Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Pažintinės ekskursijos

2018 09 05


Rugsėjo 4 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai su profesijos mokytojais, grupės vadovais dalyvavo teminėse pažintinėse ekskursijose. Tokias išvykas paskatino netradicinių edukacinių mokymosi aplinkų paieška. Ieškota tokių neformalių aplinkų, kuriose mokiniai pasijustų tarsi savo įprastoje laisvalaikio aplinkoje, bet kartu pajustų ir savos profesijos specifiką.
PPB 16 ir PPBm 17 grupių mokiniai – būsimieji padavėjai-barmenai – kartu su mokytojais Aldona Kairiene ir Tadu Gulbinu vyko į „Presto“ arbatinę. Kartu ekskursijoje dalyvavo ir buvusi ilgametė Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytoja Virginija Žakevičienė. Mokytoja pasidalino savo patirtimi aptarnaujant svečius, akcentavo taisyklingos laikysenos, sveikos gyvensenos svarbą renkantis padavėjo-barmeno profesiją. Mokytoja Aldona Kairienė akcentavo, kokių kompetencijų reikia norint sulaukti sėkmės tokiame darbe, o mokytojas Tadas Gulbinas priminė sveikos mitybos principus ir atkreipė dėmesį į šioje arbatinėje sukurtą specialų meniu, skirtą besirūpinantiems savo sveikata. Arbatinės direktorė pristatydama asortimentą paaiškino, jog šis meniu yra praturtintas baltymais ir vitaminais, kurie ypač svarbūs fiziškai aktyviems žmonėms. Toks neformalus bendravimas paskatino mokinius aktyviai įsitraukti į diskusiją ir pasidalinti savo patirtimi, pažinti savo profesiją iš arčiau.
PVm 18 ir PKm 17 grupių mokiniai su grupių vadovėmis I. Vaišnoriene ir D. Vidugiriene lankėsi viešbutyje-restorane ,,Medžiotojų užeiga“ ir UAB ,,Rūta“ kavinukėje. Ekskursijos tikslas – susipažinti su gamybos organizavimu, gamybinėmis ir laisvalaikio patalpomis, gamybiniais įrengimais, gaminių ir patiekalų asortimentu, įvertinti įmonių interjerą ir eksterjerą. Įmonių gamybos vadovės mokiniams papasakojo apie darbo ypatumus, o būsimieji virėjai ir konditeriai stebėjo darbo aplinką, darbuotojų elgesį, žavėjosi įvairiais gaminiais ir estetišku jų pateikimu. Mokiniai ekskursija liko patenkinti ir džiaugėsi turėdami galimybę iš arčiau pažinti darbą įmonėse.
PK 16/1 grupės mokiniai su profesijos mokytoja Reda Daučionienė lankėsi prekybos centre „Hyper Norfa“ (Pramonės g. 6), susipažino su konditerijos skyriaus asortimentu. Direktorius Viktoras Stankus pasakojo, kokių darbuotojų laukia darbdaviai ir kokie jiems keliami reikalavimai, paminėjo pagrindines klaidas, kurios daromos dalyvaujant darbo pokalbyje.
PV 16/1, PK 17/1, PK 18 grupių mokiniai su profesijos mokytojais Dalia Rupšiene, Zita Šuminskiene, Raimonda Žilinskiene, Česlovu Abromaičiu lankėsi UAB „Amber Food“ valdomoje picerijoje „La Crepe“ ir picerijoje „Charlie Pizza“. Būsimuosius virėjus pasitiko restorano vadovė, buvusios Prekybos mokyklos absolventė Vida Balčytė. Ji supažindino mokinius su virėjo bei konditerio darbo specifika, reikalingomis kompetencijomis, gaminamų patiekalų asortimentu ir pačia gaminimo technologija, baigus mokyklą kvietė prisijungti prie kolektyvo. Po malonaus ir nuoširdaus bendravimo mokiniai buvo pavaišinti pica. Taip pat šių grupių mokiniai lankėsi Kino meno muziejuje. Susitikimo metu muziejaus atstovas pristatė muziejaus įkūrimo idėją, papasakojo apie muziejaus eksponatus, o po to demonstravo filmą „Senieji Šiauliai“.
PSDP 18, socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokiniai, lydimi grupės vadovės K. Butkuvienės, lankėsi nevyriausybinės organizacijos „Maisto bankas“ Šiaulių – Panevėžio padalinio biure ir sandėlyje (Pramonės g. 26). Mokiniai sužinojo, kokia yra labdaros ir paramos fondo misija, papasakota apie kasdienius darbus. Biuro – sandėlio vadovė Reda Jankauskienė ragino galinčius ir norinčius pirmakursius išbandyti savanorystę įsiliejant į „Maisto banko“ komandą. Pildyti savanorio anketą gali kiekvienas (ją rasite: http://www.maistobankas.lt/reg). Pirmakursių ekskursija tądien buvo baigta pasivaikščiojimu bulvaru supažindinant su miesto istorija.
PVm 17 grupės mokiniai su profesijos mokytoja Sigita Šimkaitiene, prieš pradėdami modulį „Sveika mityba“ lankėsi „Valerijono” vaistinės arbatinėje. Apsilankymo tikslas – siekti ugdyti sveikos mitybos supratimą ir taikymą. Vaistinės vadovė A. Girdenienė svetingai sutikusi būsimuosius virėjus, papasakojo apie šios arbatinės veiklą, sveikos mitybos naudą žmogui. Mokiniai sužinojo, kad veikia ekologiškų ir sveikų produktų krautuvėlė, organizuojamos įvairios edukacinės programos, kokie ir iš kokių produktų ruošiami patiekalai, paanalizavo valgiaraštį. Mokiniai džiaugėsi, kad pabendravus ir padiskutavus su specialistu bus daug lengviau suvokti sveikos mitybos prasmę.
PAO 18 (apeigų ir švenčių organizatoriaus mokymo programos) grupės mokiniai su grupės vadovu Ramūnu Snarskiu lankėsi Šiaulių miesto savivaldybėje, Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriuje, kur domėjosi apie renginių organizavimą, skiriamą biudžetą, renginių planavimą, nuostatų rengimą bei jų tvirtinimą. Informacija pasidalino vyr. specialistės Žydronė ir Edita. Mokiniai susitiko ir su Šiaulių miesto jaunimo reikalų koordinatore Dalia, kuri papasakojo apie Šiauliuose vykdomus jaunimo projektus, galimybes jaunam žmogui rašyti ir vykdyti projektus, dalyvauti miesto gyvenime, taip pat supažindino su Šiaulių jaunimo reikalų taryba bei jos veikla. Po susitikimo mokiniai vyko į Šiaulių kino meno klubo Kino muziejų, kur vyko edukacinė paskaita „Vizualinio meno naudojimo galimybės renginiuose“, paskaitą vedė profesijos mokytojas, kino meno klubo narys Ramūnas Snarskis.
Logisto ekspeditoriaus (PLE 18) ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjo (PĮVP 18) specialybių pirmakursiai lankėsi logistikos firmoje UAB „Luckaus transportas.“ Įmonės direktorius Gediminas Luckus pristatė logisto ekspeditoriaus ir vadybininko darbo specifiką, paaiškino pagrindinius šiai profesijai keliamus reikalavimus, akcentavo reikalingas kompetencijas. Ekskursijos metu buvo pristatyta įmonės sukurta transporto kontrolės sistema „FleetMaster“, pademonstruotos programos galimybės.
Būsimieji pardavėjai, PPm 18 grupės mokiniai, kartu su profesijos mokytoja Birute Prišmantiene lankėsi viename iš miesto knygynų, kur domėjosi pardavėjo darbo specifika, kalbėjo su ten dirbančiais darbuotojais. Mokiniai pastebėjo, kad pardavėjo specialybė paklausi darbo rinkoje. O svarbiausia, kad šis darbas juos žavi, tad tikimės, kad jie bus tikri specialistai.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif