Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Svečiuose studentai

2017 11 17
Lapkričio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai, Viktorija Steponavičiūtė, Gražvydas Miknevičius studijuojantys renginių verslo vadybą ir Diana Diringytė multimedijos ir interneto technologijų studentė. Plačiau...»

Profesinio veiklinimo vizitas

2017 11 16
Lapkričio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklos auklėtiniai. Dešimtokai dalyvavo praktiniame konditerio specialybės užsiėmime. Profesijos mokytoja R. Daučionienė mokė pasiruošti glaistą sausainių dekoracijai, bandė juo piešti įvairius ornamentus ant popieriaus, o po to ir ant sausainukų.. Plačiau...»

Tarptautinė Tolerancijos diena

2017 11 16
Lapkričio 16-ąją minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Prie šios pilietinės iniciatyvos, kurią jau šešioliktus metus inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, prisijungė ir Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė. Ryte visų grupių mokiniai suskirstė į grupeles ir gavo kūrybinę užduotį – popieriaus lape perteikti tolerancijos reikšmę ir ją pristatyti renginio metu. Plačiau...»

Svečiuose Biržų technologijų ir verslo centro mokiniai

2017 11 16
Lapkričio 16 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Biržų technologijų ir verslo centro prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės mokiniai ir jų profesijos mokytoja Laimutė Pilkauskienė. Mokiniams buvo surengta ekskursija po skyrių, parodyti praktinio mokymo kabinetai. Plačiau...»

Pusryčiai su virtuvės šefu

2017 11 16
Lapkričio 16 dieną į tradicinius „Pusryčius su..“ atvyko naujo restorano „Avenue Brasserie“ virtuvės šefas ir įmonės vadovas Algirdas Matačiūnas. Svečias prisistatė kaip žmogus, kuris myli maistą. Pasirodo, virtuvės šefas labiausiai mėgsta gaminti jūrų gėrybes, o valgyti... cepelinus. Plačiau...»

Paskaita apie pameistrystę

2017 11 15
Lapkričio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriaus baigiamųjų kursų mokiniai buvo pakviesti į paskaitą apie profesinį mokymą pameistrystės forma. Paskaitą vedė Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorinio praktinio mokymo centro vadovė Aldona Tiškuvienė. Ji mokiniams paaiškino, kad pameistrystė – tai profesinio mokymo organizavimo forma, kai dirbančių asmenų profesinis mokymas vykdomas jų darbo vietoje. Plačiau...»

Šaškių varžybos

2017 11 15
Lapkričio 15 d. Šiaulių profesinio rengimo centro Statybų skyriuje vyko šaškių varžybos. Prekybos ir verslo skyriaus merginos ir vaikinai iškovojo II vietas. Plačiau...»

Paskaita „Gaisrai, jų pasekmės“

2017 11 15
Lapkričio 15 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai dalyvavo paskaitoje „Gaisrai, jų pasekmės“. Paskaitą vedė Šiaulių APGV vyriausias specialistas Gintaras Zonis. Paskaitos tikslas – supažindinti mokinius su ugniagesio gelbėtojo profesija, darbo specifika bei gaisrų prevencija. Gaisrai kelia didelį pavojų žmonių gyvybei ir jų aplinkai. Plačiau...»

Svečiuose fenotipologas Markas Lučinas

2017 11 14
Lapkričio 14 d. Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo Markas Lučinas – visame pasaulyje gerai žinomas fenotipologijos autorius, įdomus žmogus, turintis daug žinių fiziologijos, biologijos srityse, taip pat dirbantis inovacijų kūrimo, verslo konsultacijų, derybų, personalo audito ir atrankos, personalo valdymo srityse. Plačiau...»

Susitikimas su animatoriumi V. Aškiniu

2017 11 13
Lapkričio 13 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė buvo pakviesta į susitikimą – paskaitą „Animacija – tarp meno ir technologijos“ su Valentu Aškiniu. Šiaulių Kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas svečią pristatė kaip vieną žinomiausių animacijos žanro propaguotojų, profesionalios animacijos pradininką, animacijos prodiuserį, režisierių. Plačiau...»

Profesinio veiklinimo užsiėmimas

2017 11 13
Lapkričio 13 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Rėkyvos progimnazijos septintokai. Mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Kepinių dekoravimas“, jo metu išsamiau susipažino su konditerio specialybe. Plačiau...»

Profesinio veiklinimo užsiėmimas

2017 11 13
Lapkričio 13 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Romuvos gimnazijos antrokai. Gimnazistai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Serviruok klasiškai“, kurį vedė profesijos mokytoja A. Kairienė. Plačiau...»

Dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje

2017 11 10
Lapkričio 9–10 d. Vytauto Didžiojo universitete vyko tarptautinė konferencija „Atviras profesinis bendradarbiavimas atviram mokymuisi“, kurioje dalyvavo profesijos mokytoja Rita Misiulienė. Plačiau...»

Knygų paroda „Bouquet garni“

2017 11 10
Lapkričio 6-10 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bibliotekoje surengta knygų paroda „Bouquet garni“. Išvertus iš prancūzų kalbos „bouquet garni“ – aromatų puokštė, taip vadinama keletas šakelių petražolių, lauro lapų, truputis čiobrelių surištų į šluotelę ir įmerkiamų į sultinius, padažus. Plačiau...»

Konferencija „Profesinio mokymo ir verslo sąveika: sėkmės istorijos“

2017 11 09
Lapkričio 9 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko konferencija „Profesinio mokymo ir verslo sąveika: sėkmės istorijos“. Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Šiaulių profesinio rengimo centro direktorius S. Dargužas. Taip pat jis pristatė profesinio rengimo centrą, skyrius, jų veiklą. Plačiau...»

Diskusija „Ar verta gyventi sveikai?“

2017 11 08
Lapkričio 8 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai ir mokytojai diskutavo tema „Ar verta gyventi sveikai?“. Diskusiją pradėjo profesijos mokytoja Birutė Prišmantienė dalyvių klausdama, ar sveikai maitinasi. Aktyviai mokiniai reiškė savo nuomonę apie sveiką ir ekologišką maistą, aiškino kuo jie skiriasi. Mokytoja priminė, kaip atskirti ekologišką produkciją, kaip ji sertifikuojama. Plačiau...»

Kultūrizmo varžybų prizininkas

2017 11 08
Gabrielius Serva jau trečius metus mokosi Šiaulių profesinio rengimo centre Prekybos ir verslo skyriuje padavėjo ir barmeno specialybėje. Klasėse auklėtoja Sonata Marmakaitė pažymi, jog Gabrieliaus nepriekaištinga išvaizda pastebima daugelyje aptarnavimo srityje rengiamuose renginiuose. Plačiau...»

Paskaita „Saugus eismas: aš dalyvis“

2017 11 07
Lapkričio 7 dieną Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenei informacinę-mokomąją, praktinę paskaitą „Saugus eismas: aš dalyvis“ vedė profesijos mokytojas Rolandas Samuila. Jis pasakojo apie saugų eismą, priminė svarbiausias pėsčiųjų, dviratininkų ir vairuotojų pareigas, davė patarimų būsimiems vairuotojams. Plačiau...»

Pusryčiai su G. Brazlauskaite

2017 11 07
Lapkričio 7 dieną Prekybos ir verslo skyriuje viešėjo Giedrė Brazlauskaitė – visuomenininkė, europarlamentaro V. Mazuronio atstovė, asociacijos „Laisvieji piliečiai“ narė, Šiaulių „Rotary Harmonija“ narė. Be šių veiklų Giedrė dar dirba Paliatyvios pagalbos ir slaugos centre, organizuoja labdaros renginius. Pokalbio metu paaiškėjo, kad viešnia baigusi ŠU įgijo dailės ir darbų mokytojo kvalifikaciją. Plačiau...»

Pyragų diena

2017 11 06
Lapkričio 6 diena paskelbta Pyragų diena. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Šią dieną Prekybos ir verslo skyriaus būsimieji konditeriai kartu su profesijos mokytoja R. Daučioniene kepė keksiukus, kuriuos skyrė socialiniam partneriui „Džinsų namai“. Pastarieji keptais skanėstais vaišino savo pirkėjus. Plačiau...»

Pasirašytos bendradarbiavimo sutartys

2017 11 06
Lapkričio 6 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko bendradarbiavimo sutarčių pasirašymo renginys. Jį pradėjo profesijos mokytojo Mindaugo Bartkaus daina ir skyriaus vedėjos Renatos Veršinskienės sveikinimo žodis. Susirinkusius socialinius partnerius sveikino ir gausėjančiomis jų gretomis džiaugėsi Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas. Plačiau...»

Projekto partnerių susitikimas Danijoje

2017 11 06
Lapkričio 1–3 dienomis profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus ir specialybės anglų kalbos mokytojas Aidas Švambaris dalyvavo pirmajame „E-commerce sharing activities and learning-2017-1-DK01-KA202-034285“ projekto Peal partnerių susirinkime, kurį organizavo Danijos „Tradium“ profesinė mokykla, projekto iniciatoriai, įsikūrę Randers mieste. Susirinkime dalyvavo mokymo institucijų atstovai iš Danijos „Tradium“, Olandijos „DaVinci“ ir „Nooderpoor“, Didžiosios Britanijos „Bridgwater & Taunton College“, Ispanijos „Stucom“ ir Lietuvos „Šiaulių profesinio rengimo centras“. Plačiau...»

Padėka

2017 11 02
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ kvietė visų Lietuvos bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų mokinius ir mokytojus dalyvauti jau tradiciniu tapusiame, ketvirtąjį kartą vykstančiame Solidarumo bėgime. Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė dalyvavo šioje kilnioje iniciatyvoje. Plačiau...»

Kvietimas į Marko Lučino seminarą

2017 10 30
Lapkričio 14 d. Nuo 18 – 20 val. Prekybos ir verslo skyriuje vyks seminaras „Pasaulis fenotipologo Marko Lučino akimis: Stiprus mąstymas“. Seminaro vedėjas Marko Lučino. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas

2017 10 27
Spalio 27 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių universiteto gimnazijos dešimtokų II pogrupis. Susipažinę su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, gimnazistai turėjo progos iš arčiau susipažinti su prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybe. Svečiams praktinį užsiėmimą vedė profesijos mokytojas M. Bartkus Plačiau...»

Praktinė veikla

2017 10 25
Spalio 25 d. Šiaulių dailės mokykla minėjo ypatingą 50 metų jubiliejų. Šventės dalyvius ir svečius aptarnavo ir stalus paruošė Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno specialybės mokiniai kartu su profesijos mokytoja S. Marmakaite. Gardžiais patiekalais pasirūpino būsimieji virėjai kartu su profesijos mokytojomis I. Vaišnoriene ir G. Marčenkiene. Plačiau...»

Vizitas Ukrainoje

2017 10 25
Spalio 20–24 dienomis Prekybos ir verslo skyriaus mokytojų delegacija lankėsi Ukrainoje, Vakarų Dniepro profesinio rengimo centre. Mokykla, įkurta 1877, šiemet šventė 140 metų jubiliejų. Mokytojų delegacija pasveikino mokyklos bendruomenę gražaus jubiliejaus proga, linkėdama ilgų, prasmingų, kūrybingų metų. Plačiau...»

Prevencinis renginys "Paauglių motyvacijos ir savivertės stiprinimas"

2017 10 23
Spalio 23 d. Prekybos ir verslo skyriuje vyko prevencinis renginys „Paauglių motyvacijos ir savivertės stiprinimas“. Renginį organizavo VšĮ „Juoda Avis“. Jų atstovės S. Andriukevičiūtė ir L. Stumbraitytė renginio metu skyriaus mokiniams organizavo patyrimines veiklas, kurios padėjo atskleisti save, lavinti socialinius įgūdžius, ugdyti ir stiprinti savivertę bei asmenybę. Plačiau...»

Saldžiausia diena

2017 10 20
Saldžiausiai diena švenčiama spalio trečiąjį šeštadienį. Šią dieną kviečiama visus dovanoti nedideles saldžias dovanėles draugams, artimiesiems ir kaimynams, parodant jiems, kad jie mylimi ir vertinami. Plačiau...»

Dalykinė mokinių išvyka į Utenos RPM

2017 10 18
Spalio 17 d. Prekybos ir verslo skyriaus maisto pramonės darbuotojo PMm17 grupės mokiniams buvo organizuota dalykinė išvyka į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą. Išvykos tikslas – susipažinti su profesinio mokymo centro veikla, naujausiomis pieno perdirbimo technologijomis ir pieno gaminių gamyba. Mokiniai ne tik stebėjo pieno perdirbimo procesą, bet ir dalyvavo praktinėse pamokose. Padedant profesijos mokytojai Rimai Kudrickienei darė varškę, varškės sūrius, mušė sviestą. Plačiau...»

Užfiksuotas naujas rekordas

2017 10 17
Spalio 17 dieną užfiksuotas dar vienas Prekybos ir verslo skyriaus rekordas. Šį kartą pagamintas didžiausias dovanų maišas. Dovanų maišas pagamintas iš spausto ir gofruoto kartono, jo sunaudota daugiau nei 120 kg. Didelis būrys mokinių kartu su mokytojais M. Bartkumi ir T. Gulbinu kelias valandas iš sulipdytų kartono gabalų konstravo dovanų maišą. Plačiau...»

Minint Tarptautinę skurdo dieną

2017 10 17
Spalio 17 d. Prekybos ir verslo skyriaus virėjo ir socialinio darbuotojo padėjėjo specialybės antro kurso mokiniai minėdami Tarptautinę kovos su skurdu dieną, inicijavo socialinę akciją „Parama skurstančioms šeimoms“. Prie akcijos prisidėjo ir „Maisto banko“ padalinys Šiaulių regione. Kadangi šios minėtinos dienos tikslas – pagerbti bado aukas ir atkreipti dėmesį į skurdžiausiai gyvenančius pasaulio žmones, tad buvo nuspręsta sunkiai besiverčiančias šeimas pavaišinti mokinių gamintais patiekalais. Plačiau...»

Socialiai atsakingi

2017 10 16
Spalio 16 dieną vykusiame viešosios įmonės „Aksida“ ataskaitiniame susirinkime dalyvavo ir Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai. Kadangi įmonėje dirba regėjimo negalią turintys žmonės, tai mokiniai šį kartą ne tik rūpinosi dalyvių sutikimu, bet jiems buvo tarsi gyva baltoji lazdelė: sutikę palydėjo į salę, vaišino arbata. Dalyvavimo tokiame renginyje tikslas – ugdyti socialiai atsakingą, gebantį kitu pasirūpinti asmenį. Plačiau...»

Veiklinimo vizitas

2017 10 13
Spalio 13 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių universiteto gimnazijos dešimtokai. Susipažinę su skyriaus veikla, rengiamomis specialybėmis, gimnazistai turėjo progos iš arčiau susipažinti su prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybe. Svečiams praktinį užsiėmimą vedė profesijos mokytojas M. Bartkus. Plačiau...»

Pusryčiai su E. Žakariu

2017 10 13
Pasaulio sveikatos organizacija spalio 12 dieną paskelbė Pasauline regėjimo diena. O spalio 15-ąją minima pasaulinė baltosios lazdelės diena. Spalio 13 d. rytą Prekybos ir verslo skyriuje svečiavosi žinomas Šiaulių miesto žmogus, buvęs LR Seimo narys - Edvardas Žakaris. Šiuo metu jis vadovauja viešajai įstaigai „Aksida“. Tai buvusi Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaulių įmonė, dabar - socialinė įmonė, kurioje dirba žmonės ne tik su regėjimo negalia, bet ir kiti neįgalieji. Plačiau...»

Išvyka į Klaipėdos turizmo mokyklą

2017 10 13
Spalio 13 dieną Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybių mokiniai kartu su profesijos mokytomis S. Marmakaite ir J. Džiautiene vyko į Klaipėdos turizmo mokyklą. Vizito metu mokiniai lankėsi Viešbučių ir restoranų bei prekybos sektorinio praktinio mokymo centre esančiose restorano ir kavinės virtuvėse, konditerijos cechuose, cukrainėje ir parduotuvėje. Plačiau...»

„Pusryčiai su.."

2017 10 12
Spalio 11 d. minima pasaulinė paliatyvios pagalbos diena. Ta proga spalio 12 d. Prekybos ir verslo skyriuje organizuoti pusryčiai su VšĮ „Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro“ direktore Sigita Petkevičiene. Susitikimo metu viešnia pasakojo apie centro teikiamas paslaugas bei darbo specifiką dirbant su sunkiai sergančiais ir mirštančiais ligoniais. Mokiniams paaiškinta, kad paliatyvi pagalba – tai visuma gyvenimo kokybės gerinimo priemonių, skirtų nepagydoma progresuojančia liga sergantiems pacientams ir jų artimiesiems. Plačiau...»

Brandos atestatų įteikimo šventė

2017 10 11
Spalio 11 dieną III kurso padavėjo-barmeno ir virėjo specialybės mokiniams (buvusiems abiturientams) buvo įteikti brandos atestatai. Susirinkusius mokinius sveikino ir didžiausios sėkmės siekiant įgyti profesinio mokymo diplomą linkėjo Didmeninės ir mažmeninės prekybos sektorinio praktinio mokymo centro vadovė A. Tiškuvienė. Grupių vadovės S. Marmakaitė ir R. Daučionienė džiaugėsi auklėtinių sėkme ir atkreipė dėmesį į tai, kad įveiktas tik vienas egzaminų maratonas, o gyvenime jų bus daug ir ne visi bus įvertinti pažymiu. Plačiau...»

Vizitas

2017 10 10
Spalio 9–10 dienomis Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių „Medelyno“ progimnazijos septintokai. Mokytoja J. Jasnauskaitė svečius supažindino su skyriuje rengiamomis specialybėmis, aprodė praktinio mokymo kabinetus, papasakojo apie skyriaus veiklą. Septintokai stebėjosi įrangos gausa, žavėjosi šilta skyriaus aplinka. Plačiau...»

Dalykinė išvyka

2017 10 06
Spalio 6 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai vyko į Ilzenbergo dvarą, įsikūrusį Rokiškio rajone, prie Latvijos sienos, tarp Ilgio ir Apvalaso ežerų. Su gidu vaikščiodami po šimtametį parką mokytojai grožėjosi rudeniška gamta. Apžiūrėję svečių namus, didžiulę pirtį, Meilės tiltu leidosi į ežero salą, kur išgirdo dvaro atsiradimo istoriją. Plačiau...»

„Pusryčiai su.."

2017 10 06
Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama Kūno kultūros ir sporto diena. Spalio 6 dienos rytmetį į Prekybos ir verslo skyrių tradicinių „Pusryčių su..“ rinkosi Šiaulių miesto kūno kultūros ir sporto srities atstovai. Plačiau...»

Dovana mokytojams

2017 10 05
Tarptautinę mokytojų dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokytojai minėjo ne tik skyriuje. Spalio 5-osios pavakarę visi rinkosi į Tytuvėnų piligrimų centrą, kur kamerinėje aplinkoje klausėsi populiariosios klasikos grupės „Verona“ atliekamų dainų. Muzikos grožis ir profesionalus atlikimas užbūrė visus klausytojus. Plačiau...»

Mokytojų ir mokinių diskusija

2017 10 05
Spalio 5 dieną minint Tarptautinę mokytojų dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokinių taryba, vadovaujama profesijos mokytojo A. Bartašiūno, pakvietė mokytojus į atvirą diskusiją „Mokytojas ir Mokinys šiuolaikiniame kontekste“. Plačiau...»

Pusryčiai su Mokytoju

2017 10 05
Spalio 5-oji diena UNESCO iniciatyva paskelbta Tarptautine mokytojų diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Dėmesys mokytojui buvo parodytas ir Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriuje tradiciniame renginyje „Pusryčiai su...“. Plačiau...»

Solidarumo bėgimas "Gelbėkit vaikus"

2017 10 04
Spalio 4 d. Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė jau 4-ąjį kartą prisijungė prie Solidarumo bėgimo Lietuvoje, kurį organizuoja visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei palaiko LR Švietimo ir mokslo ministerija. Plačiau...»

Praktinis mokymas

2017 10 04
Maisto pramonės darbuotojo specialybės (PMm17 gr.) mokiniai modulio „Duonos ir pyrago gaminių gamyba“ praktinį mokymą atlieką įmonėje „Gudelių duona“ Plačiau...»

Pasaulinė gyvūnų diena

2017 10 04
Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena. Profesijos mokytoja Sigita Savickienė į tai progai skirtą renginį atsivedė savo augintinį Borgą. Papasakojusi apie savo augintinį S. Savickienė pristatė viešnią - VšĮ ,,Binadas" atstovę Jurgitą, kuri papasakojo apie atstovaujamą organizaciją, jos veiklą, globojamus gyvūnus, kvietė prisijungti prie savanorių veiklos. Plačiau...»

"Būkime sveiki"

2017 10 04
Spalio 4 d. PVm 17 grupės mokiniai susitiko su visuomenės sveikatos specialiste Regina Urbonavičiene. Įpusėjus rudeniui ir artėjant šaltajam sezonui sveikatos priežiūros specialistė mokiniams pasakojo apie virusines ligas, gripo atpažinimo simptomus, profilaktiką, organizmo stiprinimo priemones ir būdus. Plačiau...»

Praktinė veikla

2017 10 03
Spalio 3 d. Šiaulių Polifonijoje vyko ,,Mano būsto" ataskaitinis susirinkimas. Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno specialybės mokinės kartu su profesijos mokytojomis A. Kairiene ir S. Marmakaite paruošė susirinkimo dalyviams saldžią pertraukėlę. Saldžiais kepiniais pasirūpino profesijos mokytoja R. Daučionienė su konditerio specialybės mokinėmis. Plačiau...»

„Pusryčiai su...“

2017 10 03
Spalio 3 dieną Prekybos ir verslo skyriuje pasveikinti profesinę dieną švenčiantys policijos pareigūnai. Skyriaus vedėja R. Veršinskienė džiaugėsi, kad pareigūnai rado laiko atvykti, ir bendruomenės vardu visus sveikino su profesine švente. Angelus sargus sveikimo Šiaulių vyskupas E. Bartulis. Plačiau...»

Netradicinė pamoka su K. Balčikoniu

2017 10 03
Spalio 3 dieną skyriaus mokiniai susitiko su rinkodaros vadovu Kęstučiu Balčikoniu. Paskaitos metu svečias kalbėjo apie gyvenimą socialiniuose tinkuose. Remdamasis sava patirtimi ir pateikdamas konkrečius pavyzdžius K. Balčikonis mokinius skatino eiti ir rodytis Youtube, kurį įvardino kaip geriausią viešinimosi kanalą. Plačiau...»

Profesinio meistriškumo kėlimo kursai

2017 10 02
Spalio 1 d. Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojos Ginta Marčenkienė ir Daiva Vidugirienė dalyvavo konditerijos profesinio meistriškumo kėlimo kursuose: „Desertų gamybos subtilybės šaltuoju metų sezonu: technika, gamyba ir puošyba“. Užsiėmimus vyko Kaune „Gastro“ studijoje vedė šefė-konditerė Vaida Beginskienė, desertų studijos „Baker street – Kaunas“ savininkė, technologinių procesų meistrė, tikra kepinių maniakė bei praktinių mokymų vadovė. Plačiau...»

Dalyvavimas konferencijoje

2017 09 29
Rugsėjo 29 d. profesijos mokytoja Rita Misiulienė dalyvavo baigiamo projekto „E-learning from nature“ konferencijoje „E-mokymasis iš gamtos“. ŠPRC yra asocijuotas partneris šio projekto. Konferencijos metu mokytoja skaitė pranešimą „Mokymosi aplinkos panaudojimas mokymosi pasiekimų gerinimui“, bei koordinavo vieną iš apskrito stalo diskusijų. Plačiau...»

Tarptautinė kavos diena

2017 09 29
Daugelis šalių turi Nacionalines kavos dienas, kurias kiekviena mini skirtingu metu. 2014 metais įvairios kavos asociacijos ir organizacijos susijungė vienam bendram tikslui – nustatyti oficialią Tarptautinę kavos dieną, kurią kartu galėtų švęsti visas pasaulis. Tad spalio 1-ąją visas pasaulis švenčia Tarptautinę kavos dieną. Plačiau...»

Praktinis užsiėmimas

2017 09 29
Rugsėjo 28 dieną Maisto pramonės darbuotojo specialybės pirmakursiai pradėjo praktinio mokymo užsiėmimus. Pirmieji modulio „Duonos ir pyrago gaminių gamyba“ praktiniai užsiėmimai vyksta skyriaus mokomojoje laboratorijoje. Profesijos mokytoja Zita Šuminskienė supažindina su įrengimais, tešlų rūšimis, moko jas minkyti ir paruošti gaminių gamybai. Vėliau mokiniai žinias gilins ir įgūdžius gerins duonos kepimo įmonėse. Plačiau...»

Tėvų susirinkimas

2017 09 28
Rugsėjo 28 dieną Prekybos ir verslo skyriuje vyko tėvų susirinkimas. Susirinkimą pradėjo skyriaus vedėja R. Veršinskienė dėkodama tėvams, kad savo vaikus patikėjo skyriaus bendruomenei. Mokytoja Jurgita Jasnauskaitė tėvus supažindino su skyriaus veikla, mokymosi ir užklasinės veiklos galimybėmis. Plačiau...»

Ekskursija į logistikos centrą

2017 09 28
Rugsėjo 28 dieną logisto ekspeditoriaus ir prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybių mokiniai su profesijos mokytoja Sigita Savickiene lankėsi transporto ir logistikos centre UAB „Transekspedicija“, kuri įsikūrusi Vilniaus pašonėje, strategiškai patogioje vietoje šalia „Via Baltica“ magistralės. Plačiau...»

Netradicinė ekonomikos ir verslo pagrindų pamoka

2017 09 28
Rugsėjo 28 d. pirmakursiai virėjai (PVm17) Įvado į profesiją pamokos, kurioje ugdoma verslumo kompetencija, metu pristatė savo verslo projektus tema ,,Mes kuriame verslą". Plačiau...»

Saugaus eismo paskaita

2017 09 28
Rugsėjo 28 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai susitiko su I. Jagmino vairavimo mokyklos atstovais. Didelę patirtį turintis vairavimo instruktorius Ramūnas Poškus pasakojo mokiniams apie saugų eismą, pėsčiųjų, dviratininkų ir vairuotojų pareigas. Plačiau...»

Pamoka su eksperte

2017 09 28
2017 m. rugsėjo 27 d. vyko netradicinė „Lankytojų aptaranavimo“ dalyko pamoka „Svečių aptarnavimas - menas kurti komfortą žmogaus kūnui ir sielai. Į ją profesijos mokytojos A. Kairienė ir S. Šimkaitienė pasikvietė aptarnavimo ekspertę V. Žakevičienę, kuri su PPBm 17 ir PV 16/1 grupių mokiniais aptarė ir diskutavo apie svarbiausius svečių aptarnavimo aspektus. Plačiau...»

Praktinė veikla

2017 09 27
Rugsėjo 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Justinas Sartauskas surengė priėmimą. Renginio svečiais patikėta pasirūpinti Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno specialybės mokinėms, kurios kartu su profesijos mokytojomis A. Kairiene ir S. Marmakaite paruošė stalus ir rūpinosi svečių priėmimu ir aptarnavimu Plačiau...»

Paroda

2017 09 27
Tarptautinė turizmo organizacija rugsėjo 27 dieną paskelbė Pasauline turizmo diena. Ji minima nuo 1979 m. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Turizmas – tai prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas. Plačiau...»

Socialinių darbuotojų diena

2017 09 27
Rugsėjo 27 diena – Socialinio darbuotojo diena. Ją Prekybos ir verslo skyriuje kvietė paminėta būsimieji socialinio darbuotojo padėjėjai. Renginyje buvo apžvelgti anketos, į kurios klausimus atsakė skyriaus bendruomenė, rezultatai. Anketoje buvo pateikti tokia klausimai, kaip su kokiais sunkumais susiduria socialinis darbuotojas, kokiomis savybėmis pasižymi socialinis darbuotojas, kur reikia kreiptis dėl socialinių paslaugų, kad yra darbo ir socialinės apsaugos ministras ir pan. Plačiau...»

Europos kalbų diena

2017 09 26
Rugsėjo 26 dieną Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms – Europos kalbų diena. Pirmą kartą ji paminėta 2001 m. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms. Plačiau...»

Prevencinis protmūšis

2017 09 26
Rugsėjo 26 dieną Šiaulių Visuomenės sveikatos biuro Sveikatinimo skyriaus specialistės L. Ručinskaitė, D. Gedminienė, D. Šiurkienė Prekybos ir verslo skyriaus mokinius pakvietė į protų mūšį prevencine tema „Be tabako gyveni – rūpesčių mažiau turi“. Plačiau...»

Nauji patiekalai

2017 09 22
Rugsėjo 22 dieną PV15/2 grupės mokiniai, vadovaujami profesijos mokytojos Gintos Marčenkienės, praktinio užsiėmimo „Saldieji patiekalai“ metu gamino ir skyriaus valgyklos lankytojams pristatė naują desertą – spanguolių ir manų kruopų putėsius. Plačiau...»

Praktinė veikla

2017 09 22
Rugsėjo 22 dieną Pagyvenusių žmonių asociacija organizavo ansamblių peržiūrą / koncertą. Šventės dalyvius ir svečius aptarnavo ir stalus paruošė Prekybos ir verslo skyriaus padavėjo-barmeno specialybės mokinės kartu su profesijos mokytoja S. Marmakaite. Plačiau...»

Seniūnų susirinikimas

2017 09 21
Rugsėjo 21 d. seniūnų kuratorius profesijos mokytojas Algirdas Bartašiūnas visų grupių seniūnus pakvietė susitikti skyriaus skaitykloje. Susitikimo metu seniūnai rinko aktyvą, atstovą į centro mokinių tarybą, planavo veiklas, aptarė einamuosius klausimus. Taip pat susitiko su skyriaus vedėja Renata Veršinskiene, kartu aptarė skyriaus mokinių tarybos veiklą, išsakė savo norus, problemas. Plačiau...»

Prevencinis renginys

2017 09 21
Rugsėjo 21 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi LR VRM Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos jaunesnysis specialistas Andrius Mačanskis ir 6 metų vokiečių aviganis Kasparas. Mokiniai galėjo iš arti pamatyti kinologo ir jo tarnybinio šuns pasirodymą Plačiau...»

Pusryčiai su...

2017 09 21
Rugsėjo 21 dieną tradiciniame renginyje „Pusryčiai su...“ skyriaus bendruomenė susitiko Giedre Zaurake, „Dvaro“ turgavietės projektų vadove. Studijavusi ŠU, dirbusi ŠTV žurnaliste, Giedrė prieš 18 metų išvyko į užsienį dėl vieno tikslo – norėdama išmokti anglų kalbą, pažinti kitą kultūrą. Išvykusi pagal „Au pair|“ programą į Daniją gyveno ir dirbo šeimoje, studijavo universitete tarptautinį verslą, vėliau mokėsi ir profesinėje mokykloje, kur baigė aptarnavimo ekonomiką. Plačiau...»

Pirmakursių krikštynos

2017 09 20
Rugsėjo 20 d. popietę antro ir trečio kurso mokiniai kartu su kūno kultūros mokytoju Tadu Gulbinu kvietė pirmakursius į jų šventę – pirmakursių krikštynas. Paženklinti ,,F" raide ir apsukę garbės ratą aplink mokyklą pirmakursių kolona, vedama krikštatėvių, patraukė į Sporto gimnazijos stadioną. Plačiau...»

Sveikatos mokymai mokiniams

2017 09 20
Rugsėjo 19–20 dienomis IĮ „Sveikatos mokymai“ atstovai privalomuosius higienos įgūdžių mokymus vedė pardavėjo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, maisto pramonės darbuotojo specialybių mokiniams. Mokymų tikslas – supažindinti su higienos ir sveikatos reikalavimais dirbant prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse. Plačiau...»

Naujų mokinių sveikinimas

2017 09 18
Rugsėjo 18 dienos ankstyvą rytą į Prekybos ir verslo skyrių sugužėjo mokiniai, priimti mokytis po antrojo priėmimo etapo. Plačiau...»

Paroda „Tavo PIN kodas“

2017 09 08
Rugsėjo 7 dieną Šiaulių arenoje vyko paroda „Tavo PIN kodas“, kurioje įvairių mokslo, meno, sporto, verslo specialistai ir kūrybingas, aktyvus jaunimas galėjo pristatyti savo veiklas ir paslaugas, naujausius projektus, pasidalyti aktualiausiomis idėjomis, užmegzti naujus ryšius. Plačiau...»

Tarptautinė raštingumo diena

2017 09 08
Rugsėjo 8 dieną UNESCO iniciatyva švenčiama Tarptautinė raštingumo diena. Ta proga minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus. Tarptautinė raštingumo diena buvo paminėta Prekybos ir verslo skyriuje. Lietuvių kalbos mokytoja Jurgita Jasnauskaitė organizavo konkursą, kurio metu buvo renkama raštingiausia grupė. Plačiau...»

Tęstinis projektas „Miesto gimtadienį švenčia kiekvienas“

2017 09 07
2017 m. rugsėjo 6-10 dienomis Šiaulių miesto gyventojai šventė miesto 781-ą gimtadienį. Ta proga Prekybos ir verslo skyriaus bendruomenė įgyvendina tęstinį projektą „Miesto gimtadienį švenčia kiekvienas“. Plačiau...»

Vizitas

2017 09 07
Rugsėjo 7 dieną Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Šiaulių Medelyno progimnazijos septintokai. Jų vizito tikslas – susipažinti su skyriuje rengiamomis specialybėmis. Plačiau...»

Mokymai

2017 09 07
Rugsėjo 7 dieną Prekybos ir verslo skyriaus mokiniams, besimokantiems virėjo, konditerio ir padavėjo-barmeno specialybių, buvo organizuoti privalomieji higienos įgūdžių mokymai. Mokymų tikslas – supažindinti su higienos ir sveikatos reikalavimais dirbant viešojo maitinimo įmonėse. Plačiau...»

Vizitasi į Šiaulių regioninę televiziją

2017 09 06
Rugsėjo 6 dieną Prekybos ir verslo skyriaus Multimedijos paslaugų teikėjo profesijos mokinai kartu su profesijos mokytojais Rita Misiuliene ir Ramūnu Snarskiu, netikėtai sulaukė kvietimo atvykti į Šiaulių regioninę televiziją ir susipažinti su televizijos darbuotojo specialybe bei galimybėmis įsitvirtinti darbo rinkoje. Plačiau...»

Pažintinė veikla

2017 09 05
Naujieji mokslo metai Prekybos ir verslo skyriuje prasidėjo prasmingai. Skyriaus mokiniai su grupių vadovais, profesijos mokytojais lankėsi muziejuose, įmonėse. Štai keletas mokinių atsiliepimų:
PĮVP17 grupės mokinė Vaida: „Su grupe lankėmės Šokolado muziejuje, ekskursija labai patiko, esu ne vietinė ir neturėjau galimybės jame apsilankyti. Buvo įdomu sužinoti šokolado ir UAB „Rūta“ istoriją“. Plačiau...»

Rugsėjo 1-osios šventė

2017 09 01
Rugsėjo 1-osios šventės akimirkos Prekybos ir verslo skyriuje. Plačiau...»

ERASMUS+ KA2 Inovacijų kūrimo Strateginių partnerysčių projektas

2017 09 01

Šiaulių profesinio rengimo centras yra asocijuotas partneris Erasmus + KA2 projekte Inovacijų kūrimo Strateginių partnerysčių projekte Work Based Learning 2.0 (WBL 2.0) (liet. „Darbo praktika grindžiamas mokymasis 2.0“) . Projektą koordinuoja ESMOVIA (Ispanija).
Projektas Work Based Learning 2.0 nukreiptas į bendradarbiavimą tarp verslo įmonių ir švietimo institucijų, siekiant semtis patirties iš realaus darbo pasaulio, tobulinti esamus mokymo metodus ir besimokančiųjų praktikas, diegiant mokymosi metodus ir dalinantis mokymosi medžiaga, grįsta dirbančiųjų patirtimi, realiomis situacijomis.
Projekto laikotarpis: 2016 11 01 – 2018 10 31
Projekto tikslai:
- Stiprinti švietimo institucijų, o ypač profesinio rengimo institucijų, ir verslo įmonių bendradarbiavimą, siekiant kad būsimų internetinio įvaizdžio dizainerių ir socialinės žiniasklaidos vadybininkų mokymas būtų orientuotas į verslo rinkos aktualijas.
- Reaguojant į motyvacijos trūkumą besimokantiesiems baigti pradėtas studijas, siekiama mokymąsi grįsti darbo rinkos praktikomis, metodais ir priemonėmis (angl. Work Based Learning), visapusiškai išnaudojant informacinių komunikacinių technologijų (IKT) ir multimedijų komunikacijos potencialą.
- Didinti įmonių atstovų įsitraukimą ir atsakomybę komunikuojant apie jų lūkesčių išpildymą (informacija apie įmonės tinklalapio ir socialinių tinklų kūrimą bei valdymą), įveikiant kliūtis, kurios susijusios su busimų žmogiškųjų išteklių mokymu.
- Tobulinti profesinio rengimo pasiūlymų internacionalizaciją ir dirbančiųjų patirtimi grįsto mokymosi metodus per tikslinį IKT panaudojimą, siekiant atliepti įmonių poreikį ir besimokančiojo lūkesčius organizuojant tarptautines profesines stažuotes (realaus ir virtualaus mobilumo atveju).
Rengiami interviu (apie įmonių sėkmės istoriją, patirtį, bei praktikantams, besimokantiesiems dedikuotas užduotis tiesiai iš darbdavių lūpų) su įmonės vadovais, IT padalinių vadovais ir specialistais, bus naudojami kaip mokomoji medžiaga informacijos ir komunikacijos technologijas, grafinį dizainą, socialinės žiniasklaidos marketingą studijuojantiems studentams Lietuvoje ir užsienyje.
Planuojama kiekvienoje partnerinėje šalyje apklausti po 12 įmonių. Interviu bus dalinamasi projekto tinklapyje, sėkmės istorijomis spaudoje, socialiniuose tinkluose.
Daugiau apie projektą: http://wbl.pixel-online.org/

Plačiau...»

Dėmesio!

2017 08 30
"Sakoma, kad gyvenimas - tai permainos, o permainos - tai gyvenimas. Laukiame Jūsų visų sėkmingai įveikusių įstojimo procesą rugsėjo 1 dieną, 10.30 val. Prekybos ir verslo skyriuje. Plačiau...»

Mokymai

2017 08 30
Rugpjūčio 30 d. Prekybos ir verslo skyriuje profesijos mokytojai ruošėsi naujiems mokslo metams. Vyko mokymai ,,Darbas su virtualia mokymosi aplinka ir priemonėmis". Plačiau...»

Stojančiųjų dėmesiui!

2017 07 14
Registracija ir prašymai mokytis Šiaulių profesinio rengimo cente pateikiami www.lamabpo.lt
arba atvykus adresu Gardino g. 4, Šiauliai. Plačiau...»
ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif