Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2015-2016 m. naujienos ir įvykiai

Stažuotė Švedijoje

2016 03 31


Šiaulių PRC Prekybos ir verslo skyriaus mokinė Monika Putramentaitė, kuri mokosi konditerijos specialybės, 5 savaites stažavosi Geteborge (Švedija). Pirmą savaitę Monika susipažinimo su priėmusia studentus kulinarijos mokykla „Ester Mosessons“, o likusį laiką atliko praktiką „Condeco bakery“ kepykloje.
Monikos įspūdžiai: „Darbas prasidėdavo 7 val. ryto ir baigdavosi 14 val. Keltis tekdavo anksti (apie 5 val.), nes darbo vieta buvo kitame miesto gale, tad kelionė į darbą su tramvajumi užtrukdavo beveik valandą. Nepaisant to, darbe nuovargis užsimiršdavo, nes darbo buvo daug. Atlikdavau įvairius, taip pat pagalbinius darbus (pvz., barstyti uogas ant keksiukų, gaminti triufelius ar pakuoti pagamintus gaminius). Tikėjausi, kad darbe teks kalbėti angliškai, tačiau mano įmonėje viršininkai beveik nekalbėjo anglų kalba, tad visi kolegos entuziastingai ėmėsi mane mokyti švedų kalbos. Visi iki vieno stengėsi man pagelbėti ir pamokyti kaip tarti švediškus žodžius, o man pasakius ką naujo išmokau tą dieną, nuoširdžiai džiaugdavosi ir girdavo. Pradžia buvo nelengva. Buvo sunku suprasti vieniems kitus, tačiau pasitelkus gestus ir išmonę, viskas vyko sklandžiai. Kolektyve aštuoni žmonės, jie buvo labai draugiški, supratingi ir linksmi, tad bėdų darbe nekilo.
Laisvalaikiu su kitais trimis studentais iš Lietuvos keliaudavome po apylinkes. Kadangi mūsų viešbutis buvo nuošaliau nuo miesto šurmulio, tai gerėjomės kalnuotu Švedijos kraštovaizdžiu ir kvėpavome grynu oru. Mus pakerėjo vaizdas nuo aukštų Geteborgo kalnų, todėl tai buvo pagrindinis mūsų užsiėmimas po darbo. Man ši mainų programa davė ne tik neįtikėtinos patirties, bet ir galimybę vasarą išvykti į Švediją dirbti kepykloje. Taip pat paskatino tobulinti savo įgūdžius bei išmokti švedų kalbos, pagerino anglų kalbos sugebėjimus. Susiradau naujų draugų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Švedijos. Tad manau, tai puiki galimybė kiekvienam išbandyti save, savo jėgas ir gerai praleisti laiką. Ačiū už suteiktą progą Šiaulių PRC!“
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif
Ugdymas_nuo_kovo_30d.jpg
pagalba.jpg