Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Knygų paroda „Su meile mokytojui ir mokiniui“

2019 08 26


Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais, Mokslo ir žinių diena. Linkime daug naujų atradimų, svajonių išsipildymo, sėkmės, nes tik stipriuosius ji lydi.
Kviečiame skyriaus bibliotekoje aplankyti knygų parodą „Su meile mokytojui ir mokiniui“, kurioje daug knygų, pilnų išminties, tiesos, o sudėtingus dalykus paaiškinančių suprantamai. Paroda veiks iki rugsėjo 10 dienos.
Kodėl mokslo metai pradedami būtent rugsėjo 1-ąją? Ši tradicija atėjo iš Bizantijos, kur rugsėjo 1-oji buvo ir Naujųjų metų pradžia. Ten buvo manoma, kad būtent šią dieną Dievas pradėjo kurti pasaulį. 1492 m. caras Ivanas III-asis, vedęs paskutinę Bizantijos princesę, rugsėjo 1-ąją paskelbė Naujųjų metų pradžia. Tik 1700 m. Petro Didžiojo įsakymu metų pradžia paskelbta sausio 1-oji. Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki ir todėl, kad šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus. Kitose šalyse mokslo metų pradžiai neskiriama tiek daug dėmesio. Pvz., Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif