Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2018-2019 m. naujienos ir įvykiai

Knygų paroda „Su meile mokytojui ir mokiniui“

2019 08 26
Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais, Mokslo ir žinių diena. Linkime daug naujų atradimų, svajonių išsipildymo, sėkmės, nes tik stipriuosius ji lydi. Plačiau...»

Mokymai sektoriniame praktinio mokymo centre

2019 08 26
Rugpjūčio 26 d. Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre mokosi UAB „Amatų mokymo centro“ kursantai. Plačiau...»

Gauta padėka

2019 08 16
Rugpjūčio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenei įteikta ŠU Botanikos sodo direktoriaus M. Kazlausko padėka. Plačiau...»

Speciali vasaros knygų paroda „Pagavai – pavaišink artimą savo“

2019 07 10
Tiesą sakant, daugelis nesupranta kai kurių žvejų, kurie nemoka to, ką pagavo, patiekti į stalą. Jei jau pagavai žuvelę ir nepaleidai – pasirūpink, kad ji taptų mažu kulinariniu stebuklu. Nėra jau taip sunku išmokti žuvį tinkamai pagaminti. Plačiau...»

Gauta padėka

2019 06 28
Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos ir verslo skyriaus bendruomenei už ilgametį, glaudų ir konstruktyvų bendradarbiavimą su Šiaulių priešgaisrine galbėjimo valdyba. Plačiau...»

Mokytojų išvyka

2019 06 27
Birželio 27 dieną, įteikus profesinio mokymo diplomus Prekybos ir verslo skyriaus absolventams, skyriaus vedėja R. Veršinskienė mokytojus kvietė vykti į Kretingos Žiemos sodą, kur kamerinėje aplinkoje bendravo ir klausėsi poeto, teatro ir kino režisieriaus, vaikų rašytojo, bardo Vytauto V. Landsbergio atliekamų liaudies dainų ir romansų. Plačiau...»

Diplomų įteikimo šventė

2019 06 27
Birželio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriaus absolventams buvo įteikti profesinio mokymo diplomai. Šventė vyko Šiaulių Šv. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje, kur mišias už absolventus, jų tėvus, mokytojus, socialinius partnerius laikė klebonas Saulius Paliūnas. Plačiau...»

Pusryčiai su centro direktoriumi

2019 06 26
Birželio 26 dieną Prekybos ir verslo skyriaus tradiciniuose „Pusryčiuose su...“ viešėjo Šiaulių profesinio rengimo centro direktorius Saulius Dargužas. Susitikime kalbėta apie praėjusius mokslo metus, džiugius ir problemiškus dalykus, švietimo sistemos pokyčius, perspektyvas. Kalbėdamas apie mokinius direktorius pastebėjo, jog jie keičiasi, jie tampa drąsesni. Plačiau...»

Susitikimas su „Saulės miesto“ atstovais

2019 06 25
Birželio 25 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi prekybos centro „Saulės miestas“ atstovai. Susitikime skyriaus vedėja R. Veršinskienė pristatė skyrių, jo veiklą, rengiamas specialybes, taip pat buvo diskutuota apie prekybinio profilio mokymo programas, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Plačiau...»

Susitikimas – diskusija

2019 06 21
Birželio 21 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai dalyvavo susitikime – diskusijoje su Radviliškio „Maximos“ direktore A. Adomaitiene. Susitikime diskutuota apie šiandieninį pardavėją, jam keliamus reikalavimus, pardavėjų poreikį ir profesijos perspektyvas. Plačiau...»

Susitikimas su buvusiu mokiniu

2019 06 20
Birželio 20 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai susitiko su buvusiu skyriaus mokiniu Benu Kankaliu. Jis šiuo metu dirba sušių meistru „Negishi“ restorane Bazelio mieste (Šveicarija). Plačiau...»

Netradicinės pamokos bei edukacinė ekskursija PSDP18 grupės mokiniams

2019 06 19
Birželio 18 diena socialinio darbuotojo padėjėjo I kurso mokiniai, lydimi grupės vadovės K. Butkuvienės, lankėsi vaikų ir jaunimo klube, vaikų dienos centre „Tarp savų“. Tądien mokomųjų dalykų „Socialinis darbas su klientu“ ir „Socialinės paslaugos“ praktiniai užsiėmimai vyko netradicinėje aplinkoje, įtraukiant realius klientus bei kitus socialinio darbo specialistus. Plačiau...»

Susitikimas su UAB „Vigidas Transport“ vadovu

2019 06 17
Birželio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai dalyvavo susitikime su UAB „Vigidas Transport“ vadovu Donatu Damašu. Susitikime diskutuota apie logisto ekspeditoriaus mokymo programą, logisto darbo pobūdį, reikalingus gebėjimus, asmenines savybes, paklausą darbo rinkoje. Plačiau...»

Virtinių šventė Malūnininko sodyboje

2019 06 17
Birželio 15 dieną PK 17/1 ir PK 18 grupių mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Z. Šuminskiene ir D. Rupšiene dalyvavo ukrainiečių asociacijos „Karpatai“ kultūriniame renginyje, kuris vyko Žaliūkių malūnininko sodyboje. Plačiau...»

Susitikimas su vaiko teisių apsaugos specialistėmis

2019 06 14
Birželio 14 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko grupių vadovų, profesijų mokytojų susitikimą su Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistėmis, kurį inicijavo skyriaus vaiko gerovės komanda. Plačiau...»

Atidaryta mokinių paroda

2019 06 12
Birželio 12 dieną, baigiantis mokslo metams Prekybos ir verslo skyriuje atidaryta mokinių Gerdos Buklerytės (PK17/1 gr.) ir Renato Abromavičiaus (PK18 gr.) darbų paroda. Atidarydama parodą skyriaus vedėja R. Veršinskienė džiaugėsi skyriaus iniciatyviais mokiniais, leidžiančiais bendruomenei pasidžiaugti savais darbais. Plačiau...»

Netradicinis praktinis užsiėmimas

2019 06 10
Birželio 10 dieną PK16/1 grupės mokiniai praktinių užsiėmimų metu susipažino su cukrinės masės gėlių gamybos ypatumais. Šiuo metų laiku gražiausia žydinti gėlė – bijūnas. Jis naudojamas net tik aplinko puošimui, bet ir tortų dekoravimui. Plačiau...»

Pusryčiai su Svajūnu Mikalčiumi

2019 06 10
Birželio 10 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė tradiciniame renginyje „Pusryčiai su...“ susitiko su Svajūnu Mikalčiumi. Nuo vaikystės sportavęs ir apie sportininko karjerą svajojęs S. Mikalčius šiuo metu yra sporto mokyklos „Klevas“ direktorius. Plačiau...»

Sporto ir pramogų šventė 2019

2019 06 06
Birželio 6 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė pakvietė centro mokinius ir mokytojus į Sporto ir pramogų šventę, kuri vyko žolės riedulio stadione. Visų skyrių mokinių komandos dalyvavo įvairiausiose rungtyse, kurias parengė sporto mokyklos „Klevas“ treneriai. Plačiau...»

Susitikimas su absolventais

2019 06 04
Birželio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje padavėjo-barmeno mokymo programos absolventai Inga Tauragienė ir Nerijus Baradinskas susitiko su skyriaus mokiniais ir mokytojais. Šiuo metu abu jaunuoliai dirba Šiaulių maitinimo įmonėse ir niekada nesigailėjo pasirinkę šią specialybę. Plačiau...»

Svečiuose Radviliškio krašto verslininkas

2019 06 04
Birželio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo Gediminas Lipnevičius. Jis aktyvus, daug pareigų turintis žmogus – jis ir Radviliškio raj. savivaldybės tarybos narys, Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas, Radviliškio rajono paramos centro, Radviliškio verslininkų asociacijos įkūrėjas, vadovas ir rėmėjas, ,,Radviliškio kraštas“ bei ,,Kuršėnų krašto žinios“ leidėjas. Plačiau...»

Pusryčiai su aplinkosaugininkais

2019 06 04
Birželio 5-oji paskelbta Pasauline aplinkos apsaugos diena. Išvakarėse tradiciniuose Prekybos ir verslo skyriuje „Pusryčiuose su...“ viešėjo Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Gediminas Cinkutis, Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistas Tadas Joniškis, Aplinkos apsaugos departamento Šiaulių valdybos Šiaulių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Erika Junevičienė. Plačiau...»

Savanorystės veikla: mokiniai mokiniams

2019 06 03
Birželio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko savanorystės veikla: konditerio specialybės (PK17/1 gr.) mokiniai (profesijos mokytoja R. Daučionienė) mokė socialinio darbuotojo padėjėjų grupės mokinius naujų įgūdžių konditerijoje. Plačiau...»

Parodos „Moters pasaulis“ atidarymas

2019 06 03
Birželio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriuje atidaryta menininkių Jūratės Šlitės ir Jurgitos Januškevičiūtės kūrybos paroda „Moters pasaulis“. Plačiau...»

Praktiniai užsiėmimai socialinėse įstaigose

2019 05 31
Gegužės 2–3, 13–17, 22–24, 27–31 dienomis Socialinio darbuotojo padėjėjo (PSDP18) grupės mokiniams praktiniai užsiėmimai pagal mokomuosius dalykus „Socialinės paslaugos“, „Socialinis darbas su klientu“, „Fiziologija ir slauga“ vyko socialinėse įstaigose. Plačiau...»

Mokytojo refleksija apie vizitą skyriuje

2019 05 31
Su Prekybos ir verslo skyriaus mokytojais apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius diskutavo Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas Valdas Kančauskas. Plačiau...»

Savanorystės veikla: mokiniai mokiniams

2019 05 30
Gegužės 30 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko savanorystės veikla: konditerio specialybės (PK17/1 gr.) mokiniai (profesijos mokytoja D. Vidugirienė) mokė padavėjus-barmenus (PPBm18) ir socialinio darbuotojo padėjėjus (profesijos mokytoja S. Šimkaitienė). Plačiau...»

Susitikimas su Remvydu Ramonu

2019 05 30
Gegužės 30 dieną artėjant Tėvo dienai Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo Remvydas Ramonas. Jis – šeimynos vadovas. Susitikime R. Ramonas pasakojo, kaip kilo mintis globoti vaikus, kurti šeimyną. Vyras gyvenime vadovaujasi motinos Teresės žodžiais „Nėra didesnės palaimos nei duoti“, tad meilės ir šilumos dalijimas vaikams teikia didžiausią džiaugsmą. Plačiau...»

Svečiuose Kelmės spec. mokyklos mokiniai

2019 05 30
Gegužės 30 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Kelmės specialiosios mokyklos mokiniai. Juos mokytoja J. Jasnauskaitė supažindino su rengiamomis specialybėmis, skyriaus veikla, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Plačiau...»

Diskusija su spec. pedagogu V. Kančausku

2019 05 30
Gegužės 30 dieną su Prekybos ir verslo skyriaus mokytojais apie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius diskutavo Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas Valdas Kančauskas. Pedagogas, dirbantis su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais, jokiu būdu nenori jų apibūdinti tokiu terminu ir vietoje jo renkasi savo auklėtinius vadinti ypatingais vaikais. Plačiau...»

Lankytasi Teismų istorijos muziejuje

2019 05 29
Gegužės 29 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė lankėsi Šiaulių apygardos teismo teismų istorijos muziejuje, įkurtame Šiaulių apygardos teisme. Muziejaus įkūrėjas Alfredas Vilbikas supažindino su teismų istorija tam tikrais laikmečiais, autentiškais eksponatais. Plačiau...»

L. Nekrašo parodos atidarymas

2019 05 29
Gegužės 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje atidaryta darbuotojo Leono Nekrašo fotografijų paroda „Prekybos ir verslo skyriaus kasdienybė“. Parodoje nuotraukos, kuriose užfiksuotos akimirkos iš įvairiausių skyriaus renginių. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 05 29
Gegužės 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių logopedinės mokyklos ketvirtokai. Mokytoja Jurgita Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, atsakė į mokinius dominančius klausimus. Plačiau...»

Lankėsi UAB „Gabilė“ kolektyvas

2019 05 29
Gegužės 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi UAB „Gabilė“, prekiaujančios žaislais, kolektyvas. Jų tikslas – susipažinti su skyriumi, rengiamomis specialybėmis. Skyriaus vedėja R. Veršinskienė pristatė skyriaus veiklą, specialybes, o mokytoja J. Jasnauskaitė aprodė praktinio mokymo kabinetus, edukacines erdves. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 05 28
Gegužės 28 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Romuvos progimnazijos šeštokai. Juos mokytoja J. Jasnauskaitė supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Svečiai žavėjosi įrangos gausa, o mokytoja atsakė į kilusius klausimus. Plačiau...»

Nauja knygų paroda

2019 05 28
Gegužės 28 d. – birželio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje veikia nauja knygų paroda, skirta Pasaulinei dienai be tabako. Plačiau...»

Susitikimas su socialinių partnerių atstovais

2019 05 28
Gegužės 28 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo socialinių partnerių – viešbučio „Šiaulių krašto medžiotojų užeiga“ atstovės Asta ir Rasma. Plačiau...»

Savanorių susitikimas

2019 05 27
Gegužės 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje rinkosi savanoriai, prisijungę prie iniciatyvos „Niekieno vaikai“ Šiauliuose. Susitikimas padrąsino Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokinius nebijoti įsitraukti į savanorišką veiklą, rasti bendraminčių bei stiprinti bendrystę. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 05 27
Gegužės 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Pakruojo rajono Pašvitinio pagrindinės mokyklos 8-9 klasių mokiniai. Jie dalyvavo profesijos mokytojos Jurgos Džiautienės vedamame praktiniame užsiėmime „Apsitarnauk pats“. Plačiau...»

Susitikimas su virtuvės šefu K. Bartkumi

2019 05 27
Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi buvęs mokinys, dabar kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ virtuvės šefas Kęstutis Bartkus. Susitikime su mokiniais Kęstutis prisiminė mokslo metus Prekybos ir verslo skyriuje, kur įgijo virėjo specialybę. Plačiau...»

Svečiuose Šiaulių knygrišyklos atstovai

2019 05 27
Gegužės 27 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė susitiko su Šiaulių knygrišyklos atstovais Lina ir Aloyzu, kurie pristatė savo įmonę, kalbėjo apie knygų leidimą. Svečiai išsamiai papasakojo, kaip gimsta knyga, atsakė, kiek kainuoja knygos leidimas ir nuo ko tai priklauso. Plačiau...»

Baigiamasis projekto etapas Latvijoje

2019 05 24
Gegužės 23–24 dienomis Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai, Šiaurės Lietuvos kolegijos koordinuojamo projekto „Lifelong Learning Programme“ dalyviai, kartu su profesijos mokytoja K. Butkuviene bei specialiąja pedagoge Ieva Juzumiene dalyvavo Rezeknės technologijų akademijoje (Latvija) vykusioje baigiamojoje projekto konferencijoje bei kūrybinėse dirbtuvėse – verslininkystės plėtros laboratorijoje „Nuo idėjos iki pardavimo“,
kurios vyko antrąją vizito dieną. Plačiau...»

Netradicinė pamoka ŠU botanikos sode

2019 05 23
Gegužės 23 dieną PPBm18 grupės mokiniai kartu su grupės vadove A. Salinkiene ir profesijos mokytoja A. Kairiene aplankė ŠU botanikos sodą. Čia vyko netradicine modulio „Svečių aptarnavimas“ pamoka. Plačiau...»

Pusryčiai su Vaida Janutiene

2019 05 23
Gegužės 23 dieną Prekybos ir verslo skyriaus renginyje „Pusryčiai su...“ skyriaus vedėja R. Veršinskienė kalbino prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės absolventę Vaidą Janutienę. Plačiau...»

Kūno kultūros mokytojų metodinis susirinkimas

2019 05 23
Gegužės 23 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko centro kūno kultūros mokytojų metodinis susirinkimas, kurio metu buvo aptarti birželio 6 dieną vyksiančios sporto šventės nuostatai, programa, apžiūrėtos vietos, kur vyks varžybos ir įvairiausios rungtys. Plačiau...»

Pardavėjų kompetencijų vertinimas

2019 05 22
Gegužės 22 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko asmens įgytų kompetencijų vertinimas pardavėjo mokymo programų mokiniams. Mokiniai atliko teorinės dalies vertinimo testą, savo gebėjimus pademonstravo atlikdami praktinę užduotį. Plačiau...»

Savanorystės veikla: mokiniai mokiniams

2019 05 22
Prekybos ir verslo skyriuje buvo organizuota savanorystės veikla: padavėjo-barmeno specialybės (PPBm18 gr.) mokiniai (profesijos mokytojos A. Salinkienė ir A. Kairienė) mokė socialinio darbuotojo padėjėjus (PSDP18 gr.). Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 05 21
Gegužės 21 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Jėzuitų mokyklos svečiai – mokiniai ir mokytojai iš Ventspilio (Latvija). Tai projekto „Karjeros ugdymas XXI amžiuje“ dalyviai. Plačiau...»

Pusryčiai su J. Sartausku

2019 05 21
Gegužės 21 dieną Prekybos ir verslo skyriaus „Pusryčiuose su...“ viešėjo politikas, buvęs Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Susitikime svečias mokiniams kalbėjo apie Europos Sąjungą, ES parlamentą, valstybes nares, europarlamentarų siekius, sprendžiamas problemas. Atsisveikinant svečias kvietė būti aktyviais piliečiais. Plačiau...»

Paskaita apie stresą ir jo valdymą

2019 05 15
Gegužės 15 dieną Prekybos ir verslo skyriaus PPBm18 grupės mokiniai dalyvavo paskaitoje „Streso valdymas ir atsipalaidavimas“, kurios metu sužinojo, kaip elgtis ir suvaldyti stresą įvairiose situacijose. Streso matavimo termometru (ŠVSB) buvo galima pasimatuoti savo emocinę būseną. Paskaitą vedė visuomenės sveikatos specialistė Regina Urbonavičienė. Plačiau...»

Paskaita ,,Lytiškumo ugdymas“

2019 05 14
Gegužės 14 dieną Prekybos ir verslo skyriaus PK17/1 grupės mokiniai dalyvavo paskaitoje apie lytiškumo sampratą, draugystę ir meilę bei LPI ir jų sukeltas pasekmes žmogaus sveikatai. Paskaitos metu mokiniai galėjo atvirai ir drąsiai išsakyti savo mintis ir nuomones šia tema. Paskaitą vedė visuomenės sveikatos specialistė Regina Urbonavičienė. Plačiau...»

Europos diena Rėkyvoje

2019 05 09
Gegužės 9 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai bei profesijos mokytojos Birutė Prišmantienė ir Sigita Šimkaitienė dalyvavo Europos dienai skirtame renginyje „Galimybių Europa: nuo svajonių iki tikslų“, kurį organizavo Šiaulių kultūros centras Rėkyvoje. Plačiau...»

Protmūšis „Europa ir aš“

2019 05 09
Gegužės 9 dieną tęsiant tradicinį Prekybos ir verslo skyriaus projektą „Savaitė su Europa“ buvo surengtas protų mūšis „Europa ir aš“. Protmūšyje dalyvavo skyriaus mokinių komanda, taip pat socialinių parnerių – Šiaulių apskrities VPK, Šiaulių socialdemokratų, Šiaulių pasienio užkardos – komandos. Plačiau...»

Mokinių išvyką į „Rochen“ saldainių fabriką

2019 05 08
Gegužės 8 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Birute Prišmantiene ir Sigita Šimkaitiene vyko į saldainių fabriką „Rochen“, esantį Klaipėdoje. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas „Sušių gamyba“

2019 05 07
Prekybos ir veslo skyriaus būsimiesiems virėjams praktinį užsiėmimą „Sušių gamyba“ vedė restorano SOYA sušių meistras, skyriaus absolventas Denas Kuodis. Jis mokinius mokė gaminti įvairiausių rūšių sušius, papasakojo apie darbą restorano virtuvėje. Praktinį užsiėmimą organizavo profesijos mokytojos G. Marčenkienė ir I. Vaišnorienė. Plačiau...»

Dovana Šaukėnų senelių globos namams

2019 05 06
Gegužės 6 dieną, artėjant spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė įteikė dovaną – daugiau nei 1000 knygų – Šaukėnų socialinės globos namų gyventojams. Skyriaus bendruomenė knygas rinko akcijos, vykusios nuo vasario pabaigos, metu. Plačiau...»

Pusryčiai su Dariumi Balčiūnu

2019 05 06
Gegužės 6 dieną Prekybos ir verslo skyriuje „Pusryčiuose su...“ dalyvavo UAB „Valumina“ vadovas Darius Balčiūnas. Įmonė yra skyriaus socialinė partnerė. Plačiau...»

Susitikimas su jaunu verslininku

2019 05 03
Gegužės 3 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė pakvietė į svečius jauną verslininką, išmaniųjų technologijų ekspertą Martyną Bujauską. Pats Martynas save vadina „projektų autoriumi“. Plačiau...»

Pusryčiai su spaudos atstovais

2019 05 03
Gegužės 3 diena paskelbta Pasauline spaudos laisvės diena. Ta proga Prekybos ir verslo skyriaus „Pusryčiuose su“ dalyvavo „Šiaulių naujienų“ direktorius Artūras Laureckas ir vyriausioji redaktorė Romualda Urbonavičiūtė. Plačiau...»

Pusryčiai su skyriaus absolventu E. Ilevičiumi

2019 05 02
Gegužės 2 dieną susitikti su Prekybos ir verslo skyriaus mokiniais atvyko buvęs mokinys Ernestas Ilevičius. Baigęs pardavėjo, elektroninės parduotuvės agento ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjo mokymo programas, Ernestas šiuo metu dirba pardavėju vienoje iš UAB „Rūta“ parduotuvių. Plačiau...»

Dalyvauta Bažnyčios jubiliejuje

2019 05 01
Gegužės 1 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė klebono Sauliaus Paliūno kvietimu dalyvavo Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios 10-ies metų jubiliejaus iškilmėse. Plačiau...»

Pasveikinti Šiaulių APGV pareigūnai

2019 04 30
Artėjant Šv. Florijono, Gaisrų sergėtojų dienai, balandžio 30 dieną Prekybos ir verslo skyriuje buvo pagerbti Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. Į renginį sugužėjo nemažas būrys gerai nusiteikusių pareigūnų, kurie buvo pakviesti į mokomąją laboratoriją, kur kartu su profesijos mokytoja R. Daučioniene dekoravo keksiukus. Plačiau...»

Dalyvauta karjeros dienoje

2019 04 30
Balandžio 30 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai A. Salinkienė, M. Bartkus ir J. Jasnauskaitė dalyvavo Pašvitinio mokykloje organizuotoje karjeros dienoje. Plačiau...»

Savanorystės sklaida

2019 04 30
Balandžio 29–30 dienomis Prekybos ir verslo skyriuje organizuotas socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokinių tęstinis susitikimas su iniciatyvos „Niekieno vaikai“ projekto vadove bei Šiaulių savanorių koordinatore. Plačiau...»

Pusryčiai su Ingeborga Alejūne

2019 04 30
Balandžio 30 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro Sporto visiems skyriaus vadovė I. Alejūnė. „Pusryčiuose su...“ kalbėta aktualia sveikos gyvensenos tema. Plačiau...»

Filmo pristatymas Šaukėnų bendruomenei

2019 04 29
Balandžio 29 dieną profesijos mokytojai Ramūnas Snarskis ir Jurgita Jasnauskaitė bei PAO 18 gr. mokinės Gerda, Rima ir Vilma dalyvavo tradiciniame nekomercinio kino festivalyje „KINAS ŠAUKĖNUOSE 2019", kuris vyko Šaukėnų kultūros ir amatų centre. Plačiau...»

Pusryčiai su darbo inspekcijos vadovais

2019 04 29
Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) iniciatyva balandžio 28 diena paskelbta Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Minėtinos dienos tikslas – visame pasaulyje skatinti kurti saugias, sveikas ir tinkamas darbo sąlygas. Plačiau...»

„Būk socialiai atsakingas“

2019 04 19
Artėjant Šv. Velykoms, balandžio 19 dieną, įgyvendinant tęstinį socialinį projektą „Būk socialiai atsakingas“ Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno, socialinio darbuotojo padėjėjo grupių mokiniai, profesijos mokytojai Aneta Salinkienė, Ramūnas Snarskis, Kristina Butkuvienė lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės paramos tarnyboje (Stoties g. 9), žinomoje kaip „labdaros valgykla“. Plačiau...»

Šv. Velykų stalo dekoravimo tendencijos

2019 04 19
Artėjant Šv. Velykoms – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventei – Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji padavėjai-barmenai ir jų profesijos mokytoja Aneta Salinkienė pademonstravo, kaip gražiai pasiserviruoti šventinį stalą. Plačiau...»

Konkurse „Visų mokslų raktas – klaustukas“ – II vieta

2019 04 18
Balandžio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriaus komanda Technologijų skyriuje vykusiame konkurse „Visų mokslų raktas – klaustukas“ užėmė II vietą. Konkurso tikslas – skatinti mokinius vertinti ir įsivertinti žinias tiksliųjų mokslų srityje, gilinti moksleivių informacinius gebėjimus ir įgūdžius. Plačiau...»

Stebėta Lietuvos mokinių ekonomikos konferencija

2019 04 18
Balandžio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriaus įvairių grupių mokiniai (PSDP18, PAO18, PK18, PK17 grupės) stebėjo Lietuvos mokinių ekonomikos konferencijos tiesioginę transliaciją. Šių metų „Swedbank“ Finansų instituto inicijuotos konferencijos tema – jauno verslo pradžia. Plačiau...»

Atvirų durų diena Prekybos ir verslo skyriuje

2019 04 18
Balandžio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriuje Atvirų durų dienoje dalyvavo Šiaulių logopedinės mokyklos 5–10 klasių mokiniai. Jie susipažino su skyriaus veikla, o dalyvaudami įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, „pasimatavo“ po keletą profesijų. Plačiau...»

Viešas renginys „Verslo skatinimo kryptys“

2019 04 17
Balandžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Vida Lukoševičienė ir Raimonda Žilinskienė dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės organizuojamame viešajame renginyje „Verslo skatinimo kryptys“. Plačiau...»

Užsiėmimai projekto „Atokvėpis“ dalyvėms

2019 04 17
Balandžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo VŠĮ Šiaulių paliatyvios pagalbos ir saugos centro įgyvendinamo projekto ,,Atokvėpis“ dalyvės, kurios skyriaus mokomojoje laboratorijoje kartu su profesijos mokytoja R. Daučionienė mokėsi dekoruoti keksiukus. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 04 17
Balandžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos septintokai. Jie dalyvavo praktiniame užsiėmime „Išsiplak kokteilį profesionaliai“, kurį vedė profesijos mokytoja Aneta Salinkienė. Plačiau...»

Pusryčiai su N. Daujotiene

2019 04 17
Balandžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriaus renginyje „Pusryčiai su“ dalyvavo logisto-ekspeditoriaus mokymo programos absolventė Neringa Daujotienė. Viešnia papasakojo savo karjeros kelią, logisto darbą vienoje iš Šiaulių transporto įmonėje, darbdavio ir klientų pasitikėjimą. Plačiau...»

Paskaita „Korupcija jauno žmogaus gyvenime: raiška ir prevencija“

2019 04 16
Balandžio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniams vesta paskaita „Korupcija jauno žmogaus gyvenime: raiška ir prevencija“, lektorė dokt. Rita Toleikienė. Paskaitos tikslas - plėtoti žinias apie korupcijos apraiškas viešojo valdymo srityse, ugdyti gebėjimus atpažinti korupcijos atvejus bei formuoti jaunimo nepakantumo korupcijai nuostatas. Plačiau...»

Projekto „Lifelong Learning Programme“ užsiėmimai

2019 04 16
Balandžio 16 dieną Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre Šiaurės Lietuvos kolegijos koordinuojamo projekto „Lifelong Learning Programme“ dalyviai mokėsi dirbti prekybine įranga: kompiuteriniais kasos aparatais, svarstyklėmis, klientų lojalumo programa. Užsiėmimą vedė profesijos mokytoja Jurga Džiautienė. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 04 16
Balandžio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Jovaro progimnazijos aštuntokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Plačiau...»

Svečiai iš užsienio

2019 04 16
Balandžio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi svečiai iš Ispanijos, Graikijos, Portugalijos, Bulgarijos. Tai profesinių mokyklų, aukštųjų mokyklų atstovai. Svečiai buvo supažindinti su Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniu praktinio mokymo centru, skyriaus veiklą, aprodytos edukacinės erdvės, diskutuota apie mokymą įvairiose šalyse. Plačiau...»

Susitikimas su socialiniais partneriais

2019 04 16
Balandžio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko susitikimas su UAB „Ruvera" atstove ir skyriaus vedėja R. Veršinskiene. Susitikime buvo aptarta el. parduotuvės „Inobiotau“ veikla, administravimas. Plačiau...»

Apskaitos mokymai sektoriniame centre

2019 04 15
Balandžio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriuje įsteigtame Didmeninės ir mažmeninė prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre startavo 12 valandų trukmės mokymai „Apskaita pradedantiesiems“. Mokymus veda profesijos mokytoja Jurga Džiautienė. Plačiau...»

Skambiai paminėta Kultūros diena

2019 04 15
Balandžio 15 dieną pasaulyje švenčiama Pasaulio kultūros diena. Ji buvo neįprastai paminėta Prekybos ir verslo skyriuje. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 04 15
Balandžio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijos mokiniai. Jie dalyvavo praktiniame užsiėmime „Apsitarnauk pats“, kurį vedė profesijos mokytoja Jurga Džiautienė. Plačiau...»

Sertifikuoti mokymai profesijos mokytojams

2019 04 12
Balandžio 8–12 dienomis Prekybos ir verslo skyriaus socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programos profesijos mokytoja K. Butkuvienė su kitų profesinių mokyklų mokytojais dalyvvo mokymuose pagal ESF projektą „Profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas”, skirtą socialinių paslaugų teikimo profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimui. Plačiau...»

Pusryčiai su Austra Palapiene

2019 04 12
Balandžio 12 dieną Prekybos ir verslo skyriaus renginyje „Pusryčiai su...“ viešėjo „Aušros” muziejaus muziejininkė-specialistė Austra Palapienė. Susitikime kalbėta apie muziejininko darbą. Muziejininkė papasakojo, kaip muziejuje atsiranda eksponatai, kaip jie tyrinėjami, restauruojami, saugomi. Plačiau...»

Netradicinė pamoka „Karpynėje“

2019 04 11
Balandžio 11 dieną padavėjo ir barmeno specialybės (PPBm18 gr.) ir virėjo specialybės (PVm17 gr.) mokiniai vyko į kaimo turizmo sodybą „Karpynė“, kur profesijos mokytoja A. Salinkienė vedė netradicinę pamoką „Lankytojų aptarnavimas restorane“. Mokiniai taip pat turėjo galimybę susipažinti su visu sodybos kompleksu. Plačiau...»

Mokomųjų mokinių bendrovių konkursas-mugė

2019 04 11
Balandžio 11 dieną Prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ vyko Šiaulių regiono mokomųjų mokinių bendrovių konkursas-mugė „Išradingi, netikėti, sumanūs". Mugėje pristatomi jaunų, išradingų, energingų jaunuolių gaminiai, idėjos, paslaugos. Šioje mugėje dalyvavo Prekybos ir verslo skyriuje veikianti bendrovė „PraVerS", jai atstovavo prekybos įmonių vadybininko padėjėjo grupės mokiniai, vadovė profesijos mokytoja J. Džiautienė. Plačiau...»

Prevencinė paskaita „Gaisrai. Būkime atsakingi“

2019 04 11
Balandžio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai dalyvavo Vaiko gerovės grupės inicijuotoje prevencinėje paskaitoje „Gaisrai. Būkime atsakingi“. Paskaitą vedė Šiaulių APGV vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis. Svečias kalbėjo apie šiuo metu itin aktualią problemą – žolės deginimą. Plačiau...»

Netradicinė pamoka būsimoms sekretorėms

2019 04 11
Balandžio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Aldona Kaireinė vedė netradicinę pamoką Technologijų skyriaus TASm18/1 ir 18/2 grupės mokiniams (mokytojos Jūratė Tiškuvienė ir Vilma Šablinskienė). Pamokos tema „Svečių priėmimas“. Mokiniams buvo primintos stalo etiketo taisyklės, jie mokėsi stalo dekoravimo ir serviravimo subtilybių, svečiams tiekti kava ir arbatą. Plačiau...»

Tarptautinėje imitacinių bendrovių mugėje auksinis apdovanojimas ir geriausio vadybininko nominacija

2019 04 10
Balandžio 10 dieną Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko 23-oji Tarptautinė imitacinių bendrovių mugė „Vilnius 2019“. Mugę organizavo Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla, Vilniaus kolegijos „Simulith“ centras, Lietuvos imitacinių bendrovių asociacija „Liba“. Mugėje dalyvavo 29 imitacinės bendrovės iš Lietuvos aukštųjų, profesinių ir bendrojo lavinimo mokyklų. Plačiau...»

Dalyvauta karjeros dienoje

2019 04 10
Balandžio 10 dieną Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Jurgita Jasnauskaitė ir Aneta Salinkienė su padavėjo-barmeno specialybės mokinėmis Aukse ir Greta dalyvavo Kelmės raj. Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijoje organizuotoje karjeros dienoje. Plačiau...»

Edukacinis užsiėmimas „Margučių raštai“

2019 04 10
Balandžio 10 dieną PK18, PK17/1 ir PPBm18 grupių mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Z. Šuminskiene, D. Rupšiene, D. Vidugiriene, R. Daučioniene, G. Marčenkiene dalyvavo Žaliūkių malūnininko sodyboje vykusiame edukaciniame užsiėmime „Margučių raštai“. Plačiau...»

Projekto „Lifelong Learning Programme“ užsiėmimai

2019 04 09
Balandžio 9–10 dienomis Prekybos ir verslo skyriuje vyko užsiėmimai pagal Šiaurės Lietuvos kolegijos koordinuojamą projektą „Lifelong Learning Programme“. Projekte dalyvauja skyriaus mokiniai savanoriai. Projekto tikslas – stiprinti darbo jėgos kompetencijas, efektyviau reaguoti į darbo rinkos poreikius. Plačiau...»

Bulgarijos kulinarijos akademijos pristatymas

2019 04 09
Balandžio 9 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo HRC Culinary Academy (Bulgarija) priėmimo vadybininkė Adriyana Ivanova kartu su VŠĮ EDUPLIUS atstovu Romanu Šarpanovu. Viešnia pristatė kulinarijos akademijos veiklą, mokymo programas, mokymosi galimybes. Kulinarijos akademija įsteigta 2008 metais, o jos išduodami diplomai pripažįstami visame pasaulyje. Plačiau...»

Paroda skirta Velykoms

2019 04 09
Balandžio 9 –19 dienomis Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje veikia knygų paroda, skirta gražiausiai pavasario šventei – Velykoms. Plačiau...»

Profesijų mugė 2019

2019 04 04
Balandžio 4 dieną vyko tradicinis Šiaulių profesinio rengimo centro profesinio informavimo renginys „Profesijų mugė 2019”, kurio tikslas – supažindinti su Šiaulių profesinio rengimo centre rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis. Plačiau...»

Dovanos beglobiams gyvūnams

2019 04 03
Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė, reaguodama į gyvūnų globos namų VšĮ „Šiaulių letenėlė“ prašymą prisidėti prie maisto sandėlio atsargų, visą kovo mėnesį rinko įvairų maistą gyvūnams. Plačiau...»

Prevencinė paskaita baigiamųjų grupių mokiniams

2019 04 03
Balandžio 3 dieną profesijos mokytojas Česlovas Abromaitis vedė prevencinę paskaitą „Darbuotojo (mokinio) sauga praktikos metu verslo įmonėje“, skirtą baigiamųjų grupių mokiniams. Praktika – galimybė įgyti praktinių profesinių įgūdžių, perimti patyrusių savo srities specialistų gerąją patirtį. Plačiau...»

Paroda Sveikatos dienai paminėti

2019 04 01
Balandžio 1–8 dienomis Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje veikia knygų paroda, skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Daugelis mūsų ne tik yra girdėję posakį „sveikata – brangiausias turtas“, bet ir įsitikinę jo teisingumu. Plačiau...»

Įteikti diplomai logistams-ekspeditoriams

2019 03 29
Kovo 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje profesinio mokymo diplomai buvo įteikti logisto-ekspeditoriaus programos absolventams. Šventėje absolventus sveikino ir geriausios kloties linkėjo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė, grupės vadovė Rasa Jarošienė, profesijos mokytojai. Plačiau...»

Konkursas ,,Profesionaliausias prekybininkas 2019“

2019 03 28
2019 m. kovo 28 d Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje vyko respublikinis mokinių profesinio meistriškumo konkursas „Profesionaliausias prekybininkas 2019“. Konkurse dalyvavo 16 mokinių iš 8 Lietuvos profesinių mokyklų. Plačiau...»

Mokymai sektoriniame praktinio mokymo centre

2019 03 27
Kovo 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje įsteigtame Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre lankėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro būsimieji prekybininkai ir jų profesijos mokytoja Laimutė Pilkauskienė. Plačiau...»

Pažintinis vizitas į nevyriausybines organizacijas

2019 03 26
Būsimi socialinio darbuotojo padėjėjai (PSDP18 grupės mokiniai) su grupės vadove K. Butkuviene kovo 26 d. susipažino iš arčiau su mūsų mieste veikiančiomis visuomeninėmis organizacijomis „Caritu“ ir „Gelbėkit vaikus“. Plačiau...»

Pamoka apie sveiką maistą

2019 03 26
Kovo 26 dieną konditerio specialybės PK18 ir PK17/1 grupių mokiniai dalyvavo pamoka „Sveikas maistas“ , kuri vyko „Valerijono“ vaistinės arbatinėje. Pamokos metu arbatinės darbuotoja papasakojo apie vaistažoles, jų naudą bei arbatinėje gaminamus saldėsius iš džiovintų vaisių, kurių vėliau mokiniai galėjo ir padegustuoti. Plačiau...»

Technologijų mokyklinis brandos egzaminas

2019 03 26
Kovo 26 dieną Prekybos ir verslo skyriuje PVm17 grupės mokiniai laikė technologijų mokyklinį brandos egzaminą. Plačiau...»

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena

2019 03 26
Kovo 26 dieną visuomenės sveikatos specialistė Regina Urbonavičienė PK18 gr. mokiniams vedė paskaitą apie klastingą ligą – tuberkuliozę. Kovo 24-oji paskelbta Pasauline tuberkuliozės diena Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tuberkuliozė (TB) yra viena labiausiai paplitusių, pavojingų ir brangiai kainuojančių gydyti visuomenės infekcinių ligų, kurios gydymas kartais užtrunka net iki kelerių metų. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 03 26
Kovo 26 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Romuvos progimnazijos septintokai. Juos mokytoja J. Jasnauskaitė supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Profesijos mokytoja A. Salinkienė pristatė padavėjo-barmeno specialybę, o mokytojas M. Bartkus papasakojo apie imitacinę bendrovę „Šagrenė“. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 03 21
Kovo 21 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Romuvos progimnazijos mokiniai, kuriuos mokytoja J. Jasnauskaitė supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Svečiai žavėjosi įrangos gausa, o mokytoja atsakė į kilusius klausimus. Plačiau...»

Projekto „Lifelong Learning Programme“ užsiėmimai

2019 03 21
Kovo 20-21 dienomis Prekybos ir verslo skyriuje vyko užsiėmimai pagal Šiaurės Lietuvos kolegijos koordinuojamą projektą „Lifelong Learning Programme“. Projekte dalyvauja skyriaus mokiniai savanoriai. Projekto tikslas – stiprinti darbo jėgos kompetencijas, efektyviau reaguoti į darbo rinkos poreikius. Plačiau...»

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys

2019 03 20
Kovo 20 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko bendradarbiavimo sutarčių pasirašymo renginys. Susirinkusius įmonių vadovus – būsimus socialinius partnerius – sveikino Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas. Plačiau...»

Moteris, prakalbinanti lėles

2019 03 20
Kovo 20 dieną, artėjant tarptautinei lėlininkų dienai, Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo pedagogė, tautodailininkė, žaislų kūrėja Asta Liaudanskienė. Žaislų, lėlių kūrimas – moters hobis, kuris labai praverčia praktiškai dirbant su vaikais darželyje. Plačiau...»

Pusryčiai su Giedre Statkute

2019 03 20
Kovo 20 dieną Prekybos ir verslo skyriaus „Pusryčiuose su...“ viešėjo Šiaulių Jėzuitų mokyklos direktorė Giedrė Statkutė. Trumpai primindama jėzuitų ordino istoriją, viešnia kalbėjo apie vadovaujamą mokyklą, ugdymą, organizuojamą katalikiškų vertybių pagrindu, ugdomus vaikus, įvairias veiklas. Plačiau...»

Mokymai skyriaus mokytojams

2019 03 18
Kovo 18 d. Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytoja Rita Misiulienė skyriaus mokytojams vedė mokymus „Mokomės vieni iš kitų: Microsoft Excel programos praktinės galimybės“. Mokymų metu mokytojai patobulino kompiuterinio raštingumo kompetenciją. Plačiau...»

"Tvari virtuvė - tausojantis vartojimas"

2019 03 18
Kovo 17 d. Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Reda Daučionienė ir Daiva Vidugirienė dalyvavo LRVVKA B2B verslo kontaktų renginyje „Tvari virtuvė – tausojantis vartojimas“. Renginyje virtuvės šefai dalinosi patarimais ir valgiaraščio idėjomis furšetui, orientuojantis į tvarių virtuvių patirtis. Plačiau...»

„Nuo kavos pupelės iki kavos puodelio“

2019 03 13
Kovo 13 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai, mokiniai ir socialiniai partneriai dalyvavo mokymuose „Nuo kavos pupelės iki kavos puodelio“, kuriuos vedė kavos skrudinimo įmonės „Taste Map“ savininkai Ieva ir Domas Ivoniai. Plačiau...»

Pusryčiai su Donatu Grabažiumi

2019 03 13
Kovo 13 dieną prasidėjus Gavėnios laikotarpiui tradiciniuose „Pusryčiuose su...“ dalyvavo kunigas Donatas Grabažis. Susitikimo metu kalbėta apie Gavėnią, kaip intensyvesnio krikščionių pasninko, maldos, atgailos ir gerų darbų laikotarpį prieš Velykas, paaiškinta pasninko reikšmė, aptartos religinės lietuvių šventės. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 03 12
Kovo 12 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos auklėtiniai. Juos mokytoja J. Jasnauskaitė supažindino su mokymosi galimybėmis, sąlygomis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Profesijos mokytoja J. Džiautienė kvietė svečius pasimatuoti pardavėjo specialybę ir pamokė dirbti kasos aparatais. Plačiau...»

Pusryčiai su teisėju Alfredu Vilbiku

2019 03 12
Kovo 12 dieną, minint Lietuvai svarbią Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių apygardos teisėjas, vienintelio Lietuvoje teismų muziejaus įkūrėjas Alfredas Vilbikas. Susitikimo metu kalbėta apie 1918 m. vasario 16-oios ir 1990 m. kovo 11-oios aktus, jų svarbą Lietuvai. Išsamiau pristatyti aktų signatarai teisininkai. Plačiau...»

Fotografijų paroda „Stebuklingos moterys“

2019 03 08
Kovo 8 dieną Prekybos ir verslo skyriuje atidaryta fotografo Igniaus Kašinsko fotografijų paroda „Stebuklingos moterys“. Paroda – tai bendras kelių žmonių darbo rezultatas: projekto autorės Renatos Gricienės, šukuosenų meistrės Ritos Olonovos, makiažo meistrės Gabrielės Švarcukaitės. Parodoje pristatomos 13 žavių moterų fotografijos. Plačiau...»

Pusryčiai su Sauliumi Tamuliu

2019 03 08
Praūžus Užgavėnių šurmuliui, kovo 8 dieną Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi Saulius Tamulis ir Antanas Pažarauskas. Saulius Tamulis – daugiau nei 20 metų medines kaukes drožiantis tautodailininkas. Jis vienintelis Šiaulių menininkas, kaukes kuriantis pagal senovines tradicijas. Plačiau...»

Pažintis su Jaunimo centru

2019 03 07
Kovo 7 dienos popietę Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokiniai kartu su grupės vadove lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro Jaunimo centre (Vytauto gatvė 103a). Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 03 06
Kovo 6 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Gegužių progimnazijos aštuntokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Penktokai žavėjosi įrangos gausa, o mokytoja atsakė į aštuntokams kilusius klausimus. Plačiau...»

Renginys „Someljė“

2019 03 05
Kovo 5 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai, padavėjo-barmeno specialybės mokiniai, socialiniai partneriai buvo pakviesti į renginį „Someljė“. Apie vynus ir jų patiekimo naujoves ir subtilybes kalbėjo vyno žinovė, someljė Urtė Mikelevičiūtė. Plačiau...»

Pusryčiai su Ramūnu Sarapu

2019 03 05
Kovo 5 dieną Prekybos ir verslo skyriaus „Pusryčiuose su...“ viešėjo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) vadovas Ramūnas Sarapas. Susitikimas pradėtas klausimu „Ar reikia bijoti policijos?“. Plačiau...»

Užgavėnės Naisiuose

2019 03 02
Naisiuose Užgavėnių tradicijos nepamirštos: čia vaikšto persirengėliai, vyksta Lašininio ir Kanapinio kova, ruošiamos tradicinės vaišės, deginama Morė. Kovo 2 dieną šurmulingoje Užgavėnių šventėje dalyvavo ir Prekybos ir verslo skyriaus mokinių ir mokytojų komanda. Plačiau...»

Užgavėnės Kalvių kelio poste

2019 03 01
Pirmosios pavasario dienos prasideda kartu su įvairiausiomis šventėmis, kurios ypač reikšmingos lietuvių papročiuose, o istorija mena netgi pagoniškus laikus. Kovo 1 dieną Užgavėnių pradžios džiaugsmą Kalvių kelio poste (Joniškio seniūnijoje) skleidė Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai kartu su - Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnais. Plačiau...»

Praktinė veikla

2019 03 01
Kovo 1 dieną Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno specialybės merginos (PPBm18 gr.) aptarnavo įmonėje „Salda“ vykusios Pramonės ir amatų rūmų asamblėjos dalyvius. Plačiau...»

Seminaras mokytojams

2019 02 28
Vasario 28 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai dalyvavo seminare „Asmens motyvacija lyderystės ugdymo principais. Seminarą vedė lektorius socialinių mokslų daktaras Saulius Vaivada. Plačiau...»

Integruota pamoka

2019 02 28
Vasario 28 dieną profesijos mokytojos A. Salinkienė ir A. Kairienė vedė integruotą pamoką „Padavėjo-barmeno įvaizdis ir stilius“ PPBm18 ir PPB16 grupių mokiniams. Plačiau...»

Tortas „Tilžės“ gimtadieniui

2019 02 23
Vasario 23 dieną Prekybos ir laisvalaikio centras „Tilžė“ šventė savo 11-ąjį gimtadienį. Ta proga Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji konditeriai, vadovaujami profesijos mokytojos Redos Daučionienės, iškepė didžiulį 25 kg tortą. Šventės dalyviams tortą dalino skyriaus padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojų Aldonos Kairienės ir Anetos Salinkienės. Plačiau...»

Išvyka į knygų mugę

2019 02 22
Vasario 22 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai lankėsi Vilniaus Knygų mugėje. Plačiau...»

Knygų paroda „Pasaulis nesibaigia ties mūsų horizontu“

2019 02 19
Ar jums pažįstamas jausmas, kai kojas pakerta net vietų, kuriose dar nebūta, atvaizdai? Pabėkime nuo kasdienybės ir rūpesčių. Sumažinkime greitį ir džiaukimės gyvenimu... Lai mus apsupa naujos emocijos ir verčia ieškoti dar nematytų kampelių. Plačiau...»

Padėka geriausiems mokiniams

2019 02 14
Vasario 16-osios išvakarėse, minint Lietuvai svarbią datą, Prekybos ir verslo skyriaus vedėja R. Veršinskienė įteikė padėkas geriausiems ir aktyviausiems skyriaus mokiniams. Plačiau...»

Pusryčiai su kunigu Algirdu Toliatu

2019 02 14
Vasario 14 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė buvo pakviesta į Pusryčius su kunigu, vyriausiu policijos kapelionu Algirdu Toliatu. Tradicinis skyriaus renginys vyko netradiciniu – nuotoliniu – būdu. Plačiau...»

Valentino dienos desertas

2019 02 14
Vasario 14 dieną PVm18 grupės mokinė Erika Masilionytė kartu su profesijos mokytoja Ginta Marčenkiene, sveikindamos Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenę Šv. Valentino dienos proga, pagamino nuostabų desertą - Valentino vanilinį pudingą. Plačiau...»

Pusryčiai su Lina Venckute

2019 02 13
Vasario 13 dieną tradiciniuose Prekybos ir verslo skyriaus „Pusryčiuose su...“ svečiavosi radijo stoties RS2 programų direktorė ir laidų vedėja Lina Venckutė. Vasario 13 dieną minima Pasaulinė radijo diena, tad susitikime buvo kalbama apie darbo radijuje subtilybes. Plačiau...»

Mokinių atvirukų paroda

2019 02 13
Artėjant Šv. Valentino dienai, PK 17/1 grupės mokiniai profesijos informacinių technologijų pamokų metu (mokytoja R. Misiulienė) maketavo atvirukus, skirtus Šv. Valentino dienai. Vasario 13 dieną surengta mokinių darbų paroda „Meilės simfonija“. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 02 13
Vasario 13 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Ragainės progimnazijos 6-7 klasių mokiniai. Mokytojas Č. Abromaitis juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Svečiai stebėjosi modernios įrangos gausa, domėjosi mokymosi sąlygomis ir galimybėmis. Plačiau...»

Pradėtas kurti vaizdo filmas

2019 02 13
Vasario 13 dieną Prekybos ir verslo skyriaus apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės mokinės Vilma, Gerda ir Rima su grupės vadovu Ramūnu Snarskiu vyko į Šiaulių Apygardos teismą, kur kartu su Lietuvos teisininku, teisėju, Šiaulių miesto politiniu ir sporto veikėju Alfredu Vilbiku pradėjo kurti vaizdo filmą „Lietuvos teismai per šimtmetį“. Mokinės lankėsi įkurtame teismo muziejuje, susipažino su eksponatais, nufilmavo pirmuosius interviu ir stebėjo teisminį procesą. Plačiau...»

Paroda, skirta Lietuvos gimtadieniui

2019 02 11
Vasario12–18 dienomis kviečiame Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje aplankyti knygų parodą, skirtą Lietuvos gimtadieniui. Plačiau...»

Įgyvendinama prevencijos programa „Savu keliu“

2019 02 11
Vasario 11 dieną Prekybos ir verslo skyriuje startavo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos programa „Savu keliu“. Programos paskirtis – įgalinti mokyklos bendruomenę mažinti mokinių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir skatinti apsauginių veiksnių formavimąsi. Plačiau...»

Diplomų įteikimo šventė

2019 02 08
Vasario 8 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko diplomų įteikimo šventė. Profesinio mokymo diplomai buvo įteikti konditerio, pardavėjo ir padavėjo-barmeno mokymo programų absolventams. Plačiau...»

Netradicinė integruota pamoka mokiniams ir mokytojams

2019 02 07
Vasario 7 dieną netradicinę integruotą pamoką „Fermentiniai ir lydyti sūriai“ socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniams bei profesijos mokytojoms iš Telšių, Raudondvario, Kuršėnų profesinių mokyklų vedė vyr. profesijos mokytoja Birutė Prišmantienė su prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės mokiniais. Plačiau...»

Integruota pamoka su ekspertu

2019 02 07
Vasario 7 dieną PSAD m18 ir PPBm18 grupėse vyko integruota modulių „Bendros tvarkos priežiūra“ ir „Svečių aptarnavimas“ pamoka „Svečių apgyvendinimo viešbutyje reikalavimai bei aptarnavimo formos“. Plačiau...»

Konditeriai ir barmenai Studijų mugėje 2019

2019 02 07
Vasario 7 dieną Prekybos ir verslo skyriaus konditerio ir padavėjo-barmeno specialybių mokiniai dalyvavo Vilniuje Litexpo parodų rūmuose vykstančioje Studijų mugėje 2019. Plačiau...»

Prevencinė paskaita „Būk atsargus kelyje“

2019 02 06
Vasario 6 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko vaiko gerovės komandos inicijuojama prevencinė paskaita „Būk atsargus kelyje". Ją vedė vairuotojų ruošimo įmonės instruktorius. Plačiau...»

Šv. Agota – duonos diena

2019 02 04
Vasario 5 dieną minima Šv. Agotos diena. Tradiciškai tądien bažnyčioje per apeigas šventinama juoda ruginė duona. Jos sudžiūvęs kriaukšliukas protėvių visus metus buvo laikomas garbingiausioje namų vietoje. Tikėta, kad pašventintas gabalėlis duonos apsaugos nuo gaisrų, nelaimių ir nugalės bet kokį blogį. Plačiau...»

Pasitinkant meilės dieną - teatrinė-muzikinė impresija

2019 02 01
Vasario 1 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė netradiciškai paminėjo artėjančią Šv. Valentino dieną. Nuotaikingoje teatrinėje-muzikinėje impresijoje „Lietuviškų romansų vainikas“ aktorė Virginija Kochanskytė, tarptautinių konkursų dalyvė, pianistė Edita Zizaitė ir tarptautinių konkursų laureatė, dainininkė (sopranas) Giedrė Zeicaitė atskleidė prieškario Lietuvos laikinosios sostinės inteligentijos, Kauno meno salonų bohemos šėliones, nusivylimus ir svajones. Plačiau...»

Pergalė Popietinio krepšinio maratone

2019 01 31
Sausio 31 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriaus sporto salėje vyko prevencinis renginys „Popietinis krepšinio maratonas 2019“. Jo metu vyko krepšinio 3x3 vaikinų ir merginų varžybos, baudų ir tritaškių mėtymas. Plačiau...»

Prasidėjo kompetencijų vertinimas

2019 01 30
Sausio 30 dieną Prekybos ir verslo skyriuje prasidėjo asmens įgytų kompetencijų vertinimas konditerio, pardavėjo ir padavėjo-barmeno mokymo programų mokiniams. Mokiniai privalės atlikti teorinės dalies vertinimo testą, savo gebėjimus pademonstruos atlikdami praktinę užduotį. Plačiau...»

Paminėta Tarptautinė muitinės diena

2019 01 25
Sausio 26 dieną pasaulyje minima Tarptautinė muitinės diena. Ji švenčiama nuo 1983 metų. Ta proga šios profesijos atstovai buvo pakviesti į jau tradiciniu tapusį Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus renginį „Pusryčiai su...“. Plačiau...»

Praktinė veikla

2019 01 24
Sausio 24 dieną Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojų A. Salinkienės ir A. Kairienės, Šiaulių Valstybiniame dramos teatre aptarnavo Tarptautinę muitinės dieną mininčius muitininkus. Plačiau...»

Paskaita apie LPL ir jų profilaktiką

2019 01 24
Sausio 24 dieną visuomenės sveikatos specialistė Regina Urbonavičienė vedė paskaitą „LPL ir jų profilaktika” PSADm 18 ir PPB18 grupės mokiniams. LPL priklauso tų ligų grupei, apie kurias mieliau nutylima arba kalbama pašnibždomis. Plačiau...»

Tinklinio varžybose – I vieta

2019 01 23
Sausio 23 dieną vyko Šiaulių profesinio rengimo centro vaikinų tinklinio varžybos, kuriose Prekybos ir verslo skyriaus vaikinų komanda iškovojo I-ąją vietą. Komandai atstovavo: Žilvinas Bernotas (PLEt 18), Vincas Jatulis (PVm 18), Tautvydas Girčys (PPB16), Povilas Ramonas (PVm17), Deividas Čijunskis (PVm17), Aurimas Glazauskas (PVm17), Renatas Abromavičius (PK 18), Armandas Virbickas (PPB16). Sveikiname nugalėtojus! Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 01 22
Sausio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos aštuntokai. Mokytojas Č. Abromaitis juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 01 22
Sausio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Universiteto gimnazijos pirmokai. Jie dalyvavo profesijos mokytojos Jurgos Džiautienės vedamame praktiniame užsiėmime „Apsitarnauk pats“. Plačiau...»

Mokinių aktyvo susirinkimas

2019 01 21
Sausio 21 d. vyko Prekybos ir verslo skyriaus mokinių aktyvo susirinkimas. Jo metu buvo aptartos I pusmečio įgyvendintos veiklos, taip pat numatytos II pusmečio veiklos. Mokiniai teikė savo pasiūlymus ir aktyviai diskutavo su mokinių tarybos kuratore Marina Kozlova. Plačiau...»

Padavėjai-barmenai džiaugiasi naujais įrengimais

2019 01 18
Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai ir profesijos mokytojos džiaugiasi patobulinta edukacine baze ir aktyviai naudoja įsigytą naują baro įrangą: ledo generatorių, gaminantį maistinį ledą, kuris naudojamas atšaldyti skirtingus gėrimus; puodelių šildytuvą, kuriame prieš patiekiant kavą puodeliai pašildomi ir taip kava išlieka karštesnė, skanesnė ir aromatingesnė. Plačiau...»

Vaiko gerovės grupės susirinkimas

2019 01 18
Sausio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriaus vaiko gerovės grupės susirinkime dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Pagalbos šeimai tarnybos atvejo vadybininkė Aušra Marmokienė. Plačiau...»

Patiekalai ruošti „Sous Vide“ technologija

2019 01 17
Sausio 17 dieną profesijos mokytojos Ingrida Vaišnorienė ir Ginta Marčenkienė su Pvm18 ir Pv 16/1 grupių mokiniais praktinių užsiėmimų metu gamino kiaulienos nugarinę ir šonkauliukus pritaikant maisto ruošimo žemoje temperatūroje (sous vide) technologiją. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 01 17
Sausio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Sandaros progimnazijos aštuntokai. Mokytoja Jurgita Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, atsakė į mokinius dominančius klausimus. Plačiau...»

Mokinių kurtas prevencinis filmas

2019 01 17
Filmas sukurtas, bendradarbiaujant Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Šiaulių skyriaus ir Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus. Šis filmas skiriamas plačiajai visuomenei, susipažinti su priešgaisriniais reikalavimas, pasirengimui naujam kūrenimo sezonui ir išvengti gaisrų, tuo pačiu išsaugojant ir žmonių gyvybes. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2019 01 16
Sausio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Universiteto gimnazijos antrokai. Jie dalyvavo profesijos mokytojo Mindaugo Bartkaus vedamame praktiniame užsiėmime „Pabūk bosu“. Plačiau...»

„Mes žinome, kas mums išsaugojo laisvę“

2019 01 16
Ketvirtus metus iš eilės Statybos skyriuje vyksta sportinis renginys „Mes žinome, kas mums išsaugojo laisvę“, skirtas 1991 metų sausio 13 dienos aukoms ir laisvės gynėjams atminti. Jo metu mokiniai vienijasi ir kartu atlieka atsispaudimus, taip parodydami savo vieningumą ir solidarumą bei pagarbą nepriklausomybės gynėjams. Sausio 16 dieną vykusiame renginyje dalyvavo ir Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas (II)

2019 01 15
Sausio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Universiteto gimnazijos pirmokai, kurie dalyvavo praktiniame užsiėmime „Serviruok klasiškai“, kurį vedė profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Aldona Kairienė. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas (I)

2019 01 15
Sausio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai. Jie dalyvavo praktiniame užsiėmime „Serviruok klasiškai“, kurį vedė profesijos mokytojos Aneta Salinkienė ir Aldona Kairienė. Plačiau...»

Nauja knygų paroda

2019 01 15
Nuo sausio 15 dienos skyriaus bibliotekoje veikia knygų paroda, skirta Klaipėdos atgavimo dienai ir Vilniaus gimtadieniui paminėti. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 01 14
Sausio 14 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių logopedinės mokyklos šeštokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Svečiai žavėjosi modernios įrangos gausa, mokytoja atsakė į jiems rūpimus klausimus. Plačiau...»

Praktinė veikla

2019 01 11
Sausio 11 dienos vakare Šiaulių Valstybiniame dramos teatre vykusio pobūvio svečius aptarnavo Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojų A. Salinkienės ir A. Kairienės. Užkandukus gamino būsimieji virėjai, vadovaujami profesijos mokytojų I. Vaišnorienės ir G. Marčenkienės. Plačiau...»

Minėta Sausio 13-oji

2019 01 11
Sausio 11 dienos ankstyvą rytą Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija" ir prisimenant 1991 m. sausio 13 d. istorinę svarbą mokyklos kabinetų languose įžiebė žvakutes, kaip vienybės ir atminimo simbolius. Sausio 13-osios minėjimas pradėtas eilėmis apie tėvynę, kurias skaitė PAO18 gr. mokinės Vilma Bredulskytė, Rima Mykolaitytė, Gerda Simonavičiūtė ir Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktorė Nomeda Bėčiūtė. Plačiau...»

Seminaras profesijos mokytojams

2019 01 10
Sausio 10 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko profesinis seminaras „HoReCa sektoriaus profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas“. Seminaro pradžioje trumpai pristatytas ES Erasmus+ mobilumo projektas „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“. Plačiau...»

Gauta padėka „Už socialinį atsakingumą“

2019 01 09
Tarptautinės žmonių su negalia dienos proga Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija (ŠCPA) kartu su aktyviais visuomenininkais gruodžio mėnesį organizavo socialinę akciją „Aš ir Tu, – tai MES!!!“. Jos metu vyko ir socialiai atsakingo verslo apdovanojimai. Padėka „Už socialinį atsakingumą gavo ir Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė. Plačiau...»

Svečiuose Jonavos politechnikos mokyklos mokiniai

2019 01 08
Sausio 8 dieną Prekybos ir verslo skyriuje įsteigtame Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre lankėsi Jonavos politechnikos mokyklos padavėjo-barmeno, virėjo specialybių mokiniai ir jų profesijos mokytojos. Plačiau...»

Gauta Lietuvos Profesinio mokymo įstaigų asociacijos padėka

2019 01 08
Sausio 8 dieną Šiaulių PRC direktorius S. Dargužas Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenei perdavė Lietuvos Profesinio mokymo įstaigų asociacijos padėką už profesinių įgūdžių kūrybišką taikymą siekiant nacionalinių rekordų. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2019 01 07
Sausio 7 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių logopedinės mokyklos penktokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Penktokai žavėjosi įrangos gausa, o mokytoja atsakė į svečiams kilusius klausimus. Plačiau...»

Bendruomenė informuota apie reformas

2019 01 04
Sausio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenę su mokesčių reforma supažindino Šiaulių PRC finansininkė J. Pociuvienė. Sodros reformą ir svarbiausius pasikeitimus pristatė finansų konsultantė J. Čepulienė. Plačiau...»

Praktinės dirbtuvės pedagogams

2019 01 03
Sausio 3 d. Prekybos ir verslo skyriuje Šiaulių Sporto gimnazijos mokytojai dalyvavo praktinėse dirbtuvėse, kurių metu mokėsi lankstyti įvairių formų servetėles. Plačiau...»

Įteikti diplomai projekto dalyviams

2018 12 31
Gruodžio 31 dieną įteikti profesinio mokymo diplomai ir pažymėjimai Europos socialinio fondo finansuojamo projekto „Gebėjimų asimetrija“ dalyviams, kurie nuo rugpjūčio pradžios Prekybos ir verslo skyriuje mokėsi sandėlininko specialybės, o gruodžio pabaigoje sėkmingai išlaikė egzaminus. Plačiau...»

Praktinė veikla

2018 12 21
Gruodžio 21 dieną Prekybos ir verslo skyriaus I kurso padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojų A. Kairienės ir A. Salinkienės, aptarnavo įmonės ,,Salda" šventės dalyvius. Plačiau...»

Socialinis projektas „Kalėdos visiems“ (II)

2018 12 20
Gruodžio 20 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenės vardu profesijos mokytojai K. Butkuvienė, M. Bartkus, R. Snarskis bei I kurso Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės mokiniai kartu su Rėkyvos parapijos klebonu Donatu Grabažiumi lankėsi Šiaulių miesto sav. globos namų padalinyje Savarankiško gyvenimo namuose. Plačiau...»

Socialinis projektas „Kalėdos visiems“ (I)

2018 12 20
Gruodžio 20 dieną, artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms, Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė, tęsdama kasmetinį socialinį projektą, lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės paramos tarnyboje (Stoties g. 9). Projekto tikslas – aplankyti užmirštus, dažnai dėmesio nesulaukiančius šiauliečius. Plačiau...»

Egzaminą laiko projekto dalyviai

2018 12 20
Rugpjūčio – gruodžio mėnesiais Prekybos ir verslo skyriuje sandėlininko profesijos mokėsi projekto „Gebėjimų asimetrija“ dalyviai. Gruodžio 20–21dienomis dalyviai laiko teorijos ir praktikos egzaminus. Linkime jiems sėkmės. Plačiau...»

Seminaras mokytojams

2018 12 19
Gruodžio 19 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai dalyvavo seminare „Mokytojas šiandienos kontekste: problematika ir jo pasirinkimai“. Seminarą vedė poetas, filosofas, VDU docentas Liutauras Degėsys. Plačiau...»

Aplankyti gyvūnų globos namai

2018 12 19
Gruodžio 19 dieną artėjant šventėms ir tęsiant kasmetinę socialinę paramos iniciatyvą „Nepamirškime beglobių gyvūnų“, socialinio darbuotojo padėjėjo I kurso mokiniai su grupės vadove K. Butkuviene lankėsi VšĮ gyvūnų prieglaudoje „Binada“. Plačiau...»

Imbierinė „Karpynės“ sodyba

2018 12 18
Gruodžio 18 dieną pabaigtas imbierinis sodybos maketas iškeliavo džiuginti kaimo turizmo sodybos „Karpynė“ lankytojų. Daugiau nei savaitę konditeriai, jų profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė ir restorano „Karpynė“ virtuvės šefas Kęstutis Bartkus kepė, lipdė, dailino ir puošė sodybos pastatus, kad jie atrodytų tarsi mažos tikrųjų pastatų kopijos. Plačiau...»

Netikėti svečiai

2018 12 18
Gruodžio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenę netikėtai aplankė svečiai iš Ukrainos, Dnepro profesinio rengimo centro. Plačiau...»

Kalėdinių stalų serviravimo idėjos

2018 12 18
Artėjant Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventei dažnam kyla klausimas – kaip gražiai ir įdomiai paserviruoti vaišių stalą. Keletą serviravimo idėjų siūlo Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai ir jų profesijos mokytojos Aldona Kairienė ir Aneta Salinkienė. Plačiau...»

Kalėdinė savaitė prasidėjo

2018 12 17
Gruodžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriuje prasidėjo Kalėdinės savaitės renginiai. Skyriaus 2 aukšto fojė eksponuojami mokinių gaminti kalėdiniai vainikai ir atvirukai. Taip pat veikia socialinių partnerių Aukštelkės globos namų gyventojų keramikos darbų paroda-pardavimas. Plačiau...»

Edukacija „Papuošk namus pasidarytu vainiku“

2018 12 17
Gruodžio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai lankėsi Šiaulių universiteto Botanikos sode, kur įkurtose edukacinės programos „Papuošk namus pasidarytu vainiku“ dirbtuvėse gamino Kalėdų vainiką. Plačiau...»

Renginys Botanikos sode

2018 12 14
Artėjant Kalėdoms, miesto renginiai nori kuo įspūdingiau pradžiuginti šiauliečius. Gruodžio 14 dienos vakarą Šiaulių universiteto botanikos sodas pakvietė visus pasigrožėti įspūdingai apšviestu sodu. Renginyje dalyvavo ir Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai bei mokytojai. Plačiau...»

Verslo plano turnyre II vieta

2018 12 14
Gruodžio 13–14 dienomis Raseinių rajone Kirkšnovės sodyboje Šiaulių verslo inkubatorius organizavo kasmetinį verslo plano turnyrą. Verslo plano turnyras – tai viena iš jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos Šiauliuose dalių. Konkurse dalyvavo Šiaulių miesto įvairių mokymo įstaigų mokiniai iki 29 metų. Šių metų turnyro tema „Tikra idėja, tikra vertė, tikri klientai, tikri pinigai“. Plačiau...»

Įžiebta skyriaus eglutė

2018 12 13
Gruodžio 13 dieną minima šv. Liucijos diena – šviesos grįžimo šventė, žiemos saulėgrįža. Gruodžio 13 – jau šimtmečius žymi ir šv. Kalėdų pradžią. Tad jau tapo tradicija Prekybos ir verslo skyriuje paminėti šią dieną ir kiemelyje įžiebti Kalėdų eglutę, spindėsiančią iki pat Trijų karalių. Plačiau...»

Profesinio meistriškumo konkursas „Logisto kelias 2018”

2018 12 12
Gruodžio 12 dieną Kauno technikos profesinio mokymo centre vyko respublikiniame logisto-ekspeditoriaus profesinio meistriškumo konkurse „Logisto kelias 2018“. Jame dalyvavo komandos iš visos Lietuvos, Šiaulių PRC atstovavo Prekybos ir verslo skyriaus komanda Plačiau...»

Seminaras „Mokytojas ir komunikacija“

2018 12 12
Gruodžio 12 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai dalyvavo seminare „Mokytojas ir komunikacija“, kurį vedė lektorė, ŠTV laidų redaktorė ir vedėja Neringa Trinkaitė. Plačiau...»

Mokymai sektoriniame praktinio mokymo centre

2018 12 12
Gruodžio 12 dieną Prekybos ir verslo skyriuje įkurtame Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre lankėsi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro būsimieji prekybininkai ir jų profesijos mokytoja Laimutė Pilkauskienė. Plačiau...»

Mokinių išvyka į Klaipėdą

2018 12 11
Gruodžio 11 dieną PK 17/1 ir PK 18 grupių mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Raimonda Žilinskiene ir Zita Šuminskiene vyko į Klaipėdą, kur aplankė saldainių fabriką „Rochen“. Plačiau...»

Mokyklinis projektas ,,Kariuomenė ir bendruomenė“

2018 12 11
Gruodžio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai dalyvavo Statybos skyriuje vykusiame mokykliniame projekte ,,Kariuomenė ir bendruomenė“. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas su ekspertu „Picų gamyba“

2018 12 11
Gruodžio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi virtuvės šefas Mindaugas Lučka, kuris vedė praktinį užsiėmimą „Picų gamyba“ . Plačiau...»

Fiksuotas ilgiausio prėskučių vėrinio rekordas

2018 12 10
Gruodžio 10 dieną artėjant gražiausioms metų šventėms Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė siekė dar vieno rekordo. Šį kartą pretendentas į rekordus – „Ilgiausias prėskučių vėrinys“. Plačiau...»

Dalykinė išvyka į kaimo turizmo sodybą

2018 12 07
Gruodžio 7 dienos popietę Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai vyko į kaimo turizmo sodybą „Karpynė“. Čia juos sutiko buvęs skyriaus mokinys, restorano „Karpynė“ virtuvės šefas Kęstutis Bartkus. Plačiau...»

Susitikimas su Vyskupu E. Bartuliu

2018 12 06
Gruodžio 6 dienos pavakarę Prekybos ir verslo bendruomenė rinkosi į Šiaulių vyskupijos Pastoracinį centrą, kur ramioje, šiltoje aplinkoje bendravo su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Jo Ekscelencija pristatė savo parengtą ir išleistą 2019 metų kalendorių, pavadintą „Dievo meilės pergalė“. Plačiau...»

Pažintinis vizitas į Šiaulių tardymo izoliatorių

2018 12 06
Gruodžio 6 dieną Prekybos ir verslo skyriaus Socialinio darbuotojo padėjėjo I kurso mokiniai su grupės vadove K. Butkuviene pažintiniais tikslais lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje (Trakų g. 10). Plačiau...»

Kalėdinė dovana skyriaus bendruomenei

2018 12 05
Kasmet likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Kalėdų prasideda Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis. Gruodžio 5 dieną Prekybos ir verslo bendruomenę aplankė berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis" (vadovas Remigijus Adomaitis), kurie atliko gražiausias dainas iš naujausio choro kompaktinio disko „Tylią naktį, šventą naktį“. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 12 05
Gruodžio 5 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos pirmokai. Gimnazistai dalyvavo praktiniame užsiėmime: profesijos mokytoja D. Vidugiriene supažindino su konditerio specialybe ir mokė gaminti artėjančių švenčių svarbiausią simbolį – kūčiukus. Plačiau...»

Apsilankyta Šiaulių miesto bendruomeniniuose Šeimos namuose

2018 12 04
Gruodžio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriaus socialinio darbuotojo padėjėjo grupės mokiniai su grupės vadove K. Butkuviene lankėsi Šiaurės Lietuvos kolegijoje, kur įsikūrę Šiaulių miesto bendruomeniniai Šeimos namai. Plačiau...»

Naujienos iš Portugalijos

2018 12 04
Jau trečią savaitę Portugalijoje pagal „Erasmus+ projektą“ „Tarptautinis mobilumas profesiniam tobulėjimui“ vieši 5 Prekybos ir verslo skyriaus virėjai. Mokiniai atlieka praktiką labdaros valgykloje, o laisvu laiku lanko žymius vietovės objektus. Plačiau...»

Pusryčiai su „Sidabrinės linijos“ vadovėmis

2018 12 04
Gruodžio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vykdant tęstinį lokalų projektą „Pusryčiai su...“, skyriaus bendruomenė buvo pakviesta į susitikimą su M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo projekto „Sidabrinė linija” vadovėmis Gileta Kieriene ir Jurgita Jacovskiene. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 12 04
Gruodžio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi gausus būrys Šiaulių Salduvės progimnazijos mokinukų. Septintokai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Plačiau...»

Protų mūšis ,,AIDS: GERIAU ŽINOTI 2018“

2018 12 03
Gruodžio 1-ąją pažymima Pasaulinė AIDS diena. Pasaulyje ji minima jau 30-tą kartą. Šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis „Gyvenk pozityviai – žinok savo būklę dėl ŽIV“. Šiai datai paminėti Prekybos ir verslo skyriaus PSDP18 grupės mokiniai dalyvavo Šiaulių visuomenės sveikatos biuro organizuotame protų mūšyje. Plačiau...»

Renginių organizatorių kurto filmo pristatymas

2018 12 03
Gruodžio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko mokomojo filmo „Tvarkinga krosnis – saugus šildymo sezonas“ pristatymas. Šis filmas – tai bendras skyriaus renginių organizatorių būrelio ir Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bendras darbas. Plačiau...»

Į skyriaus biblioteką keliauja Kalėdos...

2018 12 03
Užsukite į skyriaus biblioteką! Čia jūsų laukia gražiausios knygos apie pasiruošimą gražiausiai metų šventei, kalėdinio jaukumo kūrimą namuose, įvairių skaniausių patiekalų ir saldumynų gaminimą. Plačiau...»

Susitikimas su Arvydu Juozaičiu

2018 11 30
Lapkričio 30 dienos popietę Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė buvo pakviesta į susitikimą su filosofu, rašytoju, politiniu bei visuomeniniu veikėju, kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus – Arvydu Juozaičiu. Kartu svečiavosi ir Šiaulių Verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys. Plačiau...»

Pusryčiai su Jonu Bartkumi

2018 11 30
Lapkričio 30 dieną Prekybos ir verslo skyriaus renginyje „Pusryčiai su ...“ dalyvavo Lietuvos ir Šiaulių miesto savivaldybės politinis ir visuomenės veikėjas, Šiaulių banko informacinių technologijų departamento vadovas Jonas Bartkus. Plačiau...»

Lankytasi Verslo ir pasiekimų parodoje

2018 11 29
Lapkričio 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vykdomo projekto „Gebėjimų asimetrija“ dalyviai kartu su profesijos mokytomis Vida Lukoševičiene ir Birute Prišmantiene lankėsi Verslo ir pasiekimų parodoje Šiauliai’18. Plačiau...»

Paroda „Adventas – susikaupimo metas“

2018 11 29
Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje veikia knygų paroda, kurioje naujausios knygos apie legendomis apipintą Tėvą Stanislovą – garsų kunigą ir kapucinų vienuolį, pas kurį ieškodami pagalbos ar sielos ramybės keliavo tiek į bėdą patekę žmonės, tiek menininkai, Seimo nariai ir net prezidentai. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 29
Lapkričio 29 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Dainų progimnazijos septintokai. Jie dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose: profesijos mokytoja R. Daučionienė mokė dekoruoti kalėdinius sausainius, o profesijos mokytoja A. Salinkienė mokė profesionaliai išsiplakti kokteilius. Plačiau...»

Sėkmė regioninėse šachmatų ir šaškių varžybose

2018 11 29
Lapkričio 29 dieną Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriuje vyko Šiaulių regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių šachmatų ir šaškių varžybos. Plačiau...»

Pažintis su teatro užkulisiais

2018 11 28
Lapkričio 28 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai turėjo galimybę patenkinti savo smalsumą ir pasižvalgyti po Valstybinio Šiaulių dramos teatro užkulisius. Mokytojus pasitiko aktorė Nomeda Bėčiūtė, kuri atskleidė teatro paslaptis: aprodė staliaus dirbtuves, kur gimsta dekoracijos, siuvėjų dirbtuves, patalpas, kur saugomi spektaklių rekvizitai ir dekoracijos, grimerines. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 28
Lapkričio 28 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Saulėtekio gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai. Gimnazistai, pasiskirstę grupelėmis, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose: profesijos mokytoja R. Daučionienė mokė dekoruoti kalėdinius imbierinius sausainius, o profesijos mokytojas M. Bartkus supažindino su prekybos įmonių vadybininko specialybe ir išbandė mokinių kūrybiškumą atliekant praktines užduotis. Plačiau...»

Seminaras „Prancūziški konditerijos gaminiai“

2018 11 27
Lapkričio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos būsimieji virėjai ir jų profesijos mokytojos. Svečiai dalyvavo praktiniame seminare „Šaldyti ir nešaldyti prancūziški konditerijos gaminiai“, kurį vedė profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė. Plačiau...»

Pusryčiai su dr. Martynu Kazlausku

2018 11 27
Lapkričio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriaus renginyje „Pusryčiai su...“ dalyvavo ŠU botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas. Tradiciškai renginio pradžioje pašnekovų prašoma pristatyti savo karjeros kelią. M. Kazlauskas pasakojo apie gan netikėtus posūkius jo gyvenime. Plačiau...»

Darbų saugos paskaita skyriaus darbuotojams

2018 11 27
Lapkričio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojams ir aptarnaujančiam personalui vesta paskaita apie darbų saugą. Paskaitą vedė Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vedėjas Zenonas Griguola ir vyr. darbo inspektorė Simona Mickutė. Plačiau...»

Pamoka apie asmens higieną

2018 11 27
Nuo seniausių laikų žmonės rūpinasi kūno, drabužių švara. Šiuo metu higienos žinių poreikis ypač aktualus moksleiviams. Lapkričio 27 dieną PSDP18 grupės mokiniai dalyvavo pamokoje „Mokinio asmens higiena ir kūno priežiūra“. Visuomenės sveikatos specialistė Regina Urbonavičienė pokalbio metu mokiniams priminė asmens higienos taisykles, jų laikymosi svarbą plaukų, odos, burnos, rankų ir kūno priežiūros klausimais. Moksleiviams priminta, kad svarbi yra ir drabužių, sportinės aprangos bei avalynės švara. Plačiau...»

Paskaita grupių vadovams

2018 11 27
Lapkričio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriaus vaiko gerovės grupė inicijavo paskaitą grupės vadovams. Joje dalyvavo VO Moterų veiklos inovacijų centro vadovė Salomėja Jasudienė ir lektorė Vida Skačkauskaitė. V. Skačkauskaitė pristatė darnius santykius formuojančius gamtos dėsnius ir jų praktinio panaudojimo metodiką krizinėms situacijos spręsti. O S. Jasudienė kalbėjo apie smurtą, jo rūšis, apie pagalbą smurtą patyrusiems ar patiriantiems asmenims. Plačiau...»

Pusryčiai su Laima Tiepelienė

2018 11 26
Lapkričio 26 dieną Prekybos ir verslo skyriuje organizuojamuose „Pusryčiuose su...“ dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ direktorė Laima Tiepelienė. Plačiau...»

Praktinės dirbtuvės – šiuolaikiniam mokytojui

2018 11 23
Lapkričio 23 dieną Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje vyko praktinės dirbtuvės „Inovatyvių technologijų panaudojimas mokymo procese“, kurių tikslas supažindinti su naujausiomis technologijomis ir metodais, gebėti juos taikyti savo veikloje. Praktinių dirbtuvių organizatoriai – Šiaulių Simono Daukanto gimnazija, Šiaulių profesinio rengimo centras, Šiaulių Universitetas, LieDM asociacija. Plačiau...»

Praktinės dirbtuvės Dailės galerijoje

2018 11 22
Lapkričio 22 dieną PK17/1 grupės mokiniai su profesijos mokytojomis J. Jasnauskaite ir D. Vidugiriene dalyvavo Šiaulių Dailės galerijoje organizuojamose grafikos dirbtuvėse. Jų metu mokiniai susipažino su grafinio atvaizdo bei atspaudo išgavimo būdais: monotipija arba raižiniu, piešė ir gamino savo grafikos atspaudus. Po užsiėmimo mokiniai apžiūrėjo Estijos kūrėjo Andrus Joonas kūrybos parodą „Proto banglentininkas, vol 5“ ir to paties pavadinimo performansą. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 11 22
Lapkričio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos dešimtokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Plačiau...»

Mokymai sektoriniame praktinio mokymo centre

2018 11 22
Lapkričio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriuje veikiančiame Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre vyko buhalterių mokymai. Mokymuose buvo naudojama centre esanti moderni įranga. Plačiau...»

Netradicinė anglų kalbos pamoka

2018 11 22
Lapkričio 22 dieną anglų kalbos mokytoja Rasa Jarošiene vedė netradicinę pamoką PSADm18 grupės mokiniams. Pamoka vyko kino teatre. Mokiniai žiūrėti filmą anglų kalba „Bohemijos rapsodija“. Tai filmas apie legendinės britų roko grupės „Queen“ lyderį ir išskirtinį vokalistą Fredį Merkurį, kurio gyvenimo istorija pateikiama ne tik iš žinomos ir gražiosios paradinės pusės. Plačiau...»

Popietė Šiaulių saldainių fabrike „Rūta“

2018 11 21
Lapkričio 21 dieną Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokiniai kartu su grupės vadove Kristina Butkuviene lankėsi saldainių fabrike „Rūta“. Tai vienas ilgiausiai veikiančių fabrikų Lietuvoje. Jo įkūrėjas Šiauliuose – Antanas Gricevičius, 1913 m. nedideliame mediniame name įrengė karamelės virimo katilą ir saldainių dirbtuvėles pavadino „Rūta”. Plačiau...»

Pažintinė ekskursija į Šiaulių miesto savivaldybės kūdikių namus

2018 11 20
Lapkričio 20 dieną Socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės I kurso mokiniai su grupės vadove K. Butkuviene svečiavosi dar vienoje vaikų globos įstaigoje - Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 11 20
Lapkričio 20 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Sporto gimnazijos vienuoliktokai ir aštuntokai. Mokytojai J. Jasnauskaitė ir Č. Abromaitis juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Plačiau...»

Bendravimas su kolegomis

2018 11 20
Lapkričio 20 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi profesijos mokytoja iš Joniškio žemės ūkio mokyklos. Kolegė bendravo su skyriaus profesijos mokytojais, domėjosi virėjo ir konditerio mokymo baze, darbo organizavimu. Plačiau...»

Praktinė veikla

2018 11 19
Šiaulių krašto diabeto klubo „Lemtis“ renginyje svečius pasitiko ir aptarnavo Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojos Anetos Salinkienės, o sveikuoliškus sausainius ir keksiukus kepė būsimieji konditeriai (PK 16/1 gr. mokiniai), vadovaujami profesijos mokytojos Redos Daučionienės. Plačiau...»

Minėta Tarptautinė tolerancijos diena

2018 11 16
Lapkričio 16 d. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai drauge minėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną ir prisijungė prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti siūlomos iniciatyvos – šiais metais minėti su TOLERANCIJOS RAKTU. Plačiau...»

Šachmatų varžybose – II vieta

2018 11 15
Lapkričio 15 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje vyko šachmatų varžybos. Prekybos ir verslo skyriaus merginos iškovojo II vietą. Prekybos ir verslo skyriaus merginų komandai šachmatų varžybose atstovavo Monika Kmitaitė (PLEt18), Inga Kapačinskaitė (PK16/1). Sveikiname nugalėtojas! Plačiau...»

Paskaita „Asmens etika viešų renginių metu“.

2018 11 15
Lapkričio 15 dieną profesijos mokytoja Marina Kozlova PK 18 grupės mokiniams vedė paskaitą „Asmens etika viešų renginių metu“. Mokiniams buvo primintos etiketo taisyklės, paaiškinta, kaip reikia elgtis viešose vietose ar renginiuose, demonstruojant situacijas diskutuota apie gerą ir blogą elgesį. Plačiau...»

Tarptautinė nerūkymo diena

2018 11 15
Lapkričio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriuje būsimosios apeigų ir švenčių organizatorės Rima, Gerda ir Vilma (profesijos mokytojas Ramūnas Snarskis) kartu su Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru surengė akciją, skirtą Tarptautinei nerūkymo dienai, priminė apie rūkymo žalą ir įteikė lipdukus bei ženkliukus, skirtus rūkymo prevencijai. Plačiau...»

Susitikimas su Romualdu Volodka

2018 11 14
Lapkričio 14 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko apeigų ir švenčių organizatoriaus mokymo programos mokinių ir profesijos mokytojo Ramūno Snarskio organizuotas susitikimas su vienu pirmųjų ir seniausių didžėjumi Romualdu Volodka (DJ Senis). Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 11 14
Lapkričio 14 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Pakruojo rajono Lygumų pagrindinės mokyklos devintokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 11 14
Lapkričio 14 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Jovaro progimnazijos aštuntokai. Mokytojas Č. Abromaitis juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, mokymosi galimybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokiniams kilusius klausimus. Plačiau...»

Tarptautinė nerūkymo diena

2018 11 13
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tai yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Tarptautinės nerūkymo dienos proga Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje surengta knygų paroda. Plačiau...»

Sveikiname šaškių varžybų nugalėtojas

2018 11 13
Lapkričio 13 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriuje vyko šaškių varžybos. Prekybos ir verslo skyriaus merginos iškovojo I vietą. Prekybos ir verslo skyriaus merginų komandai šaškių varžybose atstovavo Simona Gudelytė (PPBm18), Brigita Šnapštytė (PPBm18) ir Oksana Kapačinskaitė (PPBm18). Plačiau...»

Susitikimas su renginių organizatoriais

2018 11 12
Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi „Real dreams“ dainų autorius ir atlikėjas Rytis Gramantas ir festivalio „Piramidė“ organizatorius Deividas. Svečiai bendravo su PAO 18 grupės (apeigų ir švenčių organizatoriaus mokymo programos) mokiniais ir tris mokines pakvietė prisijungti prie festivalio organizatorių komandos. Plačiau...»

Dalyvauta labdaros akcijoje „Maltiečių sriuba“

2018 11 09
Lapkričio 9 dieną nuo pat ryto Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji virėjai, vadovaujami profesijos mokytojos I. Vaišnorienės, valgyklos virtuvėje virė „Entuziastų“ sriubą, kurią tos dienos vakarą dalino Šiaulių miesto skvere prasidėjusioje kasmetinėje gerumo akcijoje „Maltiečių sriuba“. Plačiau...»

Praktinė veikla

2018 11 09
Lapkričio 9 dieną Šiaulių vyskupijos pastoraciniame centre vyko konferencija „Savanorystė – tai tavo laikas sau“. Pertraukos metu konferencijos dalyvius aptarnavo Prekybos ir verslo skyriaus padavėjai-barmenai, vadovaujami profesijos mokytojos Anetos Salinkienės. Plačiau...»

Sveikatos mokymai mokiniams

2018 11 09
Lapkričio 9 dieną IĮ „Sveikatos mokymai“ atstovai privalomuosius higienos įgūdžių mokymus vedė pardavėjo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo specialybių mokiniams. Mokymų tikslas – supažindinti su higienos ir sveikatos reikalavimais dirbant prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse. Plačiau...»

Kraujo donorystės akcija

2018 11 08
Lapkričio 8 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko kraujo donorystės akcija. Nuoširdžiai džiaugiamės skyriaus bendruomene, panorusia prisidėti prie šios kilnios iniciatyvos, kurios metu neatlygintinai dovanojama kraujo. Plačiau...»

Pažintinė ekskursija į vaikų globos namus

2018 11 08
Lapkričio 8 dieną Prekybos ir verslo skyriaus socialinio darbuotojo padėjėjo I kurso mokiniai su grupės vadove K. Butkuviene lankėsi ir iš arčiau susipažino su dar viena Šiaulių miesto savivaldybės socialine įstaiga. Plačiau...»

Paroda „Viskas prasideda nuo maisto“

2018 11 08
Lapkričio 8 diena paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose pasakojama apie tinkamos mitybos principus. Skyriaus bibliotekoje kviečiame apsilankyti gausioje knygų parodoje „Viskas prasideda nuo maisto“. Plačiau...»

Sriuba labdaros akcijai

2018 11 06
Artėjant kasmetinės paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ startui Šiauliuose, prie jos nusprendė prisidėti Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė. Sriubų miestelyje, įkurtame skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės, būsimieji virėjai ir socialinio darbuotojo padėjėjai dalins „Entuziastų“ sriubą. Plačiau...»

Pyragų diena

2018 11 06
Lapkričio 6 dieną Lietuvoje švenčiama pyragų diena. Šia proga PK18 grupės mokiniai su profesijos mokytoja Daiva Vidugiriene kepė pyragus, dalinosi su draugais, netikėtu receptu nudžiugino socialinius partnerius. Juk pyragas – tai kepinys, skirtas dalintis! Plačiau...»

MMB „Pravers“ atidarymas

2018 11 05
Lapkričio 5 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko mokinių mokomosios bendrovės – parduotuvės „Pravers“ antrojo sezono atidarymas. Plačiau...»

Pusryčiai su Brone Vainauskiene

2018 11 05
Lapkričio 5 dieną Prekybos ir verslo skyriuje tradiciniuose „Pusryčiuose su...“ dalyvavo žurnalistė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Šiauliuose vadovė Bronė Vainauskienė. Plačiau...»

Nauja paroda

2018 11 05
Skyriaus bibliotekoje veikia nauja paroda skirta pyragų dienai. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas gimnazistams

2018 10 26
Spalio 26 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių S. Daukanto gimnazijos mokiniai. Gimnazistai skyriaus virtuvėje virė tyres iš moliūgų, jas skanino spanguolėmis, apelsinais, citrinomis, obuoliais, gvazdikėliais, cinamonu, imbierais. Plačiau...»

Privalomieji higienos įgūdžių mokymai

2018 10 25
Spalio 25 dieną Prekybos ir verslo skyriaus darbuotojams vyko privalomieji higienos įgūdžių mokymai, kuriuos vedė IĮ „Sveikatos mokymai“ lektoriai. Plačiau...»

Paroda laisvalaikiui

2018 10 25
Skyriaus bibliotekoje iki lapkričio 6 d. veikia paroda „100 būdų, ką veikti, kai neturi, ką veikti“ ir kviečia niūriomis dienomis pabūti skulptoriumi, padovanoti draugui draugystės apyrankę, nusiausti juostą be audimo staklių, išbandyti skrebinimą, dalyvauti piešimo laboratorijoje arba pasigaminti linksmų sumuštinių. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 10 25
Spalio 25 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių specialiojo ugdymo centro auklėtiniai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus. Plačiau...»

Paminėta Konstitucijos diena

2018 10 25
1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Todėl ši diena Lietuvoje minima kaip Konstitucijos diena. Ta proga Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Dabužinskienė ir Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 10 25
Spalio 25 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijos pirmokai. Plačiau...»

Mokymai profesijos mokytojams ir darbdaviams

2018 10 24
Spalio 24 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro organizuoti mokymai „Naujų praktinio mokymo būdų išbandymas profesiniame mokyme ir profesijos meistrų rengimas“, skirti profesinių mokyklų mokytojams ir darbdaviams Plačiau...»

Paskaita „Žmogaus gyvybės vystymasis“

2018 10 23
Spalio 23 dieną Prekybos ir verslo skyriaus PVm 17, PK 16/1 ir PSDP 18 grupių mokiniai dalyvavo paskaitoje – diskusijoje tema „Žmogaus gyvybės vystymasis. Neplanuotas nėštumas, jo išeitys ir pasekmės“. Plačiau...»

Pirmosios pagalbos mokymai

2018 10 22
Spalio 22 dieną Prekybos ir verslo skyriaus darbuotojams vyko privalomieji pirmosios pagalbos mokymai. Plačiau...»

Profesinis veiklinimas

2018 10 18
Spalio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių logopedinės mokyklos dešimtokai. Jie dalyvavo praktiniame užsiėmime „Apsitarnauk pats“, kurį vedė profesijos mokytoja Jurga Džiautienė. Plačiau...»

Netradicinė praktinio mokymo pamoka socialinėje įstaigoje

2018 10 18
Spalio 18 d. Prekybos ir verslo skyriaus socialinio darbuotojo padėjėjo I kurso mokiniai, lydimi profesijos mokytojos K. Butkuvienės, lankėsi Šiaulių m. sav. Socialinių paslaugų centro Laikino apgyvendinimo tarnyboje. Vestos netradicinės dalyko „Socialinis darbas su klientu“ praktinio mokymo pamokos kartu su socialinės įstaigos socialine darbuotoja N. Zablockiene ir socialinio darbuotojo padėjėju V. Balčiūnu. Plačiau...»

Edukacinis užsiėmimas „Dailės“ galerijoje

2018 10 18
Spalio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji konditeriai (PK 16/1 ir PKm17 gr. mokiniai) su profesijos mokytojomis D. Vidugiriene ir R. Daučioniene dalyvavo Šiaulių „Dailės“ galerijoje organizuotame edukaciniame užsiėmime „Mėlynųjų saulės atspaudų dirbtuvės“. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 10 18
Spalio 18 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Didžvario gimnazijos antrokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokinių klausimus. Plačiau...»

Knygų paroda

2018 10 17
Spalio 16–19 skyriaus bibliotekoje veikia gausi knygų paroda, skirta pasaulinei masto dienai paminėti. Kviečiame apsilankyti. Plačiau...»

Profesinis informavimas

2018 10 17
Spalio 17 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Gegužių progimnazijos penktokai. Mokytojas Č. Abromaitis juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokinių klausimus Penktokus nustebino modernios įrangos gausa, žavėjosi jaukia ir šilta skyriaus atmosfera. Plačiau...»

Naujos elektroninės parduotuvės atidarymas

2018 10 16
Spalio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje – reikšmingas įvykis. Atidaryta nauja mokomoji Prekybos ir verslo skyriaus ir UAB „Ruvera“ elektroninė parduotuvė. Atidarymo renginyje dalyvavo daug garbių svečių. Plačiau...»

Prevencinė paskaita „Prekyba žmonėmis“

2018 10 16
Spalio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai dalyvavo prevencinėje paskaitoje tema „Prekyba žmonėmis“, kurią skaitė VšĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro” socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Eglė Milašiūtė Plačiau...»

Keramikos darbų paroda

2018 10 16
Spalio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje atidaryta Šiaulių rajono Aukštelkės globos namų gyventojų autorinių keramikos darbų paroda „Molio simfonija“. Plačiau...»

Kolektyve nauja kolegė

2018 10 15
Spalio 15 dieną į Prekybos ir verslo skyriaus mokytojų kolektyvą įsiliejo nauja mokytoja Aneta Salinkienė. Plačiau...»

Informacinė paskaita „Saugus eismas: būk saugus“

2018 10 15
Spalio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniams vyko Vaiko gerovės grupės inicijuota informacinė-mokomoji paskaita „Saugus eismas: būk saugus“. Paskaitą vedė profesijos mokytojas Rolandas Samuila. Plačiau...»

Rudeniški keksiukai

2018 10 15
Spalio 15 d. PK16/1 grupės būsimieji konditeriai su profesijos mokytoja R. Daučioniene praktinių užsiėmimų metu kepė šokoladinius cukinijų keksiukus. Norint užfiksuoti gražias šio rudens akimirkas, keksiukai buvo dekoruojami rudeninių spalvų cukrinės masės lapeliais. Plačiau...»

Projektas „Skaitau ir dalinuosi“

2018 10 15
Spalio pradžioje prasidėjo projektas „Skaitau ir dalinuosi“, kurį inicijavo Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekininkė Vida Butavičienė. Džiugu, kad į bibliotekos lentynas jau atkeliavo pirmosios knygos, kurias padovanojo skyriaus mokytojai. Plačiau...»

Pramoginė ekskursija mokytojams

2018 10 12
Spalio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai dalyvavo pramoginėje ekskursijoje „Pagauk momentą“, kurią vedė korespondentas-gidas-istorijos ekspertas Saulius Šaulys. Ši ekskursija mokytojus nukėlė į XX a. pradžios Šiaulius – antrą pagal svarbumą Lietuvos miestą. Plačiau...»

Edukacinis užsiėmimas

2018 10 11
Spalio 11 dieną konditerio specialybės (PK 16, PKm 17 gr.) mokiniai bei maisto srities profesijos mokytojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurį vedė TOptimus atstovas. Lektorius supažindino su naujais įrengimais, skirtais konditeriams ir kulinarams. Daugiausia susidomėjimo kėlė liofilizatorius. Plačiau...»

Parodos atidarymas

2018 10 11
Spalio 11 dieną Prekybos ir verslo skyriaus 4 aukšto fojė atidaryta Šiaulių rajono Aukštelkės socialinės globos namų gyventojos Audronės Landienės tapybos darbų paroda. Joje eksponuojami darbai, nutapyti per vienerius metus. Skyriaus vedėja R. Veršinskienė dėkojo autorei ir parodos iniciatoriams už sukurtą nuotaiką ir šventę bendruomenei, už suteiktas susimąstymo akimirkas. Plačiau...»

Pasveikinti socialiniai partneriai

2018 10 11
Spalio 11 diena paskelbta Pasaulio paliatyviosios pagalbos diena. Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus. Visomis priemonėmis stengiamasi ne pratęsti gyvenimą, o palengvinti likusias gyventi dienas, kai žinoma, kad ligos nebeįmanoma išgydyti. Plačiau...»

Ekskursija pirmakursiams

2018 10 10
Spalio 10 dieną po pamokų Prekybos ir verslo skyriaus pirmo kurso mokiniai su grupių vadovais rinkosi prie Šiaulių turizmo ir informacijos centro, kur jų laukė dizaineris, kultūros istorikas-mėgėjas, kraštotyrininkas Vilius Puronas. Plačiau...»

Pusryčiai su Vitalijumi Mitrofanovu

2018 10 10
Spalio 10 dieną minint savivaldybių tarnautojų profesinę šventę tradiciniuose „Pusryčiuose su...“ dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Susitikimo pradžioje svečias paaiškino minėtinos dienos prasmę ir svarbą, pabrėžė, jog tai ir visų žmonių šventė, nes visi gyvename tam tikroje savivaldoje. Plačiau...»

Mokinių ekskursija į Pamarį

2018 10 10
Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė turi tradiciją pavasarį dalyvauti talkoje tvarkant Kryžių kalną. Už tai aktyviausiems mokiniams rudenį yra dovanojama ekskursija. Plačiau...»

Susitikimas su UAB „Ruvera“ atstovais

2018 10 09
Spalio 9 dieną Prekybos ir verslo skyriaus vedėja R. Veršinskienė ir profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus susitiko su UAB „Ruvera“ produktų vadybininku Gediminu Rupšiu ir vadybininko asistente Rolanda Stankute. Plačiau...»

„Sidabrinės linijos“ savanoriai dalijosi patirtimi

2018 10 09
Spalio 9 dieną bendrai diskusijai rinkosi Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai, nuo 2018 m. vasario 2 d. savanoriaujantys M. Čiuželio labdaros ir pramos fondo projekte „Sidabrinė linija“. Tai draugystė, bendravimas telefonu ir pagalbos linija brandaus amžiaus, vienišiems žmonėms, jaučiantiems poreikį būti išklausytiems, mėgstantiems ir norintiems bendrauti. Plačiau...»

Profesinis orientavimas

2018 10 09
Spalio 9 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Gegužių progimnazijos šeštokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė juos supažindino su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, atsakė į mokinių klausimus. Plačiau...»

Įteiktas apdovanojimas

2018 10 09
Prekybos ir verslo skyriaus mokytojų kolektyvas turi tradiciją spalio mėnesį švenčiant Mokytojų dieną vienam iš mokytojų įteikti pereinamąjį prizą – skulptūrėlę „Sparnai“. Plačiau...»

Pasveikinta Sporto gimnazijos bendruomenė

2018 10 08
Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Ta proga Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė sveikino savo kaimynus, socialinius partnerius Sporto gimnazijos bendruomenę. Teikdami būsimų konditerių iškeptą saldžią dovanėlę dėkojome už nuoširdų ir geranorišką bendradarbiavimą. Plačiau...»

Bibliotekoje naujos knygos

2018 10 08
Puoštis brangakmeniais žmonės mėgo visais laikais. Tačiau išminčiai, be abejonės, taikė juos ne puošybai, o tik jiems žinomiems tikslams. Kuo jie grindė tokį mineralų pritaikymą ir kodėl? Kokią naudą iš mineralų gali gauti žmogus? Akmenų kortos padės giliau pažinti save, suvokti savo poelgių motyvus, suprasti situacijų, kuriose Jūs esate, priežastis.
Kviečiame apsilankyti skyriaus bibliotekoje. Plačiau...»

Desertas mokytojui

2018 10 05
Tarptautinės Mokytojų dienos proga skyriaus pedagogus sveikino ir konditerijos būrelio nariai (vadovė profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė). Jie mokytojams dovanojo desertą „Saldi diena“. Renginio metu sveikinimo žodį tarė ir desertą pristatė PK 17/1 grupės mokinys Domantas Musiejukas. Plačiau...»

Mokytojų diena, kupina staigmenų

2018 10 05
Ateina ruduo, o su juo ypatinga šventė – Mokytojų diena. Šiai dienai mokiniai ruošia ką nors ypatingo, nekasdieniško. Taip pat ir šiais metais, nuo pat ankstyvo ryto Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus mokytojus mokinių vardu sveikino seniūnų taryba. Pamokose mokytojus pakeitė vyresnieji skyriaus mokiniai, tėvai. Plačiau...»

Mokinių ir tėvų dovana mokytojams

2018 10 05
Mokytojų diena – didelė šventė. Ji svarbi tiek mokiniams, tiek mokytojams. Šią dieną kiekviena mokykla švenčia savaip. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai pasistengė, kad šią dieną skyriaus mokytojai pasijustų pagerbti ir ypatingai pasveikinti. Plačiau...»

Svečiuose Linas Slušnys

2018 10 04
Spalio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys. Susitikimą inicijavo skyriaus vaiko gerovės grupės nariai. Susitikimo metu kalbėta apie aktualiausias vaikų ir paauglių problemas, emocijų įtaką žmonių gyvenime, didžiausias šiandienos vertybes. Plačiau...»

Protmūšis „ Aš nepriklausomas“

2018 10 04
Spalio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriaus pirmakursiai dalyvavo proto mūšyje „Aš nepriklausomas“, kurį organizavo skyriaus vaiko gerovės komanda, Šiaulių visuomenės sveikatos biuras ir klubas „Tarp savų“ pagal prevencinį projektą „Stop N“. Plačiau...»

Atvira ekonomikos ir verslo pagrindų pamoka su G. Nausėda

2018 10 04
Spalio 4 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko atvira ekonomikos ir verslo pagrindų pamoka „Šiandien ir rytoj“, kurią vedė vienas žymiausias Lietuvos finansininkas Gitanas Nausėda. Plačiau...»

Paminėta Pasaulinė gyvūnų diena

2018 10 04
Pasaulis kasmet spalio 4 dieną pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Ta proga PK 18 ir PV 16/1 grupių mokiniai, lydimi mokytojų R. Žilinskienės, Č. Abromaičio ir Z. Šuminskienės aplankė mini zoologijos sodą, esantį Šiaulių rajone Dargaičių kaime. Plačiau...»

Finansinio raštingumo paskaita „Bankas ir pinigai“

2018 10 03
Spalio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai dalyvavo finansinio raštingumo paskaitoje „Bankas ir pinigai: kaip protingiau laikyti ir taupyti“, kurią vedė Swedbanko specialistas Mantas Šaltis. Plačiau...»

Brandos atestatų įteikimo šventė

2018 10 03
Spalio 3 dieną III kurso padavėjo-barmeno ir konditerio specialybės mokiniams (buvusiems abiturientams) buvo įteikti brandos atestatai. Susirinkusius mokinius sveikino ir sėkmės siekiant įgyti profesinio mokymo diplomą linkėjo Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorinio praktinio mokymo centro vadovė A. Tiškuvienė. Plačiau...»

Solidarumo bėgimas

2018 10 02
Spalio 2 dieną aktyviausi Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo 5-jame solidarumo bėgime, kurį organizuoja visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“. Solidarumo bėgimo tikslas – ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, o dalyviai prisideda prie kilnaus ir nesavanaudiško tikslo – suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Plačiau...»

Pasveikinti pareigūnai

2018 10 02
Spalio 2 dieną Lietuvoje minima Angelų sargų, arba Policijos, diena. Profesinės šventės proga Prekybos ir verslo skyriuje pasveikinti Šiaulių VPK pareigūnai. Renginį pradėjusi aktorė Nomeda Bėčiūtė sveikino susirinkusiuosius su jų švente ir dovanojo dainą iš spektaklio „Alisa stebuklų šalyje“. Plačiau...»

Spalio 1-oji – ypatinga diena

2018 10 01
Spalio 1-oji – ypatinga diena. Ši diena paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena, Pasaulinė vegetarų diena ir Tarptautine kavos diena. Plačiau...»

Paminėta Tarptautinė kavos diena

2018 10 01
Tarptautinė kavos organizacija 2014 m. paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine kavos diena. Šia proga padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai gamino įvairiausias kavas. Skyriaus mokomajame bare buvo galima paragauti kavos be kofeino, pasirinkti su kokiu pienu bus gaminama kava: su liesu ar riebiu, su pienu be laktozės ar su sojų pienu. Plačiau...»

Pasveikintos socialinės įstaigos

2018 09 28
Minint Lietuvos socialinių darbuotojų dieną pasveikintos Šiaulių miesto bei rajono socialinės įstaigos Plačiau...»

Paminėta Socialinių darbuotojų diena

2018 09 28
Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje minima socialinių darbuotojų diena. Ji buvo paminėta ir Prekybos ir verslo skyriuje, kur mokosi būsimieji socialinio darbuotojo padėjėjai. Renginį pradėjo apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės (PAO 18 gr.) mokinė Vaida, atlikdama dainą „Ačiū, kad šalia esi“. Plačiau...»

Prisistatė būrelių vadovai

2018 09 28
Prasidėjus naujiems mokslo metams, profesijos mokytojai mokiniams siūlo įdomiai ir naudingai laiką praleisti popamokinėje veikloje. Plačiau...»

Tėvų susirinkimas

2018 09 27
Rugsėjo 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko tėvų susirinkimas. Susirinkimą sveikinimo daina pradėjo profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus, meninę kompoziciją pagal dainą „Kada grįš tėvelis“ atliko apeigų ir švenčių organizatoriaus specialybės mokinės. Plačiau...»

Padavėjų-barmenų veikla

2018 09 27
Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje ir Prekybos ir verslo skyriuje minint socialinių darbuotojų dieną, prie šventės prisidėjo padavėjo-barmeno specialybės mokiniai. Šventės metu buvo dalinami nuolaidų kuponai gėrimams, kuriuos buvo galima įsigyti mokomajame bare. Plačiau...»

Prevencinė akcija „Narkotikams – NE“

2018 09 26
Rugsėjo 26 dieną Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi Šiaulių apskrities policijos pareigūnai, patrulių rinkinės kinologų būrio vyr. patrulė Kristina Jutinskaitė ir mobiliojo būrio vyr. patrulis Darijus Malyševas su tarnybiniu šunimi Bartu Plačiau...»

Pusryčiai su turizmo vadybininku

2018 09 26
Rugsėjo 27 dieną minima Pasaulinė turizmo diena. Tad ta proga Prekybos ir verslo skyriaus organizuojamuose „Pusryčiuose su...“ viešėjo Šiaulių turizmo ir informacijos centro turizmo vadybininkas Arvydas Valentėlis. Plačiau...»

Paskaita – diskusija „Žmogaus gyvybės vystymasis“

2018 09 25
Rugsėjo 25 dieną Prekybos ir verslo skyriaus PK 17/1 ir PK 18 grupių mokiniai dalyvavo paskaitoje – diskusijoje tema „Žmogaus gyvybės vystymasis. Neplanuotas nėštumas, jo išeitys ir pasekmės“. Plačiau...»

Kūno kultūra gryname ore

2018 09 25
Siekiant didinti Prekybos ir verslo skyriaus mokinių fizinį aktyvumą, kūno kultūros mokytojas Tadas Gulbinas stengiasi kuo daugiau kūno kultūros pamokų vesti gryname ore. Džiugu, jog mieste daugėja erdvių, kuriose galima mankštintis visais metų laikais ir tai nieko nekainuoja. Plačiau...»

Vyko mokymai mokytojams

2018 09 21
Rugsėjo 21 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko mokymai profesijos mokytojams. Mokytojai buvo supažindinti su apskaitos programa Rivilė sandėlis. Programa bus naudojama ne tik buhalterinės apskaitos mokymams, bet ir mokomosios parduotuvės veikloje: prekių apskaitai, pardavimui, atsiskaitymams ir pan. Plačiau...»

Prevencinė paskaita apie žalingus įpročius

2018 09 19
Rugsėjo 19 dieną Prekybos ir verslo skyriaus pirmakursiams prevencinę paskaitą apie narkotines ir psichotropines medžiagas ir jų poveikį žmogui ir aplinkai skaitė Raudonojo Kryžiaus draugijos Šiaulių skyriaus lektorius-instruktorius Egidijus Kalinaitis. Plačiau...»

Susitikimas su partneriais

2018 09 19
Rugsėjo 19 d. Prekybos ir verslo skyriuje vyko susitikimas su UAB "Ruvera" atstovais ir skyriaus komanda. Buvo aptarti el. parduotuvės veikimo procesiniai klausimai, administravimas. Planuojama, kad el. parduotuvė, kurios pavadinimas yra tikslinamas, startuos spalio 9 d Plačiau...»

Prevencinė paskaita apie patyčias

2018 09 17
Rugsėjo 17 dieną Prekybos ir verslo skyriaus specialioji pedagogė Ieva Juzumienė vedė prevencinę paskaitą PK 17/1 grupės mokiniams. Plačiau...»

Naujos knygos

2018 09 14
Biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Kviečiame užsukti. Plačiau...»

Pirmakursių krikštynos

2018 09 13
Rugsėjo 13 dienos popietę antro ir trečio kurso mokiniai kartu su kūno kultūros mokytoju Tadu Gulbinu kvietė pirmakursius į jų šventę – pirmakursių krikštynas. Susirinkę skyriaus kieme, pirmakursiai išmoko „Fuksų himną“, buvo paženklinti „F“ raide ir pademonstravo atliktus namų darbus: grupės prisistatymą ir šūkį. Plačiau...»

Skyriaus seniūnų susirinkimas

2018 09 12
Rugsėjo 11 dieną vyko Prekybos ir verslo skyriaus mokinių tarybos susirinkimas. Susirinkimo metu buvo išrinkta nauja seniūnų prezidentė. Ja tapo Rima Gedminaitė. Prezidenės pavaduotojais išrinkti Renatas Abromavičius ir Erika Skabeikytė. Plačiau...»

Projektas „Gebėjimų asimetrija“

2018 09 11
Rugpjūčio mėnesį Prekybos ir verslo skyriuje startavo projektas „Gebėjimų asimetrija“ (Nr. 08.3.1-ESFA-K-413-01-0018“, kurio tikslas – didinti socialiai pažeidžiamų asmenų socialinę įtrauktį ir aktyvumą darbo rinkoje mokymosi visą gyvenimą kontekste. Plačiau...»

Mokymai sektoriniame praktinio mokymo centre

2018 09 10
Rugsėjo 10–14 dienomis Prekybos ir verslo skyriuje įsteigtame Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriniame praktinio mokymo centre mokosi UAB „Amatų mokymo centro“ kursantai. Plačiau...»

Projektas „Miesto gimtadienį švenčia kiekvienas“

2018 09 08
Rugsėjo 7–9 dienomis Šiaulių gyventojai šventė miesto 782-ąjį gimtadienį. Ta proga Prekybos ir verslo skyrius jau penktąjį kartą įgyvendina projektą „Miesto gimtadienį švenčia kiekvienas“, kurio tikslas – ugdyti socialiai atsakingus, atjausti kitus gebančius asmenis. Plačiau...»

Pusryčiai su Adolfu Zablockiu

2018 09 07
Rugsėjo 7 dieną Prekybos ir verslo skyriuje tradiciniuose „Pusryčiuose su...“ dalyvavo stalo tenisininkas Adolfas Zablockis. Pokalbio metu svečias prisiminė savo vaikystę, mokslus tuometinėje Šiaulių J. Janonio vidurinėje mokykloje, Inžinerijos institute. Plačiau...»

Praktinė veikla

2018 09 07
Rugsėjo 7 dienos vakare Koncertų salėje „Saulė“ vyko Šiaulių miesto mero A. Visocko priėmimo vakarienė. Plačiau...»

Sveikatos mokymai mokiniams

2018 09 06
Rugsėjo 6 dieną skyriuje buvo organizuoti privalomieji higienos įgūdžių mokymai virėjo, konditerio, padavėjo-barmeno, svečių aptarnavimo darbuotojo specialybių mokiniams. Mokymus vedė IĮ „Sveikatos mokymai“ atstovai. Plačiau...»

Biblioteka pasipildė naujomis knygomis

2018 09 06
Biblioteka pasipildė naujomis knygomis Plačiau...»

Pažintinė ekskursija

2018 09 06
Rugsėjo 5 dieną padavėjo-barmeno ir svečių aptarnavimo darbuotojo specialybių I kurso mokiniai kartu su profesijos mokytojomis S. Šimkaitiene ir S. Marmakaite lankėsi viešbutyje-restorane „Medžiotojų užeiga“. Plačiau...»

Pažintinės ekskursijos

2018 09 05
Rugsėjo 4 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai su profesijos mokytojais, grupės vadovais dalyvavo teminėse pažintinėse ekskursijose. Plačiau...»

Naujų mokslo metų pradžia

2018 09 03
Atskubėjęs rugsėjis paskelbė naujų mokslo metų pradžią. Į Mokslo ir žinių dienos šventę gausiai rinkosi pirmakursiai ir jų tėveliai, kiti skyriaus mokiniai. Plačiau...»

Vyko mokymai su R-keeper programa

2018 08 29
Vyko mokymai su R-keeper programa Plačiau...»

Projektas „Gebėjimų asimetrija“

2018 08 21
Prekybos ir verslo skyriuje startavo naujas projektas Projektas „Gebėjimų asimetrija“ Plačiau...»
ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif