Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Pusryčiai su E. Žakariu

2017 10 13


Pasaulio sveikatos organizacija spalio 12 dieną paskelbė Pasauline regėjimo diena. O spalio 15-ąją minima pasaulinė baltosios lazdelės diena. Spalio 13 d. rytą Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi žinomas Šiaulių miesto žmogus, buvęs LR Seimo narys - Edvardas Žakaris. Šiuo metu jis vadovauja viešajai įstaigai „Aksida“. Tai buvusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių įmonė, dabar - socialinė įmonė, kurioje dirba žmonės ne tik su regėjimo negalia, bet ir kiti neįgalieji.
Nepaisydamas turimos regėjimo negalios, E. Žakaris atviravo apie savo išgyvenimus, aplinkinių požiūrį į neįgaliuosius bei kliūtis, kurias teko įveikti kaip neregiui. Anot jo, dauguma aplinkinių žmonių yra geranoriški, atliepiantys negalią turinčiam, bet yra ir tokių, kurie nesupranta, pasako šiurkštoką žodį ir pan. Bet taip elgiamasi, anot pašnekovo, labiau iš nežinojimo kaip elgtis susidūrus su negalią turinčiu žmogumi. Svečias prisipažino, jog buvo metas, kai jam norėjosi nuo visų pasislėpti, atsiriboti. Prireikė laiko, kol susivokė, kad jo negalia - tai ne kliūtis kažko siekti ir pasiekti. Taip pamažu atsikratė neįgaliojo kompleksų ir įsiliejo į aktyvų socialinį gyvenimą.
Atsisveikindamas su mokiniais, svečias palinkėjo neprarasti ryžto, nestokoti užsispyrimo, tikėti savo jėgomis, išdrįsti klysti ir vėl bandyti, nes tik taip galima pasiekti ko norisi.

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif