. Augalų kuokšteliai dedami aplinkui stiebelį ir vyniojant siūlą pritvirtinami. Augalus reikia dėti eilės tvarka ir kad jie derėtų tarpusavyje. Verboms naudojami kadagiai, beržų šakelės, žilvičiai, bitkrėslės, smilgos, sausučiai, kermėkai, rugių, kviečių varpos, nendrės, jonažolės, kraujažolės, samanos, šlamučiai, katpėdėlės, elninės šiurės, kiškio ašarėlės, linai, net pernykščiai ąžuolo lapai ir kiti lietuviški augalai. Vienoje verboje tradiciškai buvo derinamos dvi spalvos: raudona ir geltona; raudona ir balta, o kartais labai drąsiai net kelios kontrastingos, tokios kaip raudona, violetinė, žalia, balta ar pilkšva.
Pašventinta Verbų sekmadienį verba plakami artimi žmonės, linkint jiems būti sveikiems ir energingiems. Verbos taip pat naudojamos apsmilkyti namus – tikima, kad toks ritualas padės apsaugoti namus nuo nelaimių, piktųjų dvasių ir pan. Tikima, kad verbos namus saugo iki Žolinių, kada jas reikėtų sudeginti ir nelaikyti visus metus jų namuose
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif