Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

„Sidabrinės linijos“ pristatymas

2018 02 02


Vasario 2 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenę (mokytojus ir mokinius) supažindinti su „Sidabrine linija“ atvyko Giedrė Šavinienė, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo savanoriškos veiklos koordinatorė. Kadangi vienas iš Prekybos ir verslo skyriaus tikslų – ugdyti atsakingą asmenybę, tad ir norą dalyvauti savanoriškoje veikloje bei koordinatorės atvykimą iniciavo pati skyriaus bendruomenė. Tai nauja patirtis ir skyriuje ruošiamiems būsimiems socialinio darbuotojo padėjėjams.
Pristatydama „Sidabrinę liniją“, Giedrė Šavinienė sakė, kad tai nėra pažinčių tarnybą, bet organizacija, kuri siūlo nemokamą draugystę ir bendravimą telefonu vienišiems, atskirtį išgyvenantiems garbaus amžiaus žmonėms. Kitaip sakant, organizacija padeda susirasti telefoninį draugą, kuris reguliariai paskambins pasidomėti kaip sekasi, paklausti, kaip žmogus jaučiasi, pasiūlyti pagalbos, ar šiaip pasišnekučiuoti. Organizacija veikia nuo 2016 metų, joje savanoriauja daugiau nei 150 savanorių, o laukiančių skambučio senolių visoje Lietuvoje yra daugiau nei 1000. Kiekvienas savanoris gali globoti vieną ar daugiau senolių, kurie sugrupuojami pagal pomėgius, interesus, veiklas.
Koordinatorė Giedrė papasakojo, kad bendravimas tarp savanorio ir senolio vyksta bent kartą per savaitę iš anksto suderinus konkrečią dieną ir konkrečią valandą, pokalbis turėtų tęstis 10–30 minučių, o pokalbių temos būna įvairiausios. Kaip sakė Giedrė Šavinienė, šis projektas laužo visus stereotipus. Tikrai ne visi senoliai kalba tik apie savo sveikatą ar būna pikti. Senoliai kalba ir apie šių dienų aktualijas, su savanoriu randa bendrus pomėgius ir diskutuoja apie juos, būna, kad pašnekovai kartu meldžiasi, arba vietoj pokalbio griežia smuiku, dalinasi patirtimi ar pamoko vienas kitą kažkokių dalykų (pavyzdžiui virti sriubą) ir pan.
„Sidabrinėje linijoje“ taip pat dirba psichologas ir dvasinis vadovas. Senolių ieškoma per medijas (televiziją ir radiją), bendradarbiaujama su savivaldybėmis, socialinių paslaugų centrais, senelių namais.
Pasiryžusiems savanoriauti (o jų skyriuje radosi net 16), Giedrė vedė mokymus, kurių metu pristatė linijoje dirbančius žmones, pateikė rekomendacijas į ką reikėtų atkreipti dėmesį bendraujant, pasiūlė klausimus pirmam pokalbiui, suteikė psichologinių žinių. Bet svarbiausia, pabrėžė Giedrė Šavinienė, su pašnekovu bendrauti taip, kaip su savo artimu žmogumi, ir paisyti pagrindinių vertybinių nuostatų: pagarbos, draugiškumo, mandagumo, rūpestingumo.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif