Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Praktinės dirbtuvės – šiuolaikiniam mokytojui

2018 11 23


Technologinė pažanga turi įtakos šiuolaikinei žinių visuomenei. Informacinių technologijų plėtrai padarius didelį šuolį mokymo priemonės turi būti interaktyvios ir orientuotos į ateitį, skatinančios naujus savišvietos bei mokymo metodus. Mokymo procese sutinkama vis daugiau esminių iššūkių ir pokyčių. O pedagogas šiuolaikinėje mokykloje turi pasižymėti ne tik bendrąja pedagogine kompetencija, bet ir edukacinių idėjų bei inovatyvių technologijų taikymo kompetencija.
Lapkričio 23 dieną Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje vyko praktinės dirbtuvės „Inovatyvių technologijų panaudojimas mokymo procese“, kurių tikslas supažindinti su naujausiomis technologijomis ir metodais, gebėti juos taikyti savo veikloje. Praktinių dirbtuvių organizatoriai – Šiaulių Simono Daukanto gimnazija, Šiaulių profesinio rengimo centras, Šiaulių Universitetas, LieDM asociacija. Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas sveikino dalyvius, atvykusius į inovatyviausią Prekybos ir verslo skyrių, dėkojo organizatoriams už renginį ir galimybę bendraminčiams susirinkti ir pasidalinti mintimis ir patirtimi. Šiaulių miesto vicemeras Justinas Sartauskas pasidžiaugė, kad ne tik Vilniaus ar Kauno mokyklų mokiniai turi galimybių naudotis moderniomis technologijomis, bet ir Šiaulių mokyklose aktyviai naudojamos inovatyvios technologijos. S. Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas pristatė praktinių dirbtuvių idėją – išbandyti praktiškai ir išsinešti ne tik teorinių žinių, bet ir įgūdžių, keistis patirtimi, linkėjo kiekvienam dalyviui rasti kažką, ką galėtų efektyviai panaudori savo darbe.
Praktinėse dirbtuvėse LieDM asociacijos prezidentė dr. Estela Daukšienė kvietė į diskusiją apie skaitmeninės visuomenės poreikius mokymuisi nuotoliniu būdu. Kartu su Šiaulių PRC profesijos mokytoja Rita Misiuliene ir VDU atstove Danute Pranckute mokė dalyvius naudotis inovatyviomis technologijomis stebint pažangą besimokančiųjų nuotoliniu būdu. S. Daukanto gimnazijos mokytojos Ričardas Gečas vedė robotikos užsiėmimą ir diskutavo, ar tikrai robotika turėtų tapti būtinąja edukacijos dalimi. Montuoti video medžiagą mokė Šiaulių Universiteto dėstytoja Asta Margienė. Apie nuotolinio ugdymo platformą „Ateities inžinerija“, kaip naujas galimybes mokyklai kalbėjo VGTU dėstytojas dr. Henrikas Mykolaitis, patirtimi apie atviros pamokos kūrimą panaudojant skaitmeninius išteklius dalijosi S. Daukanto gimnazijos mokytoja Liuda Lileikienė.
Pasibaigus praktinėms dirbtuvėms dalyviai džiaugėsi galėję sužinoti ir išbandyti inovatyvias technologijas, metodus, dėkojo organizatoriams už naudingas žinias ir sakė supratę, kad dar tikrai yra kur tobulėti.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif