Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg2016-2017 m. naujienos ir įvykiai

Prevencinė paskaita

2017 03 15


 Kovo 15 d. Prekybos ir verslo skyriuje lankėsi Lietuvos Caritas socialinė darbuotoja programos „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" Šiaulių regione Aistė Paliušytė ir mokiniams skaitė prevencinę paskaitą „Prostitucijos ir prekybos žmonėmis grėsmės bei pagalbos ypatumai“. Aptartos dažniausios prekybos žmonėmis formos, viena iš jų – priverstiniai darbai užsienio šalyse, neretai už tai negaunant atlygio. Taip pat kalbėta apie prostitucijos pavojus, fiktyvias vedybas, vaikų išnaudojimą, narkotikų gabenimą ir platinimą, sukčiavimą, vagystes. Taipogi socialinė darbuotoja A. Paliušytė pasakojo apie aukų reabilitacijos ir reintegracijos proceso ypatumus nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, prostitucijos ir kt.
Mokiniai domėjosi, kokios yra pagalbos galimybės patekus į prostitucijos tinklą, priverstinių darbų vergovę bei kt. Klausytojai sužinojo, kaip reikėtų elgtis pakliuvus į prekeivių žmonėmis rankas, prostitucijos tinklą, kur kreiptis pagalbos, kaip įspėti galimas aukas apie pavojų, taip užkertant nusikaltimui kelią.
Gauta tikslinė informacija ir vykusi diskusija paskaitos dalyvius privertė susimąstyti apie šiuo metu egzistuojančias problemas – prostituciją, prekybą žmonėmis, išnaudojimą ir kt. Carito socialinė darbuotoja palinkėjo mokiniams nesusigundyti pelningais ir lengvais darbais, atkreipti dėmesį, ar tai legalu, patikima ir saugu.

 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
erasmus_wbl2.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif