Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Aplankytas Šiaulių ligoninės Patologijos muziejus

2018 01 20


Penktadienio popietę, sausio 19 d., socialinio darbuotojo padėjėjo (PSDP16) ir konditerio (PKm17) grupių drąsiausi mokiniai, lydimi profesijos mokytojos K. Butkuvienės, ryžosi apsilankyti Šiaulių Respublikinės ligoninės Patologinės anatomijos skyriaus muziejuje.
1953 m. Šiaulių ligoninėje pradėjęs dirbti patologinės anatomijos gydytojas Osvaldas Lapienis, pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte, ir buvo pradininkas/įkūrėjas šio muziejaus. Dabartinė medicinos muziejaus eksponatų gausa (per 600) nustebino kiekvieną iš mūsų. Sužinota ir pamatyta, kaip atrodo žalingų įpročių ar įvairių ligų (navikų) paveikti organai lyginant su sveikais. Skyriaus vedėja, gydytoja patologė pasakojo ir apie kai kurias ligas bei patarė, kaip jų išvengti. Dažna apsigimimų priežastis – alkoholio, narkotikų ar kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimas, rūkymas nėštumo metu. Kalbėta ir apie pirmųjų savaičių neštumo nutraukimą - abortus. Visa tai privertė mus susimąstyti, kaip svarbu rūpintis sveika gyvensena, kokią žalą galime padaryti sau patys, kokios galimos skaudžios pasekmės.
Dėkojame skyriaus vedėjai V. Niunevienei už galimybę iš arčiau pamatyti šią įspūdingą ir ilgam nepamirštamą muziejaus ekspoziciją bei išsamų ekspozicijos pristatymą.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif