Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“

2018 10 16


Spalio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai dalyvavo prevencinėje paskaitoje tema „Prekyba žmonėmis“, kurią skaitė VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro” socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Eglė Milašiūtė
Paskaitoje pristatytas prekybos žmonėmis ir išnaudojimo problemos mastas, paaiškinta, kas yra prekyba žmonėmis ir kokios yra jos formos. Lektorės pristatė realias istorijas, kai žmonės buvo išnaudojami, verčiami dirbti prieš savo valią. Mokiniams akcentuota, kad prekyba žmonėmis yra reali grėsmė bet kokio amžiaus, socialinio statuso ar lyties žmogui. Socialinė darbuotoja ragino nepasitikėti nepažįstamais žmonėmis, nes šiuo metu atsirado ir naujos prekybos žmonėmis formos: fiktyvios santuokos, vaikų bei suaugusiųjų išnaudojimas nusikalstamai veikai vykdyti, konsumacija, WEB modeliai. Paskaitoje kalbėta apie galimas grėsmes bei pavojus, apie teikiamą pagalbą asmenims, nukentėjusiems Lietuvoje ir už jos ribų.
Socialinės darbuotojos patarė, kaip saugotis, o nukentėjus – kur kreiptis ir ieškoti pagalbos.
Paskaitos pabaigoje M. Murnikaitė priminė, jog susidūrus su prekybos žmonėmis atvejais ar įtarus, kad kyla grėsmė, reikėtų nedelsiant kreiptis Bendruoju pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.anti-trafficking.lt.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif