Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Prekybos ir verslo skyrius

Vytauto g. 267, LT-76337 Šiauliai
Tel. (8 41) 52 36 56
Faks. (8 41) 52 36 56
El.paštas prekybos.sk@sprc.lt

facebookgrupei.jpg
mokykissiauliuose.jpg2015-2016 m. naujienos ir įvykiai

Ekskursija

2015 10 16


Dar balandžio mėnesį kilo idėja Šiaulių profesinio rengimo skyriaus bei UAB „Busturo“ administracijai vykdyti bendrą projektą „Keliauk su „Busturu“ maloniai“. Šis projektas suteikė mūsų mokyklos moksleiviams atlikti praktinį mokymą visiškai naujoje paslaugų sferoje, vaišinant keleivius moksleivių gamintais keksiukais ir kava, keleivius vykstančius maršrutu Šiauliai – Vilnius – Šiauliai. Pagrindiniai projekto dalyviai: padavėjų – barmenų, kelionių agento, konditerių, prekybos įmonių vadybininko padėjėjų, sandėlinko operatorių, virėjų programų mokiniai. Pasibaigus maršruto Šiauliai – Vilnius – Šiauliai projektui vasarą, mokyklinio atostogų laikotarpiu, du mokiniai, savanoriai: PĮVP14 Virginijus Liukas ir PKA14 mokinė, Sandra Stašauskaitė, vykdė kitą šio projekto dalį maršrutu Šiauliai – Palanga – Šiauliai. UAB „Busturas“ vadovybė už puikiai įvykdytą projektą mokiniams suteikia galimybę pasirinkti maršrutą Lietuvos keliais. Ir skyrė puikų autobusą
Šių metų spalio 15 dieną Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai, kurie dalyvavę projekte „Keliauk su „Busturu“ maloniai“ ir pirmakursiai mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo popamokinėje veikloje, vyko į jiems skirtą padėkos kelionę.
Pirmoji ekskursijos stotelė buvo Rambyno kalnas, nuo kurio atsivėrė kvapą gniaužiantys Nemuno vaizdai. Ekskursantai turėjo galimybę apsilankyti Bitėnų kapinėse, kuriuose pastatyti kenotafai, prūsų lietuvių šviesuoliams pagerbti (K. Donelaičiui, M. Mažvydui), bei palaidotas filosofas, rašytojas, kultūros veikėjas Vilhelmas Storostas, gerai žinomas, Vidūno slapyvardžiu. Kita stotelė buvo Rusnės miestelis, kuriame matoma Nemuno šaka – Rusnės upė, kuri skyla į Atmatą bei Skirvytę. Mokiniai savo akimis galėjo išvysti Indijos tautinio išsivadavimo lyderio Mahatmo Gandžio ir iš Mažosios Lietuvos kilusio jo draugo, architekto Hermano Kalenbacho vaizduojančias skulptūras. Buvo aplankyta etnografinė žvejų sodyba – muziejus Rusnėje. Toliau kelionė buvo tęsiama prie Kuršių marių įsikūrusioje Ventės rago ornitologijos stotyje. Stotyje susipažino su įvairių rūšių paukščiais, mokiniai išbandė savo ornitologines žinias, o tie kurie nebijojo aukščio grožėjosi Kuršių mariomis nuo Ventės rago švyturio. Atsisveikinę su paukščio žiedavimo centru, ekskursijos dalyviai siauriu Lietuvos keliu patraukė link Kintų miestelio, kad išvystų nepaprasto dydžio tują. Paskutiniu kelionės tikslu tapo Švėkšna. Visi grožėjosi neogotikinės stiliaus Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia. Vėliau mokiniai nužygiavo Pliaterių rūmų link. Pasigrožėjo rudeninio parko vaizdais, o pagrindinės alėjos išsišakojime išvydo šokančių ir grojančių skulptūrų bareljefais išpuoštą saulės laikrodį. Taip pat pamatė didžiausią parko puošmeną – apie 18 m aukščio ir 70 cm skersmens reliktinį Kinijos ir Japonijos dviskiautį ginkmedį. Akys nepraleido ir nuostabaus grožio deivės Dianos skulptūros, kuri stovi centrinio tvenkinio saloje. Mokiniai išvykos metu buvo vaišinami bandelėmis, kurias kepė ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus konditeriai.
Nuoširdžiai dėkojame UAB „Busturo“ kolektyvui už suteiktą galimybę pasigrožėti rudeninėmis spalvomis pasidabinusias Lietuvos vietoves.
 

ekskursija_po_skyriu.png
moodlemokslui.jpg
Ugdymo-karjera- centras.jpg
saugi_mokykla.gif
video_parastes.gif
Ugdymas_nuo_kovo_30d.jpg
pagalba.jpg