Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

„Pusryčiai su.."

2017 10 12


Spalio 11 d. minima pasaulinė paliatyvios pagalbos diena. Ta proga spalio 12 d. Prekybos ir verslo skyriuje organizuoti pusryčiai su VšĮ „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro“ direktore Sigita Petkevičiene. Susitikimo metu viešnia pasakojo apie centro teikiamas paslaugas bei darbo specifiką dirbant su sunkiai sergančiais ir mirštančiais ligoniais. Mokiniams paaiškinta, kad paliatyvi pagalba – tai visuma gyvenimo kokybės gerinimo priemonių, skirtų nepagydoma progresuojančia liga sergantiems pacientams ir jų artimiesiems. Tai galimybė palengvinti simptomus, kurie neišvengiamai progresuoja sergant minėta liga. Paliatyvi medicina negali sustabdyti ligos, tačiau tokia slauga gali padėti oriai gyventi – nesikankinant dėl skausmo ar dėl kitų simptomų.
Centro direktorė neslėpė, kad tai be galo sunkus, sudėtingas ir daug jėgų reikalaujantis darbas, bet kartu ir prasmingas. Tai pagalba žmogui. Kalbėta ir apie įvairius centro vykdomus socialinius projektus, kurių metu surinktos lėšos panaudotos įsigyti reikiamai medicininei įrangai. Beje, tuo tikslu centro iniciatyva atidaryta vienintelė Šiaurės Lietuvoje labdaros parduotuvė „PRASMĖ – jūsų prasmingas pirkinys“ (Vilniaus g. 206). Prekių kaina – tai lėšos, skirtos „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro“ sunkių ligonių slaugai ir priežiūrai.
Susitikimo pabaigoje centro direktorė pasidalino artimiausiais planais, siekiais: atidaryti hospisą, t. y. namus, kur ligonis galėtų gyventi tarsi savo namuose, prižiūrimas įvairių specialistų (psichologų, dvasininkų, gydytojų, slaugių ir kt.).
Apie VšĮ „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centrą“ plačiau sužinokite http://siauliuslauga.lt/paslaugos-16/lt

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif