Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Pažintinė veikla

2017 09 05


Naujieji mokslo metai Prekybos ir verslo skyriuje prasidėjo prasmingai. Skyriaus mokiniai su grupių vadovais, profesijos mokytojais lankėsi muziejuose, prekybos ir maitinimo įmonėse, ŠU bibliotekoje. Prekybos įmonių vadybininko specialybės mokiniai lankėsi UAB „Rūta“ ir Šokolado muziejuje. Štai keletas mokinių atsiliepimų:
PĮVP17 grupės mokinė Vaida: „Su grupe lankėmės Šokolado muziejuje, ekskursija labai patiko, esu ne vietinė ir neturėjau galimybės jame apsilankyti. Buvo įdomu sužinoti šokolado ir UAB „Rūta“ istoriją“.

PĮVP16 grupės mokinė Viktoriją: „Ekskursija patiko, sužinojau naujų faktų apie šokoladą, jo sudėtį. Buvo labai įdomu sužinoti šokolado istoriją. Smagu taip pradėti naujus mokslo metus“.

PSDP 16 mokinė Karolina: „Su grupe lankėmės pirmuosiuose Šiauliuose įsteigtuose bendruomeniniuose namuose, buvo labai įdomu sužinoti apie juose teikiamą labdaros fondo vaikų globos paslaugą. Apsilankę juose pajutome, kad vaikai tikrai čia gyvena tarsi namuose. Stebėjome socialinės darbuotojos šiltą bendravimą su vaikais, norėtume ir patys išmokti gebėti taip puikiai sutarti su jais. Būvimas bendruomeniniuose namuose leido suprasti, kad teorinės žinios bei praktiniai įgūdžiai, kaip tinkamai užmegzti kontaktą, bendrauti su vaikais – itin svarbūs. Likome sužavėti esama aplinka“.

PK16/1 grupės mokiniai lankėsi Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84). Po ekskursijos po biblioteką užsuko ir į Centų kambarį, kuris buvo oficialiai buvo atidarytas 2015 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Mokiniai čia lankėsi pirmą kartą ir buvo nustebę surinktų centų kiekiu. Mokinė Asta džiaugėsi Centų kambario kūrėjų darbštumu, kantrybe ir originalia mintimi paminėti buvusią Lietuvos valiutą. Mokiniai taip pat dalyvavo edukacinėje programoje ,,Istorinė pinigų raida Lietuvoje'', kurią vedė vyriausioji bibliotekininkė Vilija Montvilienė. Susipažinę su istorine pinigų raida Lietuvoje nuo 13 a. iki šių dienų, mokiniai Donatas ir Gintaras džiaugėsi, kad kai kuriuose stenduose demonstruojamus pinigų pavyzdžius turi ir savo kolekcijose.

PV 16/1 grupės mokiniai lankėsi Šiaulių arenoje įsikūrusiame Sporto muziejuje, kuriame pristatoma dalis geriausių Šiaulių miesto sportininkų bei populiariausių Šiauliuose kultivuojamų sporto šakų. Mokiniai stebėjosi, kiek daug sporto šakų atstovų yra Šiauliuose ir kokie geri yra jų pasiekimai.

PK 17/2 grupės mokiniai turėjo galimybę apsilankyti „Tau“ prekybos centro konditerijos ceche ir susipažinti su konditerio specialybe. Būsimieji konditeriai įmonėje stebėjo darbo aplinką, žavėjosi įvairių formų ir spalvų konditeriniais gaminiais, jų gausa ir estetišku pateikimu. Gamybos vedėja mokiniams papasakojo apie konditerio darbo ypatumus. Moksleiviai liko patenkinti, kad galėjo susipažinti su konditerio darbu iš arčiau, todėl tikisi ateityje tapti gerais specialistais ir siekti karjeros aukštumų.
PK 17/1 ir PV 15/1 grupių mokiniai lankėsi Saulės mieste esančioje kavinėje „La Crepe“. Mokiniams labai patiko graži, erdvi, šiuolaikiška aplinka, išradingi patiekalų patiekimai lėkštėse, stilingi padavėjai. Buvo sužavėti blynelių kepimo įrenginiu. Daugelis mokinių panoro atlikti praktiką, o gal ir įsidarbinti kavinėje „La Crepe“.

PPB17 ir PPB16 grupių mokiniai lankėsi viešojo maitinimo įmonėje – restorane „Šaulys“, ekskursijos tikslas – susipažinti su padavėjo ir barmeno darbo specifika restorane, pamatyti realų padavėjo ir barmeno darbą, serviruotus stalus. Restorano direktoriaus pavaduotoja R. Pušina mielai papasakojo apie restorano veiklą, priminė būsimiesiems padavėjams ir barmenams, kokios svarbios yra asmeninės savybės dirbant lankytojų aptarnavimo sferoje. Vyko diskusija, kurios metu, mokiniai pateikė daug juos dominančių klausimų. Atsisveikindami mokiniai padėkojo restorano direktoriaus pavaduotojai R. Pušinai už suteiktą informaciją bei motyvaciją tobulėjimui pasirinktoje padavėjo ir barmeno profesijoje.

PV 17 grupės mokiniai  lankėsi viešbučio „Šiaulių krašto medžiotojų užeiga” restorane bei prekybos ir pramogų centro ,,Saulės miestas" restorane ,,Fortas". Pažintinės ekskursijos tikslas – susipažinti su virėjo profesine veikla, veiklos procesais, funkcijomis. Mokiniams buvo papasakota apie viešbučio įkūrimą, plačiau buvo supažindinti su restorano virtuve, virėjo profesijos reikalingumu, darbo specifika, virėjo profesijai reikalingomis savybėmis. Mokiniai džiaugėsi galėdami apsilankyti ir artimiau pajusti darbo restorano virtuvėje specifiką geriausiuose Šiaulių maitinimo įmonėse.
 

 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif