Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2015-2016 m. naujienos ir įvykiai

Netradicinė pamoka „Išgyventi be mėsos lengva ar sunku?

2015 11 25


Vis dažniau sutinkame žmonių, kurie atsisako mėsos, vadina save vegetarais arba veganais. Tai du vis labiau populiarėjantys mitybos režimai ir net gyvenimo filosofijos.
2015-11-25 dieną PĮVP15 gr mokiniai ir profesijos mokytoja B. Prišmantienė vedė netradicinę pamoką „Išgyventi be mėsos: lengva ar sunku?“ Grupės mokiniai buvo pasiskirstę į dvi grupes: vegetarus ir įprastus maitinimo įpročius turinčius mokinius. Mokiniai pamokoje akcentavo mėsos teigiamas savybes, vardijo reikalingas medžiagas, kurios įeina į jos sudėtį, bei jos naudingumą. Ant stalo kvepėjo virtos rūkytos bei vytintos dešros, paštetai ir vyniotiniai, kuriuos degustavimui susinešė patys mokiniai.
Vegetarizmo apibrėžimas gali skambėti taip – tai gyvenimo būdas, atsisakant valgyti bet kokią mėsą, paukštieną ir žuvį, dažniausiai dėl tam tikrų etinių, moralinių, fizinių ir socialinių įsitikinimų. Patys griežčiausi vegetarai – veganai, kurie visiškai atsisako maisto produktų, susijusių su gyvūnų išnaudojimu ir žudymu. Įsimintina tai, kad ne visi vegetarai yra veganai, bet visi veganai yra vegetarai.
Vegetarų grupei atstovaujantys mokiniai vardijo teigiamas vaisių ir daržovių savybes, kad vartojant riešutus, vaisius galima išgyventi be mėsos.
Pamoką praskaidrino mokinių piešti piešiniai, simbolizuojantys pamokos temą. Diskusijos pamokos metu padėjo ne vienam apsispręsti dėl tolimesnės mitybos įpročių.
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif
Ugdymas_nuo_kovo_30d.jpg
pagalba.jpg