Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2019-2020 m. naujienos ir įvykiai

Atsargiai: dezinfekcinis skystis

2020 03 30


Nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali situacija, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais. Ką turite žinoti apie dezinfekcinius skysčius ir kaip jais naudotis saugiai?
Naudokite pagal paskirtį. Dezinfekcinės priemonės skirtos higieninei rankų ir odos dezinfekcijai. Jokiu būdu skysčio negerkite, venkite jo patekimo į akis, kvėpavimo takus. Kaip naudoti skystį, vadovaukitės dezinfekcinio skysčio etiketėje pateikta informacija. Skysčius, skirtus patalpų ir paviršių dezinfekavimui, laikykite vaikams nepasiekiamose vietose. Dezinfekcinių skysčių neperpilinėkite į kitas taras, nes tai gali suklaidinti, padidinti tikimybę skystį naudoti ne pagal paskirtį.
Kaip suprasti, kad apsinuodijote dezinfekciniu skysčiu? Skirtingi apsinuodijimo simptomai priklauso nuo to, ar dezinfekcinės priemonės per klaidą buvo išgertos ar jų buvo prisikvėpuota. Dirbant su dezinfekcinėmis priemonėmis, skirtoms paviršiams dezinfekuoti, gali pasireikšti: sudirgę kvėpavimo takai, gleivinė, gerklė, akys. Gali atsirasti kosulys, sunkiais atvejais dusulys, paūmėti lėtinės kvėpavimo takų, alerginės ligos. Ant odos gali atsirasti nudegimo, jaustis odos dirginimas, bėrimai. Gurkštelėjus netyčia dezinfekcinio skysčio gali pasireikšti gerklės graužimo ar dirginimo pojūtis, virškinimo trakto nudegimas, stiprus organizmo apsinuodijimas.
Jeigu apsinuodijote dezinfekciniu skysčiu, ką daryti? Jeigu prisikvėpavote – skubiai išeikite iš užterštos patalpos, būkite gryname ore. Atsiradus dusuliui ir blogėjant būklei kreiptis į gydymo įstaigą. Išgėrus dezinfekcinio skysčio (ypač skirto paviršiams valyti) visais atvejais kreipkitės į gydymo įstaigą.
Rankų higiena ir dezinfekcinis skystis. Siekiant apsisaugoti nuo įvairiausių virusų labai svarbu laikytis rankų higienos, kuo dažniau plauti jas muilu, reguliariai dezinfekuoti. Rankas plaukite grįžę namo iš lauko, parduotuvės, vaistinės ar darbo, prieš gamindami maistą ir baigę jį gaminti, prieš valgydami ir po valgio, išsipūtę nosį, nusikosėjus ar nusičiaudėjus, apsilankę tualete. 20 sekundžių yra minimalus rekomenduojamas laikas rankoms plauti. Po rankų plovimo naudokite vienkartinius rankšluosčius.
Dezinfekcinį skystį rankoms patartina naudoti tik ten, kur nėra galimybės nusiplauti rankų tekančiu vandeniu ir muilu. Per dažnas dezinfekcinio skysčio naudojimas sausina rankų odą, ji tampa šiurkšti, trūkinėja gali pradėti niežėti. Norėdami atkurti rankų odos riebalų kiekį naudokite rankų kremą, natūralius aliejus.
Ugniagesiai įspėja! Dezinfekcinio skysčio pagrindą sudaro 80 proc. alkoholio, nereikia pamiršti, kad šis skystis gali lengvai užsiliepsnoti. Ugniagesiai primena ir įspėja, kad rūkant arti jo gali labai greitai pliūptelėti liepsna. Taip pat jį reikėtų laikyti atokiau ir nuo gaisro šaltinių.

Informacija surinkta mokytojo Česlovo Abromaičio

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif